PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490788}

Nie bój się ciemności

Don't Be Afraid of the Dark
5,2 28 907
ocen
5,2 10 1 28907
Nie bój się ciemności
powrót do forum filmu Nie bój się ciemności

Jedno z najbardziej irytujacych zakonczen jakie w zyciu widzialem . Moznabylo zrobic tak wiele rzeczy , ale nie bo po co , malo to kobiet na swiecie , a ze mi jedną do dziury zassalo to co sie bede przejmowal .
Mogliby jeszcze dodac odglos spuszczanej wody , jak ta biedna babka zlatywala na dol , byloby przynajmniej komicznie , a tak to jest zalosnie .

Tego , ze zostawili dom , zamiast go spalic , aby nie kusil innych ludzi i ich dzieci nawet nie warto komentowac .

Dalem az 3 bo po zakonczeniu czulem sie tak , jakby to mnie wciagnieto do tej dziury -chcialem zabic jakiegos malego skur***ynka odpowiedzialnego za cale to gowno ;)

ocenił(a) film na 5
MrXander

serio podpalil bys dom za ktory dales ogromna sume forsy?watpie.Kazdy madry jak bezposrednio nas to nie dotyczy ;p

luckygirl23

Takie czasy, kiedys ludzie mieli idealy, teraz myslenie jest takie, ze nikt by nie poswiecil domu w ramach walki o wartosci. To sie propaguje w filmach i tak sie dzieje na codzien, smutne.

Kobieta, ktora oddala zycie za drugiego czlowieka ma byc zywym przykladem na to, ze najwyzsza wartoscia jest wlasne przezycie i ma ostrzegac innych, ze nie warto decydowac sie na taki bohaterski czyn, bo potem i tak Cie beda miec wszyscy gdzies.

Co ciekawe, mezczyzna byl tu najwiekszym mieczakiem z ich trojga, caly schemat typowy do opisu naszego dzisiejszego spoleczenstwa.

besty

Haha, "nothing seems as pretty as the past"? Zawsze przeszłość wydaje się lepsza, każde kolejne pokolenie widzi upadek wartości, ale to co się faktycznie zmniejsza, to odsetek zabójstw, zgonów niemowląt, wojen itp...straszne czasy

ocenił(a) film na 2
MrXander

A wg mnie zakończenie nie było najgorsze. Takie dramatyczne xD Gorzej by było jakby babka przeżyła i wszyscy żyliby długo i szczęśliwie ;p

ocenił(a) film na 5
Kaisixx

Już bym wolała jakby przeżyła i żyli długo i szczęśliwie.

ocenił(a) film na 3
MrXander

Horror rzeczywiscie slaby. Nie tylko sztampowy, ale tez po prostu glupi, z nedznym scenariuszem.

ocenił(a) film na 2
MrXander

Zassało, zassało facet znajdzie inną laskę, a co tam.....
Bardziej jednak interesuje mnie ta część filmu gdzie ten facet został niemal zabity w tej piwnicy. Wysłali go do szpitala i na tym koniec. Policja nie prowadziła żadnego dochodzenia, nie szukano sprawcy nic.....sam sobie to zrobił? Poza tym rodzina sobie tam żyje jak dawniej.
Była również scena gdzie ta dziewczynka się kąpie i te stworki gaszą światło i ją atakują. Małolata wychodzi z wanny (nawet wylała wodę o.O) i próbuje uciec z łazienki, a tu niespodzianka drzwi zamknięte. Ona piszczy ucieka, panikuje...............Nie mogła po prostu zapalić światła?

ocenił(a) film na 4
ebtitel

Racja, zgadzam się, a ta babcia usłyszała krzyki z łazienki i od razu przyszła z obstawą xd.

Film dziwny...
Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać...

ocenił(a) film na 7
Angiee_Polonia

myślę, że nie przyszła z obstawą tylko wszyscy którzy byli z domu przybiegli kiedy małe dziecko zaczęło drzeć ryja jakby je ktoś próbował zabić (bo próbował)

Angiee_Polonia

Trochę dziwne zostawiać dziecko samo w wanie.

ebtitel

Jak policja miała wszcząć dochodzenie, jesli koleś zeznał, ze to był wypadek?
Jeśli wszyscy mówią, że był sam w piwnicy, to czemu mieliby to weryfikować i dokładać sobie roboty.

Nie uważam, by ten film był zły. Jest porządnie nakręcony, gobliny bardzo ładnie również wykreowane.
Jedyne "ale" mam do postaci ojca i aktora, którą ją odgrywa.

To nie pierwszy raz, że reklamowanie, czy przyporządkowanie filmu do jakiegoś gatunku robi mu więcej krzywdy niz pożytku.
To jest bardzo fajna baśń, i inaczej wiele osób by ją oceniło, gdyby nie to, że nastawili się na horror.

ocenił(a) film na 5
ebtitel

Co do światła to pomyślałam o tym samym. Już chociaż mogli w filmie pokazać, że światło zapalało się z drugiej strony. W sensie, że włącznik znajdował się za drzwiami, na ścianie korytarza.

MrXander

Co do zakończenia: koleś mógł zadzwonić po jakieś służby specjalnie, no przecież mogli rozkopać tam dół i ją uratować xD A co do horroru - moim zdaniem był fajny, nie bardzo straszny, ale trochę bajkowy.

ocenił(a) film na 5
emmeline37

Mógł zadzwonić i powiedzieć, że gnomy wciągnęły jego dziewczynę do dziury w piecu w piwnicy? Na pewno by zaraz przyjechali.

ocenił(a) film na 5
gosia84_2

Powiedzieć, że wpadła lub cokolwiek takiego. Starczyłoby wymyślić coś na poczekaniu.

ocenił(a) film na 3
gosia84_2

Na pewno. Z białym kaftanem.

Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
MrXander

Film według mnie nie taki zły . Wykonanie na plus , najbardziej wkurzało mnie gdy po akcji gdzie babka już wie o tych wróżkach dalej położyła dziewczynkę do łóżka XD

ocenił(a) film na 7
MrXander

Szczerze powiedziawszy to zostawienie tego domu jak był było chyba bezpieczniejsze. Dużo mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś znajdzie zaśrubowany na cztery spusty popielnik, ukryty w piwnicy starego domu, do którego nikt nie wchodzi, niż że ktoś znajdzie go buszujac w ruinach spalonego domu (a są tacy wariaci). Już nie mówiąc o tym, że podpalenie domu mogłoby tylko rozwalić popielnik i uwolnić te stworki. Pewnie uznali, że nie sprzedadzą tego domu nigdy i w ten sposób uchronią innych, z tym że jak zauważyła na końcu przemieniona Kim, te stworki mają czas na to, żeby czekać aż wszyscy o nich zapomną i ktoś odszuka tę piwnicę.

ocenił(a) film na 5
Nezumi

Można też było z pół tony betonu użyć jak trzeba i po sprawie.

MrXander

gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones