PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8078}

Nico - ponad prawem

Above the Law
6,9 24 657
ocen
6,9 10 1 24657
5,3 3
oceny krytyków
Nico ponad prawem
powrót do forum filmu Nico - ponad prawem

Moim zdaniem najlepsze teksty na filmie (raczej komediowe) pojawiają
się w 12 minucie filmu (scena w knajpie), np. "Myślałem, że to koszerna
knajpa - bez świńskich ryjów"... No i te odzywki w stylu: "Widziałeś dziewczynę?" "Gówno widziałem!"...
Albo dobre jeszcze, jak ten taki grubas powiedział do Seagala:
"Zostaw mojego kumpla w spokoju", a Seagal na to "Nie mam nastroju".
On wtedy: "W dupie mam twój nastrój" i oczywiście dostał w brzuch.

underground73

Film jest pełen świetnych dialogów, niestety, po przetłumaczeniu a raczej ugrzecznieniu by mogły pójść na wizji w komercyjnej stacji TV zostaje z nich miał, efekt znika. Niestety

ocenił(a) film na 10
gosiaczek8807

dokładnie. ja mam na VHS chyba pierwszą wersje, która krążyła na początku lat 90 kiedy był boom na magnetowidy. przeklinają non stop co nadawało fajny ostry klimat. natomiast jak oglądałem w tv to uszy mi więdły, tak tragicznie został ugrzeczniony. :-/

ocenił(a) film na 8
hbk06_qbas

Dla mnie najlepszy tekst z tego filmu, jest na samym końcu: '' W państwie demokratycznym, gdzie polityków chroni immunitet, zawsze znajdzie się ktoś ponad prawem''. 22 lata temu nagrany film. A DZISIAJ! Idealnie pasuje to zdanie do naszych polityków!!!!

ocenił(a) film na 10
akoziol3

Trochę po latach odpiszę, ale cóż, wtedy nie znałem takich dziennikarzy jak np. Sumliński czy Gadowski, a dziś... Ech ten film to jest sama prawda co się dzieje w służbach tajnych: korumpowanie polityków, handel bronią i narkotykami, likwidowanie niewygodnych ludzi, można wymieniać i wymieniać.
A najlepszy tekst tego filmu ever to dialog Nico z Nelsonem na dachu wieżowca.

ocenił(a) film na 8
hbk06_qbas

Masz rację; gdybym również nie posiadał kasety [która jeszcze się nawet nieźle trzyma] i nie zobaczyłbym tego filmu w jego naturalnej formie, pewnie przynajmniej dla mnie, obraz ten może nie tyle przeszedłby bez echa, co nie zrobiłby chyba takiego wrażenia, o jakim piszecie; a tak, za każdym razem gdy go oglądam, ten sam piękny rezultat… "Piękna rzecz..."

pawelko123

Może panowie którzy posiadają kasetę mogliby przyczynić się do wspierania edukacji filmowej potomnych i gdzieś w internecie utrwalić film. Miło byłoby obejrzeć "krwistą" polską wersję filmu, a nie grzeczne pierdu pierdu.

ocenił(a) film na 10
toskani

zbiry: -nie zabijesz nas wszystkich!?
Nico: -spróbuje...

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Dokładnie tak jak pisesz . Ostatnio oglądałem w świeta na polsat film 2 pierwsze szklane pułaki i były ku mojemu zaskoczeniu były od 12 lat .Tymczasem pamietam jak oglądałem pierwszy raż w zyciu szkalną pułapke 2 chyba gdzieś tak około 1996 roku na tvp1 o godz 20 .15 to film leciał od 18 lat . Nawet przed seansem puścili ostrzeżenie ze film tylko dla dorosłych . Kiedyś to były czasy . Czemu nam teraz psują takie fajnę filmy ?

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9

Teraz to wszędzie taka kupa, nie tylko w TV.
Weź pożycz DVD a tam te same chore teksty co z anteny!
np.:
- " You mo_ther_fuc_ker!"
- "Ty draniu"
itp. itd.
Syf i kiła, cenzura pie_przo_na!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
fabio

- Nie zabijesz nas twardzielu!
Bam!
- Ale dostanę piątkę za starania:-)

ocenił(a) film na 9
hbk06_qbas

"ty k u r w a módl się żebyś nie wcisnął mi tu kitu !
bo wrócę tu i wyrwę ci to p i e r d o l o n e serce ..."
taki tekst pamiętam w scenie na klatce gdy odbierał siostrzenice :) VHS lata 90'

a w TV
to na pewno prawda ?
módl się
bo inaczej tu wrócę ...

hehehe

ocenił(a) film na 10
Arti58

pamiętaaaaam :-)
albo początek, jak była scena jeszcze w wietnamie, co drugie słowo to twarde męskie słownictwo.
Fox do Nico: "Nico, dupę w trok i spie_rdalamy" :-)
a na polsacie było chyba "uciekamy stąd" czy tak jakoś...
po za tym okroili ten film z kilku minut, jak ściągnąlem go sobie z netu, a potem kupiłem na DVD to brakowało paru scen, m.in. jak Nico Zagona rozwala, na VHS było to tak ostro pokazane że szok, kości trzaskały na maksa, a potem to bajke dla dzieci zrobili z tej sceny.

ocenił(a) film na 10
Arti58

mocne tak trzymac

ocenił(a) film na 8
underground73

to obejrzyj sobie wybraniec smierci tam tez Seagal dawal teksty wjechal na akcje do bloku a tam 2 jamajczykow jednego zalatwil a drugi sam wyskoczyl przez okno seagal schodzi na dul do partnera wsiada do auto ,i partner no i co a seagal jeden myslal ze jest nie pokonany a drugi ze umie latac ,_partner_ no i _seagal_ obaj sie mylili hehhe

ocenił(a) film na 9
HV71

Oglądałem, jak zresztą większość filmów z Seagalem. Jedynie tego najnowszego horroru z nim nie widziałem. Często taki humor się trafia :-)

underground73

Seagal-widziałeś tą dziewczynę?
Zbir-Czubek jej głowy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones