PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=865}

Niebiańska plaża

The Beach
6,8 94 245
ocen
6,8 10 1 94245
5,4 18
ocen krytyków
Niebiańska plaża
powrót do forum filmu Niebiańska plaża

Piękny film

ocenił(a) film na 9

To jest piękny film po prostu. Chyba każdy człowiek chciałby trafić do takiego miejsca. Ostatnia scena jak Richard oglądał zdjęcie jest wzruszająca. Fajnie pokazali też motyw raka i pasożytów, które zjadają społeczeństwo, sporo w tym prawdy.

ocenił(a) film na 8
Pep_filmweb

Doba książka, to i dobry film na niej oparty powstał

ocenił(a) film na 8
Pep_filmweb

Pamiętam, jak oglądałam, dałam się ponieść temu klimatowi, rajowi na Ziemi, plaży; fantastyczny obraz, cudowna plaża, jej mieszkańcy, relacje między nimi fajnie pokazani i za to 8 zasłużonych gwiazdeczek :)

użytkownik usunięty
Pep_filmweb

Pamiętam, że główną rolę w filmie miał zagrać Ewan McGregor, bo grał w takich filmach jak Płytki grób, Życie mniej przyjemne i Trainspotting. Ewan bardzo chciał zagrać w tym filmie, ale grał wtedy w filmie ,,Moulin Rouge''. Danny niecierpliwił się i zraził się do aktora (Ewan nie grał w jego następnych 2 filmach do dziś). McGregor wierzył, że wyruszy na zdjęcia, miał w rękach scenariusz i miejsce w hotelu, Danny zaczął zdjęcia od tyłu i DiCaprio wystąpił w ostatniej chwili - film nagrano w sposób inny niż zamierzono, Ewan kończył grę 2 dni przed przyjazdem DiCaprio. W filmie nie rozumiem zupełnie strzelania Roberta Claryle. Nie wiem po co w filmie pokazano Roberta Duvall z ,,Czasu Apokalipsy'' i rzecz jasna co te dwa filmy mają ze sobą wspólnego. Czas to było kino psychologiczne, a Niebiańska to dramat, nic się nie kojarzy?

ocenił(a) film na 3

Nie uważasz, że sceny jak Leo odbija w lesie kiedy czeka na tą czwórkę, którzy mają mapę są mocnym nawiązaniem do Czasu Apokalipsy?

użytkownik usunięty
SithFrog

Cześć! Dzięki, że napisałeś. Nie zauważyłem związku pomiędzy dwoma filmami. Jedynie jak DiCaprio siedzi w kinie i ogląda ,,Czas Apokalipsy'' to zwróciłem na to uwagę.

ocenił(a) film na 8
SithFrog

Idąc tym tropem można by powiązać czerwoną przepaskę, którą Richard zawiązał sobie na głowie, po wykradnięciu jej jednemu z plantatorów, do słynnej opaski z "Łowcy Jeleni". Tylko pytanie czy warto rozważać takie analogie skoro filmy wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego.

ocenił(a) film na 3
ZupkaChinska

Kolejna celna uwaga z tą opaską. Ja uważam, że te sceny w lesie to było ewidentne nawiązanie do kina "wietnamskiego".

ocenił(a) film na 5
Pep_filmweb

Jeśli chodzi o raka i pasożytów, które zjadają społeczeństwo, to ja w relacjach społeczności wysepki nie widziałem nic pozytywnego. O tym filmie można powiedzieć "piekny" tylko przez pryzmat widoków. A ludzie bez względu na miejsce w którym się znajdą tacy sami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones