PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1017}

Niebezpieczne związki

Dangerous Liaisons
7,8 50 523
oceny
7,8 10 1 50523
8,2 17
ocen krytyków
Niebezpieczne związki
powrót do forum filmu Niebezpieczne związki

Porównanie

ocenił(a) film na 10

Moim zdaniem film "Valmont" jest 1000 razy lepszy od "Niebezpiecznych związków". Dlaczego?
1. W "Valmoncie" nie dzieje się wszystko tak szybko, że nie można zrozumieć o co chodzi.W
"Niebezpiecznych związkach" wiele scen nie ma nic wspólnego z ciągiem filmu.
2. Aktorzy są lepsi i po prostu ładniejsi niż w "NZ"

użytkownik usunięty
angelika11455

W życiu się nie zgodzę. "Niebezpieczne związki" mnie wprost oczarowały podczas gdy "Valmont" jedynie mi się podobał tak, jak wiele innych filmów się podoba (dałam 7) i nic poza tym. Oba filmy są świetne pod względem muzyki - wykorzystano wspaniałe kompozycje i to bardzo duży atut, ale w każdym innym aspekcje "NZ", w mojej opinii, górują nad "Valmontem". Aktorsko i pod względem doboru aktorów jest o wiele bardziej imponująco, główne postacie odegrane rewelacyjnie i jest więcej dramaturgii, która tutaj była potrzebna. Film znacznie bardziej przepełniony emocjami, namiętnością. "Valmont", którego widziałam wcześniej, wypada przy nim blado.

ocenił(a) film na 10
angelika11455

Aktorzy lepsi w "Valmont"?.. To chyba jakieś kpiny. Można się zgodzić, że dwie główne postaci mają lepszą aparycję, ale jeśli chodzi o grę Close i Malkovich to jest cymes.

Co do trudności w zrozumieniu, to chyba musisz obejrzeć trochę więcej filmów, żeby stać bardziej wyrobionym widzem.

ocenił(a) film na 8
angelika11455

"wiele scen nie ma nic wspólnego z ciągiem filmu." a które to sceny, bo takowych nie uświadczyłem? Valmont jest prostszy, przy Niebezpiecznych Związkach trzeba się głębiej zastanawiać nad motywacjami bohaterów i uważniej oglądać.
Aktorzy lepsi? Jedynie Bening lepsza względem Close, natomiast Malkovich wypadł lepiej od Firtha, Pfeiffer dużo lepiej od Tilly, a Thurman - nawet mimo, że miała lepsze role w swoim życiu - zdecydowanie na plus w porównaniu z totalnie jałową Fairuzą Balk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones