PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=973}
7,7 128 085
ocen
7,7 10 1 128085
6,7 12
ocen krytyków
Nie ma mocnych
powrót do forum filmu Nie ma mocnych

i tam ludzie siekli już zboże kombajnami , a ja pamiętam że u mnie na wsi jeszcze pod koniec lat 90 ludzie siekli snąpowiązałkami.

SebastianNiestudent

Ale to, że ktoś zapala papierosa zapałką, a drugi zapalniczką o nich dwóch nie świadczy:-)

ocenił(a) film na 8
Jack_Holborn

Ale świadczyło to o zacofaniu południowo -wschodniej świętokrzyskiej wsi.

ocenił(a) film na 8
SebastianNiestudent

Wiem że temat sprzed 5 lat, ale miło powitać rodaka :) A tak dokładniej, to Ja również jestem ze świętokrzyskiego, tylko już przy granicy z małopolskim.

Jack_Holborn

Co ciekawe zapalniczka jest ponoć starszym wynalazkiem od zapałek :)

ocenił(a) film na 10
intervieri

To prawda (:

ocenił(a) film na 9
SebastianNiestudent

Nie "ludzie" tylko PGRy. Pod PGRy zresztą były produkowane niektóre maszyny, takie jak siewnik "Polanin" czy kombajn Bizon Gigant.

ocenił(a) film na 8
SebastianNiestudent

A ja pamiętam jak już w latach 2000+ ludzie siekli zboże kosiarką konną i sami wiązali snopy... tak było w wielu rejonach Polski, wiec ameryki nie odkryłeś.

ocenił(a) film na 8
Sebastiano_M

Może w jakichś skansenach .

ocenił(a) film na 8
SebastianNiestudent

Widzę że wiedze o polskim rolnictwie czerpałeś z wikipedii... nie wszystko znajdziesz w statystykach.

ocenił(a) film na 8
Sebastiano_M

Od urodzenia mieszkam na wsi.

ocenił(a) film na 10
SebastianNiestudent

Kiedyś, jak jechałem do Częstochowy, to w okolicach Praszki w kierunku Byczyny (woj. opolskie) to pomiędzy 2002-2005 ludzie sadzili ziemniaki ręcznie!!! Mieli porobione rajki konikiem i szli z koszykiem i rzucali na ziemię. Dla mnie to był mały szok. Ale później w 2007 r, byłem na jakimś szkoleniu z pracy w okolicach Korbielowa za Żywcem, to tam chłopki orali koniem. Także rolnictwo nie wszędzie było/jest tak do przodu. I mieszkam w Wielkopolsce, gdzie rolnictwo jest na wysokim poziomie.

ocenił(a) film na 8
misiu1123

To zasługa zaboru pruskiego, tam było już zmechanizowane rolnictwo, a Kresy i reszta kraju to zupełnie był inny świat.

ocenił(a) film na 8
misiu1123

No na południu trochę inny świat, u mnie w miejscowości obecnie jeszcze większość ludzi sadzi ręcznie czyli koń i koszyk z ziemniakami. Tyle że to na własny użytek niewielkie kawałki.

ocenił(a) film na 8
Sebastiano_M

Ja też ze świętokrzyskiego i jakoś sadzarki widuję ;)

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

Ja też a dokładnie to z południowej granicy z małopolskim a Ty z której części?

ocenił(a) film na 8
snake_plissken84

Bliżej Sandomierza

ocenił(a) film na 8
Morska_Bryza

To drugi koniec naszego województwa, ale mimo to miło usłyszeć krajana. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Morska_Bryza

Taa jaasnee, pewnie jesteś z jakiejś pipidówy koło Staszowa albo Pińczowa, a chwalisz się. Akurat wszyscy cudownym sposobem ze świętokrzyskiego mieszkają koło Sandomierza i może jeszcze statystką w "Ojcu Mateuszu" byłaś?

ocenił(a) film na 8
karolinaMs

Rany, pobiłaś chyba rekord w czepianiu się bez powodu :D

SebastianNiestudent

Niespójne co piszesz. Napisałeś, że siekali tak pod koniec lat 90s, a jak czytasz że było tak w 2000+ to już się zasłaniasz skansenami. Tyle, że to może być nawet niecały rok różnicy między jedną a druga opcją.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones