PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=385835}
6,7 44
oceny
6,7 10 1 44
Nie bój, nie bój
powrót do forum filmu Nie bój, nie bój

Dorwałem dziś marnej jakości ale jednak ten dokument, zaciekawił mnie temat filmu ale to co obejrzałem wywołało we mnie dziwne uczucia. Co miał na celu ten obraz? pokazanie mi w zasadzie dwóch gości których idee na dziś są żenujące? nieaktualne itd.? Jakie jest wasze zdanie...
PS: oceniłem na 5 - średni bo jest parę cytatów które warto poznać.

ocenił(a) film na 6
zajecc

być może kluczem do zinterpretowania tego filmu jest puenta, w której ten dżekob pisemnie oświadcza, że wszystko co w filmie powiedział wydaje mu się "dziś" głupie, funta kłaków nie warte i żenujące.. co potwierdzałaby równie żartobliwa wypowiedź skiby, który w podobnym stylu oświadcza, że "dziś" walczy nie o lepsze jutro, tylko o lepsze futro (dla żony). ta nieustanna zmienność stanowisk, poglądów, wyrzekanie się ideałów na rzecz innych ideałów wraz z upływem czasu, dojrzewaniem, wiekiem, zmianą klimatu i ducha epoki, unosi się nad każdą niemal wypowiedzią bohaterów czyniąc z nich bezwiedne ofiary nie systemu, nie państwa, nie władzy, lecz własnych konstruktów słownych potocznie nazywanych myślami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones