PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=107838}
4,6 5 085
ocen
4,6 10 1 5085
2,5 6
ocen krytyków
Nekromantik
powrót do forum filmu Nekromantik

4/10

ocenił(a) film na 4

Ujdzie. Pamiętam jak kiedyś mówiłem sobie "o nieeee, nie.. takich filmów to ja nie oglądam". Zabawne jak szybko można się... dostosować. "Nekromantik" to jeden z najpopularniejszych (o ile nie najpopularniejszy) filmów kontrowersyjnego niemieckiego reżysera Jorga Buttgereita. Większość jego filmów z tamtego okresu ma właśnie tak ciężki klimat i tak szokujący content jak "Nekromantik". Nekrofilia to raczej jeden z rzadziej poruszanych w horrorach tematów. Moim zdaniem film wyszedł z tego co najwyżej przeciętny. O ile podobał mi się wyjątkowo duszny i ciężki klimat oraz realistycznie wyglądające sceny gore, o tyle fabularnie stoi to na naprawdę kiepskim poziomie. Wiadomo, że nacisk położono tu bardziej na szokującą treść i tą gęstą atmosferę ale fabularnie i tak wypadało ten film jakoś ciekawiej rozwinąć. A tymczasem niektóre sceny są dość oczywiste, niektóre z kolei jakby pozbawione sensu. Momentami (szczególnie w końcowej części) film wygląda jak zbitek niezbyt pasujących do siebie, dziwnych fragmentów. Jakby próbowano go na siłę udziwnić i zagmatwać, a tymczasem ostateczny przekaz jest bardzo prosty. Mimo, iż film trwa zaledwie około 70 minut, to na pewno nie można powiedzieć, że jest za krótki. Ba, niektóre sceny są wręcz przesadnie wydłużone. Te typowo nekrofilskie sceny wyglądałyby nieźle gdyby nie te niepotrzebne spowolnienia. Oczywiście czuć też całą taniość tego filmu i ograniczenia budżetowe toteż nie ma co liczyć na jakieś popisy aktorskie czy profesjonalny montaż. Zakończenie było... śmieszne. Na plus zaliczyłbym na pewno bardzo dobrą muzykę oraz fajnie wyglądające trupy. Ale to + klimat i realistycznie wyglądające gore to trochę za mało. P.S. Wcale nie był aż tak szokujący, może to ja po prostu oczekiwałem czegoś jeszcze bardziej odpychającego. Choć na pewno kilka scen takich jest. Moja ocena: 4/10.

ocenił(a) film na 3
Shady_Yo

mogę zrozumieć seksualną fascynację świeżymi (w miarę) zwłokami... ale... chyba reżyser przesadził z tymi rozkładającym się truposzem... przecież to niemiłosiernie cuchnie, chyba nikt nie wytrzymałby długo bez maski... po co pokazano aż tak mało prawdopodobną skrajność gdy temat i tak ciężki? jak widać brakło pomysłu na dobry film i wybrano bzdurę i szok :/
od połowy przewijałem co rusz bo się nudziłem i tyle... scena krwawego wytrysku - dość mocno choć strasznie głupia - ale - jako jedyna wzbudziła we mnie jakiś odruch zaciekawienia i rodzące się pytanie - warto tak raz a dobrze? ;) ;)

VanKert

Czyli ci się nie podobał, VanKert?;)

ocenił(a) film na 3
EugeniuszAureliaShow

chyba wszystko już napisałem wyżej...

VanKert

Oki:)

VanKert

No, są jeszcze maski p.gaz...

Shady_Yo

'' jak szybko można się dostosować '' - kolego 4 lata na kasie w biedrze , a teraz jestem pracownikiem miesiąca w zakładzie pogrzebowym . Życie ...

hessus86

I przynajmniej ma już spokój

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones