PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5810}

Niemcy

Germans
6,4 944
oceny
6,4 10 1 944
Niemcy
powrót do forum filmu Niemcy

Oglądałam na Kino Polska. Bardzo dobry film! Tak jak i książka! Jedyne co mnie denerwowało, to urywane wątki, które kontynuowane były podczas trwania innych! Ktoś kto nie czytał książki, łatwo mógłby się pogubić! Twórcy filmu wprowadzili kilka zmian, ale są tak strasznie rażące, chyba, że końcówka... Po za tym dobra robota, panie Kamiński! Muzyka też cudna!

użytkownik usunięty
kwiatmorgulu

"Niemcy" to nie książka, lecz dramat, czyli rzecz napisana dla teatru (zresztą przez Leona Kruczkowskiego). Nie wiem czy dzisiaj jest lekturą, jeśli nie to błąd niedouczonych pracowników ministerstwa oświaty.

Oczywiście że dobry film.Ja myślę,że nadal jest lekturą-to dopiero byłby absurd.Powinien być wyświetlany lub emitowany w ARD obowiązkowo raz lub dwa w roku w Niemczech.

Jest cały czas. :D Co do książki to jedyna lektura z gimnazjum którą przeczytałem i bardzo mi się podobała. Filmu JESZCZE nie oglądałem, ale jak znajdę czas to go nie pominę. :3

kwiatmorgulu

Świetny film bardzo dobrze oddajacy sytuacje owczesnych niemcow. Bardzo spodobaly mi sie szczegolnie postaci Ruth oraz profesora.

kwiatmorgulu

Ja czytałem książkę i oglądałem film - film jest naprawdę dobry, tylko trzeba go zrozumieć i znać książkę.

ocenił(a) film na 7
kwiatmorgulu

Nie czytałam (jeszcze) książki ale nie przeszkodziło mi to w odbiorze i zrozumieniu fabuły. Bardzo dobry film, pod każdym względem :)

ocenił(a) film na 7
kwiatmorgulu

Dobry film, choć angielska (a nie niemiecka) ścieżka dźwiękowa bardzo razi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones