PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=642049}

Naznaczony: rozdział 2

Insidious: Chapter 2
6,7 55 427
ocen
6,7 10 1 55427
5,2 5
ocen krytyków
Naznaczony: rozdział 2
powrót do forum filmu Naznaczony: rozdział 2

kim była ta dziewczyna na końcu ?
i co zobaczyła elise za nią?
z góry dzięki za odpowiedź

mikolajfcb

Wydaje mi się, że to poprostu jakaś dziewczyna, której Elise z chłopakami chcieli pomóc, tak jakby zaczęli "pracować" w ten sposób. Co zobaczyła za nią, niewiadomo, to chyba taka "otwarta furtka" do Naznaczony: rozdział 3 ;D No chyba, że coś przeoczyłam i nie złapałam aluzji.

kataro7

wielkie dzięki za odpowiedź, szczerze mówiąc domyślałem się tego co tutaj napisałeś :)

mikolajfcb

nie ma sprawy :)

ocenił(a) film na 7
kataro7

Co zobaczyła? Chyba nie uważałeś podczas oglądanie pierwszej części :) lub też po prostu jej nie pamiętasz.

SPOJLER!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Była to postać tego demona z części pierwszej. Było słychać ten charakterystyczny dźwięk skrobania, który było również słychać w poprzednim filmie. Żeby nie owijać w bawełnę, to zapraszam do odwiedzenia tego linku: http://www.youtube.com/watch?v=LFuylvwXGi4

Co do samego filmu, to polecam gorąco. Film nie raz mnie wystraszył. 7/10

ocenił(a) film na 6
igor089

W sumie masz rację, nie dziw, że aż tak ją to wystraszyło. Mam tylko nadzieję, że nie będą robić z tego "Naznaczonego" tasiemca.

ocenił(a) film na 10
igor089

Po obejrzeniu twojego clipu z yt jeszcze raz obejrzałem końcówkę, i raczej masz rację odnośnie tego diabła z 1 części. Przemawia za tym to charakterystyczne pękanie, jednak jest ono na tyle krótkie, i znikome, że w 3 części mogą nam zaserwować wszystko ;> Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
igor089

Dzięki wielkie,Sam nie wiedziałem co Elise,ale teraz wiem.Jak mam być szczery to nie pamiętałem,że było jakieś skrobanie pod koniec,dopiero jak włączyłem końcówke to usłyszałem skrobanie :P

mikolajfcb

wydaje mi sie jak u poprzednika pisalo ze Elise z chlopakami zaczeli pomagac innym osoba Alise na koncu filmu to kolejna opetana osoba ktorej potrzebne sa cos w stylu egzorcyzmow ktore pozwola wrocic do normalnego swiata a co Elise zobaczyla za dziewczyna no coz mamy 3 mozliwosci pierwsza jest Demon z pierwszej czesci (ale pamietamy ze demon ten przewaznie wisial na suficie), druga "czarna panna młoda" ktora w jakis sposob ożyła po tym jak Elise waliła ja drewnianym konikiem, a 3 mozliwoscia byc moze to Parker lub Jose - no co trzeba miec fantazje

Mnie nutruje troche inna kwestia jakim prawem Elise stała sie dawca Zycia w filmie Carl wyszedl z ciala zostal duchem a ona normalnie powiedziala wracaj do ciala bedziesz zyc - bezsens jakich malo autorowi pewnie Carl bedzie potrzebny do 3 czesci

AKIRA85

rzeczywiście troche chore rozumiem josh to jego cialo opętała ta kobieta,a carla nikt nie opętał więc jakim cudem był w świecie duchów???? p

ocenił(a) film na 8
mikolajfcb

Może to była śmierć kliniczna albo on też umiał "wejść" do świata zmarłych przez sen

ocenił(a) film na 8
mikolajfcb

Carl był w świecie duchów, bo - tak jak wspomniała Elise - jego serce nie przestało bić i po prostu zapadł w jakąś śpiączkę czy coś w tym rodzaju. A jako, że mentalnie miał predyspozycję do łączenia się ze światem duchów, tak jak i zresztą syn Josha, to on też mógł tam trafić i stamtąd wyjść razem z Joshem i synem, skoro nie umarł.

ocenił(a) film na 7
AKIRA85

Przecież mówiła ,że dlatego może wrócić bo jego serce jeszcze bije...

Musaranya

no i co z tego ze mowila? przeciez jak serce bije to dusza nie powinna wyjsc z ciala bo wtedy czlowiek jeszcze zyje a u niego wyszla a ze ona mu to powiedziala po jakims czasie to co? bezsens sytuacja i tyle

ocenił(a) film na 9
mikolajfcb

Też się z kolegami zastanawialiśmy i obstawiamy, albo demona z "płonącą" twarzą, albo coś jeszcze gorszego, o czym dowiemy się w części III, która mam nadzieję powstanie, oby tylko Lambertów już w to nie mieszali, bo byłoby to już troszkę śmieszne.

ocenił(a) film na 7
Kikuchiyo

tutaj macie alternatywne rozwiązanie zakończenia drugiej części ( podstawowa znajomość angielskiego wymagana ) :

"READ HERE! I did my best to explain this.


It's the Red-Face lipstick demon from Insidious 1, who Elise saw at the very end of the 2nd chapter. He was the one who was crafting all the toys when Josh was saving Dalton from the chains in the first movie while they were in the Further and the Tiny Tim song was playing.

I believe this is Parker's dad, who gave Parker the name "Parker" but Parker's mom, the evil lady from Insidious 2, wanted Parker to be named "Marilyn." And Parker dressed up as the the "woman in black" who took all those innocent lives due to his mom, the evil lady that pretty much made Parker into the killer he became.

And no, the Further is never destroyed, it is where the dead pass through to get to the other side but can be trapped. Just because Dalton and Josh were told to forget the Further, doesn't mean the Further is destroyed.

The girl Alison (in the wheel chair) at the end of Insidious 2 was brought back from an "incident" as described by her mom, so I believe the demon came back this time, for Dalton or something, since he had Dalton in chains from the first movie. We don't really know much about him yet (Red Face) because he was hidden throughout the entire 2nd movie, so I'm positive we'll see the red face in the 3rd movie, which was the presence of the cracking noise at the very end of the 2nd Chapter."


co do tego czy będzie rodzina Lambertów wydaje mi się że będą zamieszani w nową historię.

ocenił(a) film na 8
mikolajfcb

Nie kumacie :P Na końcu tego filmu przyszło tych dwóch gośći pomóc dla tamtej rodziny, a elise nie żyje, więc tylko ta dziewczynka ją wdziała. Oni kontaktowali się z elise w jakiś sposób, więc ona poszła z nimi do tego mieszkania, ale Elise jest duchem, więc nikt prócz dziecka jej nie widział. Było słychać również odgłosy kośći, co dowodzi, że Elise za tą kobietą zobaczyła Carla, czy jak mu tam, tego typa w okularach co był z Joshem w tym innym świecie. I teraz Josh wrócił z tamtego świata do swojej rodziny, a zamiast Carla wrócił jakiś demon, który siedzi w jego ciele, a prawdziwy Carl został w "dali" i własnie jego Elise tam ujrzała.

ocenił(a) film na 4
Rafii96

Niby dlaczego jego ? Nie wydaje mi się , wyglądała na dosyć przerażoną tym co zobaczyła, więc myślę, że gdyby to miał być Carl reakcja byłaby trochę inna.

ocenił(a) film na 6
Zaczytana_xD

Pewnie zobaczyła tego demona z cz.1 http://content.internetvideoarchive.com/content/photos/7192/30210216_.jpg

ocenił(a) film na 6
Zaczytana_xD

troche przerażona no właśnie dlatego że zdała sobie sprawe że carl nie wrócił tylko w jego ciele jest ten demon z cz1..bo jak już ktoś pisał demon nie przesiadywał na podłodze tylko na suficie a w końcówce nic na suficie nie było tylko czarne coś za tą laską

ocenił(a) film na 9
Rafii96

Powiem Ci, że jesteś w błędzie nie powtórzyliby tego ze on zostal tam a "ktoś" w jego ciele ! Możecie gdybać ale mam nadzieje ze szybko sie dowiemy

mikolajfcb

Elise zobaczyła demona z czerwoną twarzą z części pierwszej. a ta dziewczyna to była jedna z 15 ofiar o których wspominano[konkretnie ta która przebiegała przez pokój dzieciaków i prosiła Daltona o uśmierzenie bólu]. podejrzewam że tych dwóch 'pogromców duchów' odwiedza rodzinę każdej z tych ofiar aby ich uspokoić i równocześnie wpuścić Elise do środka.

ocenił(a) film na 6
akont

Twój motyw jest całkiem niezły, ale niestety jest jeden szkopuł. Podczas, gdy Elise dochodziła do Alison, pogromcy duchów mówili rodzinie, że Alison nie miała wypadku i że kiedy nastąpiła reanimacja ona wróciła z kimś z zaświatów. Tyle że ona nie mogła być w szpitalu, ani być tam reanimowana, bo wszystkie ciała zabitych przez Parkera Crane'a były za szafą w jego domu. A poza tym obejrzałem zakończenie któryś raz z rzędu i dopiero teraz do mnie dotarło, że ta Alison żyje, ale jest sparaliżowana czy coś

ocenił(a) film na 8
akont

Jestem tego samego zdania co akont. Takie też sam wyciągnąłem wnioski. Jak ostatecznie się okaże to czas pokaże :).

ocenił(a) film na 6
mikolajfcb

Według mnie trzecia część będzie po części oparta na faktach i zostawią poprzednią rodzinę w spokoju. Alison, która siedziała na końcu filmu w fotelu była dziewczyną w Montreal, Canada, która często uskarżała się na widzenie boogeymana. Jako, że nikt jej nie wierzył w końcu popadła w szaleństwo i przez to prawdopodobnie zmarła. Można o tym przeczytać na początku wideoklipu tej piosenki, bo to prawdziwa historia (spierałbym się co do istnienia boogeymana, ale fakt, że go "widziała" i oszalała przez to jest autentyczny) : http://www.youtube.com/watch?v=pTYHYglem-M . A to co zobaczyła Elise to był oczywiście boogeyman, czyli albo nasz demon o czerwono-czarnej twarzy z pierwszej części Naznaczonego albo upiór zupełnie nowy w tej serii filmów. Użycie tak znanego w świecie horroru imienia Alison nie może być przypadkiem, więc wniosek taki, że trzeba te obydwa fakty połączyć. Imię Alison było czasami używane w horrorach i nawiązywało do Boogeymana jak w samym filmie Boogeyman 2. Nie mówię, że moje rozwiązanie jest w 100% prawdziwe, ale warto się nad tym zastanowić, bo "coś w tym jest". Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
charmeleon

Ciekawy pomysł, ale wciskanie "faktów" jest najgorszą rzeczą jaka może spotkać tego typu horrory i mam nadzieje, że jednak się mylisz:)

ocenił(a) film na 8
mikolajfcb

A mi się wydaje, że to będzie jednak kontynuacja wątku Parkera Crane'a. Nie wiem, czy ktoś z Was zwrócił uwagę, że jedna ofiara uciekła "Czarnej Pannie Młodej". I tak się zastanawiam, czy przypadkiem nie ma to jakiegoś związku z Alison ;)

ocenił(a) film na 6
thomash_3

no moze to miec zwiazek ale jaki? czarna panna mloda zabijała przed nawiedzaniem ojca daltona kiedy on miał kilkanascie lat a alison pewnie jeszcze nie było na swiecie.

shizabella

Ale Crane kontynuował jej dzieło przebierając się za nią.

ocenił(a) film na 8
mikolajfcb

Według mnie Alison to dziewczynka która zapadła w śpiączkę tak jak Dalton, i też się nie obudziła,
Wrócił z nią demon, podczas reanimacji w szpitalu. Demon to jedyna kwestia nie zakończona jeszcze w filmie, Daltona nie udało mi się dorwać, próbuje z kimś innym. O tym czym on jest dowiemy się zapewne w trzeciej odsłonie ;-)

ocenił(a) film na 8
Godsmak

Mówiliście, że jeżeli za dziewczynką był Carl, który nie wrócił ze świata duchów tylko jakiś demon, to nie mógł być to ten diabeł, bo on siedzi na suficie, ale jak Lorraine w 1 części mówi, że miała sen i rozmawiała oraz widziała diabła w pokoju chłopaka to stał w kącie. Więc kwestia diabła nie powinna być z góry odrzucana na podstawie tego gdzie siedzi :)

ocenił(a) film na 6
Fenelon

Bo pieprzą farmazony, że demon tylko na suficie siedział. Uwielbiam te rozkminy młodych detektywów filmowych, to co było za tą dziewczyną jest tym co sobie wymyśli reżyser 3 części, o ile powstanie w ogóle.

Bers

Tylko, że najlepsze w tym wszystkim jest to, że Elise właśnie patrzyła tak jakby na sufit, a bardziej w róg pokoju pod sufitem. Tak więc kwestia demona wydaje się być najbardziej możliwa.

ocenił(a) film na 6
Bers

byle by sie znowu garnkami i czajnikami nie tłukli bo chyba umre ze smiechu:) 3cz. bedzie na pewno i mam nadzieje ze bedzie lepsza od 2. licze ze nie bedzie tam rodziny daltona bo mam juz ich dosyc...

ocenił(a) film na 6
shizabella

I ciekawe kto ją niby wyreżyseruje oraz po co ciągnąć i tak już przeciągniętą na siłę historię z pierwszej części.

ocenił(a) film na 6
mikolajfcb

Minęło kilka lat, ale dla potomnych. ;)
1. kim była ta dziewczyna na końcu ? - Allison, wcześniej nie była wspominana. https://insidious.fandom.com/wiki/Allison
2. i co zobaczyła elise za nią? - demona z czerwoną twarzą. https://insidious.fandom.com/wiki/Allison

Od siebie dodam, że na stopklatce tam nikogo nie ma. Wystarczy trochę rozjaśnić obraz, aby zobaczyć, że nie ma tam żadnej postaci. Zapewne filmowcy sami nie wiedzieli co tam wrzucić w kolejnej części (i nie jest to Part 3 ;) ) lub nie chcieli zdradzać ewentualnego pomysłu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones