PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535756}

Niepamięć

Oblivion
6,8 140 247
ocen
6,8 10 1 140247
5,6 15
ocen krytyków
Niepamięć
powrót do forum filmu Niepamięć

Krajobrazy, sprzęty, światło, klimat w tym filmie są niesamowite.
Taka zimna chilloutowa pustka z futurystyczno-minimalowym designem.
I to uczucie osamotnienia + fajna towarzyszka, idealnie wpasowało się w mój gust.

Co do fabuły i całej konstrukcji filmu, nie jest zły ale czegoś mu brakuje.


użytkownik usunięty
FX_Zeus

Świetnie podsumowałeś to co dobre! Znasz może podobne filmy?

ocenił(a) film na 8

Na tą chwilę jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.
Drive łapie może chwilami podobny klimat.

ocenił(a) film na 7

Zardoz 1974

użytkownik usunięty

Wiem, że spóźniam się prawie równo rok, ale najbardziej podobny jest film "Moon" z 2009 roku ;) W zasadzie, to można powiedzieć, że "Niepamięć" kluczowe elementy fabuły wzięła z niego żywcem

Moon to popis jednego aktora, zupełnie w innym klimacie. Brak tam akcji, strzelanin i wysokobudżetowych efektów specjalnych.

FX_Zeus

Mnie też czegoś brakowało, w tym filmie mimo, iż mi się podobał. Zdjęcia, muzyka są wspaniałe, ale zabrakłoreżysera.zdolnego, doświadczonego reżysera.

ocenił(a) film na 8
FX_Zeus

Zabrakło kropki nad "i" - Kwalifikował się na kategorię "KLIMATU" gdzie Blade Runner piastuje No. 1 od wielu lat... (choć to bardziej mroczny CyberPunkowy styl). U mnie tuż za Aliens, boskim Dark City (reż. Alex Proyas the Crow(1994)), genialnym Matrix'em. MIEJSCE 5 te pozdr

ocenił(a) film na 6
FX_Zeus

A mi się nie podobał.

użytkownik usunięty
Avatar97

Mi się podobał pomysł na film, ziemia podbita przez super maszynę i w sumie ta maszyna miała swój wyrazisty charakter ta więc nawet trudno nazwać ją maszyną a raczej super istotą.

ocenił(a) film na 7
FX_Zeus

Mam podobne odczucia. W tym filmie sporo elementów jest na wysokim poziomie. Ciut lepiej mógł być poprowadzony scenariusz, tak odczuwam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones