PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33184}

Nieodwracalne

Irréversible
7,2 47 344
oceny
7,2 10 1 47344
7,2 20
ocen krytyków
Nieodwracalne
powrót do forum filmu Nieodwracalne

Obejrzałam go w dość młodym wieku, miałam jakieś 17 lat. Na scenie z gaśnicą owszem, odwróciłam głowę, ale nie dlatego że wydała mi się jakoś szczególnie szokująca, a dlatego, że nie cierpię rozlewającej się krwi, odpadających kawałków głowy i w ogóle filmów typu Piła. No a scena gwałtu mocna, dlatego że była pokazana właśnie w taki sposób. Zwykle w filmach pokazują tylko kawałek, albo ujęcie na samą twarz, tutaj scena była długa, bez efektów specjalnych, tak jakby się oglądało prawdziwe zdarzenie a nie film. Przyznam się, że odwróciłam wzrok, bo zwyczajnie nie kręci mnie patrzenie na takie coś, wystarczy że ciągle słyszy się o takich rzeczach w wiadomościach itp. Jak dla mnie dosyć średni, bo po obejrzeniu człowiek pamięta tylko te dwie sceny, a o reszcie filmu zapomina.

lili_marlene

Akurat efekt specjalny był zastosowany w momencie, kiedy widać "narzędzie" zbrodni wystające z rozporka po akcji - nałożone komputerowo. Pamiętam z dodatków na DVD ;)

lili_marlene

To chyba 7 symfonia Beethovena! Ja lubię taka muzykę, a ten kawałek szczególnie. Kiedy to słyszę mam dziwne poczucie nieuchronnosci zdarzeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones