PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99893}

Niespodziewana miłość

An Unexpected Love
6,2 184
oceny
6,2 10 1 184
Niespodziewana miłość
powrót do forum filmu Niespodziewana miłość

Całkiem dobry film. Fabuła jest jednak dość ciężka do zaakceptowania w naszych niezbyt tolerancyjnych realiach. Film moim zdaniem bardziej się skupia na problemach akceptacji głównej bohaterki z bliskimi jej osobami, po dokonaniu wyboru odejścia od męża i niespodziewanym zakochaniu się w kobiecie, niż na samej relacji między kobietami. Niespodziewana miłość pokazana jest dość płytko, bez "chemii" a sam moment zakochania mało zrozumiały tak samo dla bohaterki jak i dla mnie.
A może tak bywa, że samotna kobieta, zagubiona w nowych realiach, przytuli się do kogoś, kto wyciągnie do niej rękę i okaże pomoc. A że w tym przypadku pomoc przyszła od innej kobiety(w dodatku lesbijki), to chyba raczej szczegół. Ważne w tym wszystkim stało się jedno, że akceptacja bliskich wiązała się z zasadniczym spostrzeżeniem, jak stwierdziła córka bohaterki:" ..nigdy nie widziałam Cię szczęśliwszej niż teraz". To co wsześniej było totalną negacją, stało się pełną akceptacją i choć to może się wydać dość przesłodzone w dramacie, to jednak warto to zobaczyć na własne oczy i się nad tym zastanowić.

Aktualnie film można zobaczyć na Youtube.

ocenił(a) film na 8
karen_

Mi się podobał, na tyle, że widziałam go dwa razy :) Obie główne bohaterki atrakcyjne, więc tym bardziej miło się ogląda.

miss_russ

Mimo fatelnej jakości na Youtube, widziałam ten film więcej niż 2 razy, ale mniej niż swoje ulubione filmy.

karen_

Właśnie skończyłam go oglądać na Hallmark'u. Podobał mi się, choć zakończenie trochę po amerykańsku przesłodzone :) Jednak u nas trochę inne realia :(.
Następne projekcje na Hallmarku:
16 czerwca 2008 18:00
17 czerwca 2008 02:00

ocenił(a) film na 10
vitara64

Film jest wspaniały. Co prawda odbiega dalece od naszych realiów, ale miło jest popatrzeć jak brak tolerancji, przeradza się w całkowitą akceptację. Faubła jest prosta. Podoba mi się fakt, iż akcja skupia się całkowicie na problemie niespodziewanej miłości kobiety do kobiety. Dużym plusem dla filmu, jest też znakomita obsada. Na innej stronce poświęconej temu filmowi, zostało poddane krytyce, to iż operator ograniczył się do pokazania jedynie pocałunków, w dodatku średnio namiętnych. Moim zdaniem, w tej intymnej scenie nie ma miejsca na wyuzdane akty erotyczne. Nie chodzi przecież o zaspokojenie ciekawości jak robią to dwie kobiety, ale na pokazaniu prawdziwego uczucia, które w dzisiejszych czasach nie ma prawa bytu.
Film jest dostępny na Youtubie.
Często też na Hallamrku.
Gorąco polecam :) .

maniutek37

Przepraszam czy któraś z pań może mi podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć napisy to tego pięknego filmu?? Bardzo mi na tym zależy. Pozdrawiam.

aleks_fw

ma ktoś˙ napisy?? ;(

ocenił(a) film na 8
karen_

Rzeczywiście, od polskich realiów jest on tak daleki, że aż szkoda słów. Oglądałam go wczoraj i tak, zdecydowanie można go obejrzeć wieczorem na dobry sen. Zakończenie wprost wymarzone, jedyne ale jakie ma do tego filmu to: za mało w nim było o relacji tych dwóch kobiet, poznały się, rozmawiały itd. później wspólna noc, a dalej? dalej film skupił się na problemach związanych z coming-outem jednej z bohaterek, a Mac, ona sobie gdzieś tam była, czasami przychodziła.... Za mało było dla mnie tej relacji w tym filmie co nie zmienia faktu, że jeszcze go obejrzę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones