PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10566}

Nazywał się Bagger Vance

The Legend of Bagger Vance
7,2 10 327
ocen
7,2 10 1 10327
6,0 3
oceny krytyków
Nazywał się Bagger Vance
powrót do forum filmu Nazywał się Bagger Vance

moim skoromnym zdaniem ten film jest jednym z filmów,które warto obejrzeć przynajmniej arz w życiu.... daje on bardzo dużo do rozmyśleń..... a jestem ciekawa jak sądzicie : jak można wyjaśnić, kim dokładnie był "człowiek" grany przez Willa Smitha ?? ;] czekam na wasze rozmyślania ;]

julusiek1995

W pełni się z Tobą zgadzam. Urzekł mnie też symbolizm filmu.Myślę, że postać Willa Smitha była symbolem anioła, dobrego ducha, czy nawet samego Boga, który towarzyszy ludziom na polu golfowym(w życiu)

ocenił(a) film na 8
julusiek1995

Prawda!

ocenił(a) film na 8
julusiek1995

Wedle komentarza na IMDB: postać Bagger-a Vance-a to Bhagavan (Krishna) a Rannulph-a Junuh-a to Arjuna ze starego hinduskiego tekstu religijnego "The Bhagavad Gita". W oryginalnym hinduskim tekście Krishna jest woźnicą powozu Arjuna.

ocenił(a) film na 8
julusiek1995

Rzeczywiście jest w tym filmie sporo dobrych monologów, np.:

Pytasz, ile to jest dość pijany, tak? To zależy od szarych komórek. Każdy łyk alkoholu zabija ich tysiąc, ale nie szkodzi, mamy ich miliardy. Pierwsze giną komórki smutku i wtedy uśmiechasz się szeroko. Potem giną komórki milczenia i zaczynasz gadać jak nakręcony. Ale potem giną te od głupoty, więc gadasz całkiem z sensem. Na końcu giną komórki pamięci, twarde z nich sukinsyny.

To chyba nie jest tekst religijny w żadnej religii.

ocenił(a) film na 9
Wujek_Sylwek

Rewelacyjny tekst. Kwintesencja tego, z czym zmagają się alkoholicy.

marzenciaj

Przepraszam że tak bezpośrednio, czy to Pani zdjęcie w avatarze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones