PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490788}

Nie bój się ciemności

Don't Be Afraid of the Dark
5,2 28 917
ocen
5,2 10 1 28917
Nie bój się ciemności
powrót do forum filmu Nie bój się ciemności

Po pierwsze na potrzeby tego filmu trzeba by dokonać przedefiniowania pojęcia horror, gdyż to co widzimy na ekranie nie straszy. Film jest taką zbieraniną często wykorzystywanych w tego typu produkcjach motywów. Mamy więc wielki dom z równie wielką tajemnicą i dziecko, które o wszystkim dowiaduje się jako pierwsze i któremu oczywiście nikt w nic nie wierzy. Problemy dziewczynki rozwiązać mają kolejni psychologowie i tabletki nasenne. Typowe przecież wszyscy jesteśmy racjonalistami.
Aktorzy nie wykorzystują swojego potencjału. Na ten przykład podczas odkrycia tajemnego przejścia z twarzy postaci trudno odczytać zaskoczenie, raczej ciekawość. Jakby takie przypadki zdarzały się codziennie....
W filmie można dostrzec parę błędów realizatorskich. Mnie rzuciła się w oczy scena, w trakcie której mała bohaterka kładzie się spać. W pokoju ciemno, ale za oknem widzimy że słońce świeci....
Pytanie: dlaczego dziewczynka nie udowodniła swoich racji pokazując ojcu ciała stwora przygniecionego szafą z książkami?
Pytanie nr2. Dlaczego nikogo nie interesuje początkowo jakiego wypadku doświadczył ten pocięty przez diabełki ogrodnik? Upadek raczej nie pozostawia takich śladów...
Pytanie nr3. Dlaczego powyższy ogrodnik podczas spotkania w szpitalu musi mówić w taki zawoalowany sposób?
Pytanie nr4. Czy siła tych stworków nie jest zastanawiająca. Z jednej strony potrafią przeciągnąć przez cały dom człowieka, a z drugiej można je zmiażdżyć książką.
Swoją drogą ojciec całkiem uczciwy, po wyprowadzce wystawił dom na sprzedaż... Czy w obliczu śmierci narzeczonej i potencjalnego niebezpieczeństwa nie powinien zawiadomić kogoś o kłopotliwych mieszkańcach?
Banalna historia, której elementem składowym są takie kwiatki jak pakt papieża z diabłami na mocy którego te ostatnie będą otrzymywać zęby w zamian za monety, broni się w jakiejś mierze za sprawą dobrych efektów specjalnych.

ocenił(a) film na 5
mpannek

Mnie irytowała bezradność bohaterów w starciu z potworkami. Aż chciało się krzyknąć do Kim - "kopnij! Od czego masz nogi dziewczyno! Kopnij je!"

ocenił(a) film na 5
kostegres

dokladnie jak takie male stworki mogly miec taka sile to po pierwsze a po drugie rozdaptalam bym je lub lopata zatlukla ;).

ocenił(a) film na 5
mpannek

mnie jeszcze zastanowilo dlaczego na zdjeciach ktore robila tym stworom nie bylo ich widac?Ojciec nikogo nie ostrzegl bo wlozyl w ten dom duzo kasy.jak by kogos ostrzegl myslisz ze ktos by kupil ten dom?Nie.

luckygirl23

film bardziej fantasy niż horror, te potworki trochę jak nietoperki bez skrzydełek, ale co tam. Mnie najbardziej zastanawia sytuacja, w której Kim wpada do dziury, a raczej wciągąją ją potworki, niby ukochany jeszcze ją widzi i nic z tym nie robi, przecież chyba powinien zadzownić po jakąś pomoc - karetke, straż, policje, cokolwiek. Czlowiek wpada do dziury, ginie i co? Żadnego dochodzenia, nic? Człowiek znika i spoko, no problem, zniknął to go nie ma i już? Powinna zejść tam ekipa ze sprzętem i sprawdzić co się tam dzieję czy coś, a ten wielce ukochany w ogóle nie zareagował - coś mu wciągnęło laskę ale spoko znajdzie sobie inną....

ocenił(a) film na 6
KATfix

Może kapnął się że karetka nic tu nie da?

nikia45

no nie wiem, kapnął nie kapnął, normalnym może zachowaniem byłoby chociaż próbować cokolwiek zrobić a on nawet nie próbował, ludzie wpadają w różne dziury dziwne, studnie czy coś - przykładów kilka się słyszało ( a to dziewczynka co wpadła chyba do studni bardzo wąskiej i kopali kopali o ją odratowali, a to górnicy zakopani w cholere pod ziemią itd.) ale zawsze ktoś coś próbował chociaż zrobić a nie że wpadła to wpadła co mi tam...

ocenił(a) film na 5
KATfix

w sumie tez mnie to zastanowilo czemu w ogol nic nie zrobli z tymi storkami.Mogli je zabic albo cos,Jakos sie ich pozbyc a tu nic :/

ocenił(a) film na 4
mpannek

Film początkowo zapowiadał się znakomicie i dobrze się go oglądało. Potem jak zaczęły te potworki psocić nie wiedziałam czy śmiać się czy bać. Nie oglądnęłam do końca nie mogłam, zaczęłam nagrywać po czym przerwałam. Wielki błąd scenarzystów chcieli wymyślić coś nowego, ale na pewno nawet duchy byłyby lepsze niż potworki- nie wiem zmutowane karaluchy to były. Bzdura.

ocenił(a) film na 6
wikiw99

Ja tam naprawdę obawiałam się hordy dziwnych małych i szybkich stworków pokazywanych jako cienie. Strach zniknął, gdy pokazali jednego w całości- od tamtej pory były nawet trochę zabawne.

ocenił(a) film na 5
mpannek

W sumie racja, też zadawałem sobie takie pytania, wizualnie film jest spoko, ale dziury w scenariuszu i banalność niektórych scen dało się odczuć, szkoda, bo film miał nawet niezły klimat i mógł być zdecydowanie lepszy

mpannek

pytanie 1 też mnie to zastanowiło, ale tez w tym momencie ojciec był już "prawie" przekonany a Kim już w 100% wierzyła Sally

pytanie 2 to też mnie zastanowiło, Chłop wychodzi okaleczony z piwnicy i nic....

pytanie 3 Po pierwsze miał trudności z mówieniem wiec mówił minimalnie, po drugie nic zawoalowanego nie było , wprost skierował do biblioteki.

pytanie 4 A co ma jedn oz drugim wspólnego?? Człowieka przewracało tam co najmniej z kilkunastu diablików, a mogły mieć się Schwarzeneggera to przy gniecieniu szafwą nie ma znaczenia.

mpannek

Podczas odwiedzin w szpitalu pielegniarka wytlumaczyla, ze moze mie problemy z mową z powodu leków chyba uspokajajacych lub nasennych

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones