PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483509}

Nie jesteś sobą

You're Not You
7,5 32 379
ocen
7,5 10 1 32379
Nie jesteś sobą
powrót do forum filmu Nie jesteś sobą

świetny film

ocenił(a) film na 10

Super film pokazujący współczesny problem choroby jaką jest stwardnienie rozsiane .Oraz tym co jest przyjaźń 2 innych kobiet .

elektra83

nie SM a ALS !

ocenił(a) film na 10
artarus

Aha dzięki

elektra83

Nie ma za co , do usług :)

ocenił(a) film na 10
artarus

Dla mnie film jest genialny !!!! Końcówka świetna. Polecam wszystkim.

ocenił(a) film na 7
JLO1810195

Niezależnie od momentami schematycznego scenariusza i nieco psychologicznie spłaszczonej fabuły film jest PIĘKNY, PORUSZAJĄCY i po stokroć warto obejrzeć!

ocenił(a) film na 9
elektra83

również polecam film :-)

ocenił(a) film na 10
Aselka

To nie jest film o SM < a o ALS....jedna i druga to ciężkie choroby układu nerwowego, ale ALS ( stwardnienie zanikowe boczne) jest chorobą śmiertelną, w której stopniowo zanikają poszczególne mięśnie,jako ostatnie mięśnie oddechowe...Od zdiagnozowania do śmierci to zazwyczaj jakieś 3-5 lat, rzadko dłużej. Na SM (stwardnienie rozsiane) , mającej kilka postaci- nie umiera się, ale stopniowo traci się sprawność, szczególnie w postaci rzutowo - remisyjnej. Czasem rzut przebiega łagodnie, a czasem na tyle ostro, że w kilka dni z osoby sprawnej możemy stać się niepełnosprawną ( np. przestać wstawać, chodzić , jeść, wykonywać różne czynności )...Między rzutami mogą być krótsze lub dłuższe przerwy... Dziś ani na SM, ani na ALS - świat nie zna leku,gdyż geneza i przyczyna obu tych chorób wciąż nie jest znana...Pozdrawiam wszystkich kinomanów...:)

ocenił(a) film na 10
elektra83



To nie jest film o SM < a o ALS....jedna i druga to ciężkie choroby układu nerwowego, ale ALS ( stwardnienie zanikowe boczne) jest chorobą śmiertelną, w której stopniowo zanikają poszczególne mięśnie,jako ostatnie mięśnie oddechowe...Od zdiagnozowania do śmierci to zazwyczaj jakieś 3-5 lat, rzadko dłużej. Na SM (stwardnienie rozsiane) , mającej kilka postaci- nie umiera się, ale stopniowo traci się sprawność, szczególnie w postaci rzutowo - remisyjnej. Czasem rzut przebiega łagodnie, a czasem na tyle ostro, że w kilka dni z osoby sprawnej możemy stać się niepełnosprawną ( np. przestać wstawać, chodzić , jeść, wykonywać różne czynności )...Między rzutami mogą być krótsze lub dłuższe przerwy... Dziś ani na SM, ani na ALS - świat nie zna leku,gdyż geneza i przyczyna obu tych chorób wciąż nie jest znana...Pozdrawiam wszystkich kinomanów...:)

jagoda_lachowska

To rzeczywiście dwie inne choroby, jednak wg mnie wymowa filmu pozostaje taka sama czy to przy sm czy przy als... Pokazuje to co dzieje się w psychice osoby chorej, stopniową utratę godności i izolację od innych. Na mnie osobiście film zrobił bardzo duze wrażenie, również ze względów osobistych - bardzo długo przygotowywałam się do jego obejrzenia, ale nie żałuję. Film skłania do refleksji i jednocześnie Uświadamia nam co tak naprawdę jest ważne w życiu...

ocenił(a) film na 10
Casablanca01

Na mnie też...tym bardziej że mam SM...Pozdrawiam serdecznie.

jagoda_lachowska

Ja mam zdiagnozowane SLA półtora roku temu, ale jakoś nie wierzę ,że to jest to.

maggie_6

jak zdrowie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones