PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=383881}
6,9 10 040
ocen
6,9 10 1 10040
7,7 3
oceny krytyków
Niebo nad Paryżem
powrót do forum filmu Niebo nad Paryżem

Arcydzieło

ocenił(a) film na 10

Film świetny, pięknie opowiedziana historia, nostalgiczny....ale tu chodzi o coś więcej - o Paryż....sam osobiście zakochałem się w ów mieście, byłem tam parę razy, zchodziłem je wzdłóż i wszeż....to miesce ma w sobie coś niewypowiedzianego i to w tym filmie można poczuć....kiedy Pierre otwiera okno swego mieszkania na Montmarcie, skąd widać wieżę Eifella i Montparnasse.....jak jedzie do szpitala - mija plac Bastylii, cmentartz PerLachele ( nie jestem pewien pisowni).....i wypowiada kwestię (mniej więcej tak to idzie)- : "ludzie nie zdają sobie sprawy ze swego szczęścia ,że mogą biec, stać, spóźniać się , kłocić, kochać, żyć beztrosko W PARYŻU).....gdybym był trochę młodszy i władał językiem francuskim ( a znam tylko podstawy), to bez wahania spakowałbym się i tam zamieszkał.....

maciasek1975

He, he ja też:)!!! Kocham Paryż i ten film również:)!!! Zdanie to na mni zrobiło wrażenie do tego stopnia, że do dziś je pamiętam:)!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones