PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1036}

Nietykalni

The Untouchables
7,8 100 628
ocen
7,8 10 1 100628
7,4 28
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Dobry ale .....

ocenił(a) film na 7

Dałem 7/10 za fajny klimat aczkolwiek spodziewałem się lepszego filmu. Dlaczego bo Robert De Niro w ogóle nie pasował do roli Ala Capone, zagrał tak nijak, w wielu rolach go widziałem ale w tej mi nie pasował.
Drugi poważniejszy minus to za źle dobraną muzykę, w niektórych momentach była tak dobrana jakbyśmy nie oglądali filmu gangsterskiego tylko jakiś film przygodowy co całkowicie wybijało z klimatu.
Scena z wózkiem była najlepsza :D stare kino w najlepszym wykonaniu. Ogólnie film OK ale mógł być lepszy, daleko mu do chłopców z ferajny i innych kultowych filmów gangsterskich.

ocenił(a) film na 7
MaXXi

Mam dokładnie takie same odczucia. Niby dobry film, ale spodziewałem się raczej mocnego dramatu gangsterskiego, a dostałem mieszankę kina sensacyjno - przygodowego.

ocenił(a) film na 10
bociek90

Wam chyba naprawdę niedobrze. Nie wiem, może ta ciepła zima zaszkodziła albo wirus grypy żołądkowej. Mam tutaj na myśli inne podobne wątki w których się bredzi o źle dobranej muzyce. Muzyka w tym filmie to jeden z najjaśniejszych punktów tego filmu! Dobrana do każdej sceny w sposób IDEALNY. Napisz mi w którym miejscu owa muzyka została źle dobrana? Może w scenie śmierci Malone? A może podczas strzelaniny czy raczej przed strzelaniną na dworcu? A może w trakcie pościgu za Nittim? A może w scenie szarży policji konnej na transport nielegalnej whisky?. Wyjaśnij mi, Ty i inni bo napisać, że coś jest złe i nie napisać z jakiego powodu to potrafi naprawdę każdy,

ocenił(a) film na 4
Nick_filmweb

ten film jest naprawdę przeciętny, myślę że Tobie mogła to zima zaszkodzić skoro oceniłeś ten film na 10. Z arcydziełem to nie ma nic wspólnego, absolutnie NIC.

ocenił(a) film na 10
Redthinline

sama jesteś przeciętna.

ocenił(a) film na 10
Nick_filmweb

czy przeciętny.

ocenił(a) film na 4
Nick_filmweb

no taka prawda że jestem :P

ocenił(a) film na 4
Redthinline

Nie wiń kolegi. Doszedłem do wniosku, że ludzie na całym świecie ulegli jakiejś zbiorowej halucynacji. Ten film to szrot w porównaniu z innymi gangsterskimi z taką obsadą. Od pewnego momentu, ten film ogląda się jak komedie. Scena z umierającym Malone`m :D Ta scena pasowała mi do "Strasznego filmu", a nie do poważnej produkcji.

ocenił(a) film na 3
blazejkopyto

A ja po latach dowiedziałem się skąd w Nagiej Broni/Ści(ą)ganym (albo w innej komedii z Leslie Nielsenem) pojawiła się scena z dzieckiem i schodami :)

Niekryt

Pojawiła się, bo oddali hołd filmowi "Pancernik Potiomkin" ;) De Palma podebrał ten moment i u siebie ;)

ocenił(a) film na 3
Baphomet

A to sprawdzę, bo jeszcze nie miałem przyjemności oglądnąć :)

ocenił(a) film na 8
Niekryt

To jeszcze do porównania scena od Machulskiego z 'Deja vu' - inny klimat, ale schody te same co w 'Pancerniku...'

ocenił(a) film na 7
MaXXi

Tak samo jot w jot bym napisał, tez mi czegos brakowalo, ale tez niektore elementy byly zle dobrane.

MaXXi

Zgadzam się, DeNiro nie pasował zupełnie... Postać zrobiła się odrobinę komiczna. Chazz Palminteri-jego mam przed oczami w tej roli ;-)

ocenił(a) film na 3
MaXXi

Niestety to jest pierwszy stary film gangsterski który nie był dobry, momentami myślałem, że to komedia i strasznie dziwnie się to oglądało, huśtawka nastrojów ze śmieszkowania na konikach z kanadyjczykami vs pewne wydarzenie w pewnej windzie i późniejsza śmierć pewnej osoby związanej z tą windą (która była przekomiczna btw). Co do gry aktorskiej nie ma sie do kogo przyczepić ale nie porwała mnie też jakoś. Jeden z nielicznych filmów w których niby wszystko spoko, ALE "tu wpisz cokolwiek". Nie obejrzę go ponownie, pewnie dlatego że tematyka gangsterska w kinie przygodowym to średnie połączenie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones