ottak

To jest jeden z tych filmów, który nie dość, że ma świetną fabułę to super ścieżkę...

36
 • http://m.filmweb.pl/film/Moon-2009-473111

  • No i po co wstawiasz ten link?

   Bo Oblivion wykorzystał JEDEN motyw, który był też w Moon, tj. motyw klona ze zmodyfikowaną pamięcią?

   Zaskoczę cię - ale Moon też pod tym względem pierwszy nie był.

  • Nie rozumiem malkontentów, którzy za główną wadę filmu mają podobieństwo motywu do innego motywu z filmu który oglądali wcześniej. Może chcą się pochwalić znajomością niszowej produkcji? Tacy z nich wielcy koneserzy oryginalności? Niby że Moon znany jest z superoryginalnego motywu klona więc motyw klona zostaje zawłaszczony na zawsze i KONIEC? Moon zaklepał sobie prawa autorskie na motyw klona w scifi?? To dopiero byłaby perfidia!

   tu styl zupełnie inny od Moon. Sztuką jest takie wykorzystanie kilku sprawdzonych motywów i wyprodukowanie czegoś nowego i dopieszczonego. Moim zdaniem tak jest z Niepamięcią, piękny kawałek futurystycznego kina akcji scifi z wysokiej półki. Przepiękny wizualnie i dobrze zagrany. bardzo smaczny kąsek. bede wracac dla samych widoków i soundtraka.

   PS, takie filmy nalezy oglądać w porządnej jakości, a nie (podejrzewam) jakieś skompresowane avi na telefonach czy coś, phi!

   • Uważam, że to rezultat prania mózgi w szkole na zapamiętywanie formułek, które oducza kreatywności.
    Może dlatego, wydaje im się że coś, dane dzieło musi mieć źródło w innych rzeczach bo nastawiają się na to.

    Poza tym sam zwyczaj hejtu, głupia, bezsensowna krytyka wszystkiego też może mieć początek w ocenianiu, wypominaniu, piętnowaniu błędów w szkole. Wiadomo uczymy się przez naśladowanie.
    Jak fala w wojsku, choćby w dręczeniu (jak rodzic i belfer wypomina błędy tak my szukamy ich wszędzie).
    Alternatywą jest cieszenie się życiem, wspieranie, docenienie.. (to co zrobiono ludziom przypomina auto dywersje. Jakby puszczenie wirusów na ludzki umysł aby osłabić dane społeczności. Masa vs elita, niewolnicy kontra pany).
Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: