PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6360}

Nazywam się Nobody

Il Mio nome è Nessuno
7,0 1 221
ocen
7,0 10 1 1221
Nazywam się Nobody
powrót do forum filmu Nazywam się Nobody

Rozczarowanie

ocenił(a) film na 4

Film jest kiepski, moim zdaniem zupełnie nieudana parodia westernu. Humor był dosyć ciężki i wymuszony. Oglądając ten film wielokrotnie zastanawiałem się, czy dać sobie spokój i wyłączyć go. Ostatecznie wytrwałem do końca i chyba jednak nie było warto. Długie ujęcia i zbliżenia na twarz stylizowane na klasyczne spaghetti westerny Leone były dla mnie co najmniej denerwujące, w zamyśle zapewne sztuczność tych zabiegów miała śmieszyć, jednak do mnie to nie trafiło. W recenzji ktoś doszukuje się filmowego pożegnania z Dzikim Zachodem, jednak jeśli już rozpatrywać "My name is Nobody" pod takim kątem, to o wiele bardziej przekonuje mnie "Unforgiven" - dużo lepiej zrobiony i na serio. Pomijając humor niskich lotów, fabuła także nie poraża. Bardzo kiepska parodia westernu, przegrywa w przedbiegach z "Blazing Saddles" Mela Brooks'a. Nie polecam.
4/10

użytkownik usunięty
Xandir

Właściwie niewiele mam do dodania, bo odniosłem podobne wrażenie jak Ty. Dwie rzeczy mi się podobały - jedna, to historia o ptaszku /z morałem/ druga, to scena z początku filmu a potem czekałem na coś śmiesznego, ciekawego lub choć dobrą muzykę. Nie doczekałem się. "Nikt" mnie nie śmieszył a chwilami drażnił lub po prostu męczył, Fonda /świetna kreacja w roli Franka w "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie"/ zawiódł . Jako "twardziel" był parodią samego siebie; zaś do roli komediowej nie pasował zupełnie. Może miało być - jak to zwykle bywa - tak, że dwie główne postacie są odmienne i z tego kontrastu bierze się cały humor /np. Nolte i Murphy w "48 godzin"/, ale ta para zupełnie mnie nie śmieszyła. Chwilami czułem niesmak mając w pamięci wiele poprzednich ról obu aktorów. Tylko ze względu na te dwie rzeczy, o których wspomniałem dałem "4" a nie "3". Nie tylko nie polecam, ale odradzam - strata czasu.

Xandir

tak komentowac ten niezapomniany film potrafia tylko gimbusy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones