PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677753}

5,4 10 1 23064
5,6 25
ocen krytyków
Neon Demon
Witajcie w gnieździe os. Wybieg jest długi i śliski, żądła konkurentek śmiercionośne, złe języki jak... czytaj więcej

Recenzje Użytkowników

Nie pozostaje nic innego, jak tylko żywić nadzieję, że wartość merytoryczna kolejnego projektu Nicolasa Windinga Refna dorówna zmysłowi plastycznemu reżysera, gdyż w przypadku "Neon Demon" niestety tak się nie stało. więcej
"Neon Demon" to film, który ciężko oceniać obiektywnie. Pod płaszczykiem wizjonerskiego kina reżyser przemyca kontrowersyjne i zapewne dla wielu szokujące treści, w dodatku dość obrazowo zilustrowane. Miałka fabularnie, prosta historia, kapitalna warstwa wizualna i niepowtarzalny klimat, polane lekko surrealistycznym sosem, tworzą naprawdę wybuchową mieszankę. więcej
"Neon Demon" Refna prezentowany jest jako doskonała w formie opowieść o pięknie, marzeniach i zazdrości. To ekscentryczny thriller, który zachwyca kolorowymi zdjęciami, mocno pulsującą muzyką i nieprzewidywalną treścią. Każda kolejna scena opuszcza nam szczękę coraz niżej, dając jednak czasami chwilkę artystycznego wytchnienia.  więcej
Dostaliśmy zaproszenie na baśniową podróż. Dziewczyna marząca o zostaniu księżniczką przyjechała na królewski dwór, gdzie wprawiła wszystkich w zachwyt. Jest uosobieniem piękna i młodości, szybko wkrada się też w łaski samego króla, który ceni ją bardziej niż wszystkie inne księżniczki. Zazdrosne zaczynają knuć przeciw nowej ulubienicy władcy. więcej
Niestety, nie każdy element "Neon Demon" prezentuje się równie zjawiskowo, co strona techniczna. Twórcom udaje się zbudować gęstą atmosferę,  nie potrafią jej jednak utrzymać. W połowie seansu napięcie ginie w scenariuszowych niedociągnięciach. Finał ogląda się więc pozbawionym emocji, chłodnym okiem. więcej
Nicolas Winding Refn wraz z kolejnym filmem dał widzom to czego można było oczekiwać - Refna. W pełnej okazałości, zawieszonego z kamerą nad wykreowanym przez siebie obrazem z dopieszczoną fonią do granic możliwości audiowizualnych, z niepowtarzalnym tempem jego filmów zwieńczonym nagłą erupcją nieuzasadnionej (a może uzasadnionej) przemocy. Autor wciska symbol w każde wolne miejsce kadru, ponadto manewruje nim tak swobodnie, że o jakimkolwiek schemacie interpretacji można zapomnieć. W tym wszystkim przewija się jedno - kontrowersja, która łączy się z Refnowskim pojęciem sztuki jako bodźcem reakcji, jako akcją mającą wydusić reakcję publiczności. więcej