PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=187676}
7,4 20 784
oceny
7,4 10 1 20784
7,2 24
oceny krytyków
Nebraska
powrót do forum filmu Nebraska

Wartościowy...

ocenił(a) film na 9

Świetnie się go ogląda. Uspokaja.

Mnie się tutaj nasuwa pewna analogia.
Wielu ludzi lubi wrzucać na facebooka swoje zdjęcia z egzotycznych podróży, imprez etc. Zawsze blokuje tego typu osoby, kiedy wyczuwam, ze jedyną motywacją jest po prostu chęć pochwalenia się - gdzie to ja nie byłem, czego nie widziałem.

Inni wrzucają na fejsbuka posty czy zdjęcia ale po prostu po to, żeby się czymś podzielić. Jakimś przemyśleniem, doświadczeniem. Po prostu chcą coś dać innym tym swoim postem.

Podobnie jest z filmami... większość tych made in USA, jest kręconych dla kasy czy po to, żeby się popisać umiejętnościami reżyserskimi.

Ale niektóre są robione jakby po to, żeby podzielić się z widzami jakąś głębszą myślę czy refleksją. Takie filmy zawsze najbardziej zostają mi w pamięci i cenię je najbardziej.

I Nebraska zdecydowanie zalicza się do tej kategorii filmów z przekazem.

aa2xa

Hmm.... Dla mnie ogólnie fejsbuk jest jedną wielkim staraniem żeby zabłysnąć. Nieważne czy podróżami, autami, przemyślaniami. Zawsze błysnąć. Jeśli kogoś blokujesz, to powinieneś chyba wszystkich zablokować, ponieważ jedynym powodem istnienia tego typu stron jest stricte pochwalenie się swoim autem, rodziną, żywiowym mądrościami etc. Tak samo z filmami. Jak oglądasz jakkkolwiek film to wiedz, że nikt nie robi go na daremno. Czy jest to złe? Nie. Tak zwyczajnie jest. Poklask jest oczekiwany zawsze.

ocenił(a) film na 9
Tymon_P_

To prostu kwestia tego czym chce ktoś błysnąć. Jeśli jest to nowy samochód czy fantastyczne efekty specjalne, to najczęściej podziękuję.
Ty chcesz błysnąć głęboką wypowiedzią, ja chce błysnąć głęboką wypowiedzią ;-)
i tak to się kręci.


aa2xa

Dokładnie ziomuś. Teraz byłysnę hasłem na zdrowie ziomuś! Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
Tymon_P_

ziomuś zabrzmiało trochę ironicznie... pozdrawiam.. ziomuś.

aa2xa

Jesteś polakiem, więc ziomkiem. Nie wiem, cholera, na emigracji człowiek każdego polaka nazywa ziomkiem:)

Tymon_P_

Ale chyba właśnie o to chodzi, że ważne jest w JAKI sposób chce się zabłysnąć. Wartość jest w JAKOŚCI.
Jeśli chcesz zabłysnąć czymś co jest....pożyteczne, polepsza życie, poszerza mądrość, przedstawia coś nowego, powoduje rozwój, itd. itd. - to błyskaj takim czymś jak najbardziej.

No nie wiem, ktoś znajduje jakiś ciekawy artykuł albo sposób na...na...na...szybsze wywiercenie otworu w ścianie ;) Myśli sobie "o kurde! jaki fajny sposób, ale genialne" i sru, chce jak najszybciej z kimś się tym podzielić żeby wyrazić swoje zaskoczenie, uznanie, odkrycie tym pomysłem.

Ale jak ktoś się dzieli zdjęciem, że leży na plaży....no to k..wa, ch..j to kogo obchodzi. To już akt desperackiego szukania akceptacji i podziwu, tak desperackiego, że aż ZMUSZAJĄCEGO innych żeby się zainteresowali "Ha! I tak to teraz oglądniecie bo wam się wyświetli i zobaczycie jakie mam za..biste życie". Tak jakby ta za..bistość jego życia nie zależała od tego co on w tym życiu robi...tylko ile osób o tym wie :D Jak nikt nie wie - to to samo życie już przestaje być za..biste :D
TO JEST TAKIE ŻAŁOSNE I TĘPE. Takie smutne.

aa2xa

Nie pomyślałeś może, że niektórzy po prostu chcą się podzielić zdjęciem i tak zwyczajnie je wstawić, bo się im podoba?

ocenił(a) film na 9
Kalimdor

No nie pomyślałem ;-)
Odnoszę wrażenie, że na fejsie ludzie wstawiają w 90% zdjęcia z wyjazdów, głównie po to, aby zaimponować innym.

Wyjazdy zresztą to bardzo dogodna forma lansu.... Bo tak.... komunikujesz światu, że masz kasę ale nie wydasz jej na luksusowe auto czy drogą biżuterię (wtedy postrzegaliby Cię jako materialistę). Pokazujesz, że żyjesz chwilą, podróżujesz, odkrywasz świat. Nie dość, że przy kasie, to jeszcze aktywny/a, odważny i otwarty/a na nowe doznania.

No po prostu wow, sama zajebistość i nie ma się do czego przyczepić. Lajki się posypią, może nawet jakieś komentarze. Potem oczywiście warto się zrewanżować, aby Twoja zajebista fota nie została kiedyś niezauważona.

No ale oczywiście.... legenda mówi, że ktoś się kiedyś chciał podzielić na fejsie całkiem bezinteresownie swoją fotą z plaży na Mauritiusie. Tak po prostu bo mu się to zdjęcie podobało i chciał aby cały świat stał się lepszy widząc tą piękną plażę i autora leżącego na tej plaży.

ocenił(a) film na 10
aa2xa

Piękna i mądra ocena. Podobnie myślę na ten temat..

aa2xa

Hmmm, w zasadzie Ty też zacząłeś osobny wątek, który merytorycznie niewiele wnosi do oceny filmu ;-) chyba głównie po to by tu zabłysnąć jaki to jesteś zaj... bo inny/lepszy niz reszta :-)

ocenił(a) film na 9
topjes

Przepraszam... moja wina. Nie bede juz wiecej komentowal.na filmwebie ze nie urazic kolejnych osob

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones