PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583390}

Nietykalni

Intouchables
8,6 678 168
ocen
8,6 10 1 678168
6,6 45
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Co co co

ocenił(a) film na 7

Co to za miejsce w rankingu? Co to za średnia? To jakiś żart?

MumciurMaster

W pełni zasłużone 2. miejsce.

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

Chyba sobie żartujesz, a jeśli już tak twierdzisz to wysil się i uzasadnij dlaczego - jestem ciekaw.

alfabecik123

To, że gra aktorska, historia biją na głowę Rocky'ego, a humor Straszny film 2.

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

Chyba pomyliły Ci się filmy Kolego. Trudno porównać Straszny film 2 do Nietykalnych, mimo że oba są komediami, to rodzaj komizmu jest zupełnie inny. Mówiąc proście,j nie każdemu podoba się typ komedii taki jak: "Straszny film 2", "American Pie" czy "Parcie na tarcie" - to są komedie młodzieżowe. Do mnie akurat ten typ komedii na pewno bardziej trafił niż "Nietykalni" w których poziom komizmu jest średni porównując z innymi komediami. Tylko ze względu na wątek fabularny i film oparty na faktach dostał 7, w przeciwnym razie oceniłbym na 6. Jeśli chodzi o Rockiego to jest film sportowy, który historią akurat bije ten film na głowę. Bardzo źle że porównujesz akurat historię, gdyż to jedna z najmocniejszych stron Rockiego. Nie będę wchodził w szczegóły, bo pisząc charakterystykę porównawczą obu filmów, ten uwielbiany przez Ciebie wypadłby blado. Bardzo chciałbym powiedzieć że nowe filmy są lepsze od kina lat 80 czy 90, ale większość współczesnych produkcji to przereklamowane "coś" co bardzo ciężko ocenić wyżej niż 7 a "Nietykalni" są tego dobitnym przykładem.

alfabecik123

Sorry za tamten komemtarz, nie byłem w humorze, chodziło mi o to, że w mojej opinii sposób przekazania historii, jak i sama historia bardziej podobała mi się w Nietykalnych. Racja, to średnia komedia, ale moim zdaniem Straszny film jest poniżej poziomu. Fenomem nietykalnych tkwi chyba w prostej i wciągającej historii chorego milionera i biednego murzyna.

ocenił(a) film na 7
RustyRyan

Jak już powiedziałem wcześniej "Straszny film" to komedia młodzieżowa która nie każdemu przypadnie do gustu, a filmów związanych z prostą i wciągającą historią jest na pęczki.

alfabecik123

alfabecik123 powinieneś zmienić chyba nick na analfabecik. Czemu? Rozpisujesz się na temat Rocky'ego i Strasznego filmu jakbyś wziął wypowiedź RustyMana na poważnie. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że film ujmuje muzyką. Historia jest świetna tym bardziej, że oparta na faktach, gra aktorska bardzo dobra. W top10 filmwebu o dziwo nie ma filmów słabych. Choć np. Życie jest piękne zamieniłbym z dużą słabszą od pierwszej drugą częścią Ojca Chrzestnego.

ocenił(a) film na 7
jeykey1543

Nie ma żadnego związku między rozpisywaniem się na temat Rocky'ego a braniem na poważnie wypowiedzi RustyMana. Twoja próba prowokacji również nie odniosła żadnego skutku. Jeśli zaś chodzi o Twoje argumenty to uważam że są za słabe na tą skalę.

alfabecik123

Dzięki, że po miesiącu napisałeś ten nic nie wnoszący komentarz.

ocenił(a) film na 7
jeykey1543

Cała przyjemność po mojej stronie.

ocenił(a) film na 9
alfabecik123

Czytam sobie te komentarze, przy okazji słuchania soundtacku z tego filmu. Musze powiedzieć, że czytając Pana komentarze, nie tylko tu, tworzy się jedna opinia. Straszny z Pana bufon.

ocenił(a) film na 7
alfabecik123

Drugie miejsce jest w pelni zasluzone, tak samo jak kazde inne dla innego filmu. Uzasadnienie - zerknij na wzor z jakiego filmweb korzysta. To zaden spisek.

ocenił(a) film na 7
jasiu15

Wszyscy piszecie że zasługuje lub nie na drugie czy inne miejsce a poza argumentem "każdy ocenia film inaczej" nic konkretnego nie usłyszałem.

ocenił(a) film na 7
alfabecik123

Bardziej konkretnego argumentu niz moj powyzej nie dostaniesz.

ocenił(a) film na 7
jasiu15

To żaden argument

ocenił(a) film na 7
alfabecik123

To jedyny sensowny, rzeczowy argument. Jest jakis wzor, ktory bierze pod uwage srednia ocen i liczbe glosow (i cos tam jeszcze) i na tej podstawie oblicza ktore miejsce w rankingu Zajmuje Dany film. Ty myslales, ze w tym wzorze jest uwzgledniona "wartosc artystyczna"?

ocenił(a) film na 7
jasiu15

Wzory miałyby sens jeśli:
a) liczba osób = liczba oddanych głosów
b) osoby które oceniają są w stanie uzasadnić dlaczego ocena jest wystawiona tak a nie inaczej.
Byłoby to czasochłonne, ale gdyby ktoś czytał opinię na temat wystawianej oceny filmu to wtedy podany przez Ciebie wzór miałby sens.

ocenił(a) film na 7
alfabecik123

Szczerze powiem, ze nie rozumiem co masz na mysli...

ocenił(a) film na 6
alfabecik123

Miałoby sens, gdyby oceny 1 i 10 były najzwyczajniej w świecie odrzucane, ze względu na to, że są to oceny, które w większości przypadków albo na złość psują ocenę, albo zawyżają.

Wtedy otrzymalibyśmy najbardziej zbliżoną ocenę wg mnie.

ocenił(a) film na 7
forzamilan1

Nie do końca, nie wszyscy dają oceny skrajne tylko i wyłącznie dla zaniżenia czy zawyżenia. Ja sam bardzo rzadko daję 1, ale 10 już jest dużo, bo dużo jest arcywybitnych filmów. Pewnie tak samo wiele jest gniotów zasługujących na 1 czy 2, no ale rzadko takie coś wpadnie mi w oko. W każdym razie, chcę powiedzieć, że oceny 1 i 10 też muszą być, natomiast ciężko jest ocenić, czy dana osoba ocenia na 1 ponieważ hejtuje, czy dlatego, że na prawdę film jej się nie podoba. Generalnie ciężka sprawa.

ocenił(a) film na 9
forzamilan1

W analizie statystycznej wartości skrajne odrzuca się bo wypaczają wyniki. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
jasiu15

A tak z ciekawości, wiesz może jaki to wzór ?

ocenił(a) film na 7
chemas

Obliczenie listy oparte jest na poniższym wzorze:

średnia ważona = (g / (g+m)) *s + (m / (g+m)) * S
gdzie:
s - średnia ocena dla danego filmu
g - liczba oddanych głosów na film
m - minimalna liczba głosów wymagana do uwzględnienia w TOP (min. 10 000)
S - średnia ocen dla wszystkich filmów

ocenił(a) film na 7
jasiu15

hmmm ciekawe, nie wiem tylko dlaczego sumowane są liczna wszystkich głosów z minimalną ? oraz co wnosi drugi człon wzoru
Ale dzięki za wzór.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
alfabecik123

Nie wiem mam wypierdzielone, skoro film ma taką ocenę na danym portalu to znaczy że na to zdaniem widzów danego srodowiska zasługuje nikt nie wstawił takiej oceny siłą. A to czy ludzie oceniają filmy mając jakieś argumenty czy "bo tak" nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to nie jest nic więcej jak ICH ocena z którą przecież nie musisz się zgadzać- ale której (o ile masz głowę) nie powinieneś podważać. Podczas liczenia średniej z głosów widzów nie można uczynić jednego głosu ważniejszego od jakiegokolwiek innego, i nawet gdyby na 10 oceniająch tylko dwóch miało pojęcie o kinie a reszta to banda na*ebanych piwem baranów w sandałach to głosowanie jest ważne i średnia ocena filmu będzie zależeć od tych debili a nie dwóch świadomych widzów. Nawiasem mówiąc m.in dlatego nie cierpię demokracji :) Każdy ocenia film tak jak uważa, wchodzi do siebie na profil i widzi swoją ocenę filmu i to powinno być najważniejsze.

ocenił(a) film na 10
herbatkowy

Daj spokoj Zje.by co 2 tygodnie tworza nowy topik o tym samym ... Zalosne i smutne jednostki......

ocenił(a) film na 9
Sabcio1234

Akurat nie. Do top'u zawsze trafiają Ci sami: ładna buźka, dopiero co zmarli, dopiero co po jakieś mocnej aferze. Rzadko kiedy inny film/aktor niż dobry trafia do topki nie licząc w/w pkt.

alfabecik123

Czy ty żyjesz tylko tym rankingiem?

ocenił(a) film na 7
Slaught

Nie, ale coś trzeba brać pod uwagę przy wyborze. Niestety oczek jest za mało by rzucić kostką.

alfabecik123

A wyliczanka nie może być?!

Ranking na tym portalu to żadna wyrocznia. Ot, zwykła statystyka gustu filmowego przeciętnego Kowalskiego. Jak ktoś pragnie ujrzeć rankingi zapełnione wyłącznie "ambitnymi" filmami, to musi szukać gdzie indziej.

ocenił(a) film na 7
Slaught

Nie przypominam sobie bym napisał, że ranking jest jakąś wyrocznią a jedynie zasugerowałem że "coś" trzeba brać pod uwagę - dla przypomnienia.

alfabecik123

Co do "rankingowej wyroczni", to napisałam wyłącznie opinię na temat Twojego ogólnego "przeżywania" miejsca w rankingu tegoż filmu. Natomiast co do Twojego rozczarowania zdaniem większości - odnośnie tej produkcji - to zasugerowałam korzystanie w przyszłości z innych źródeł. - Czytaj ze zrozumieniem.

ocenił(a) film na 7
Slaught

Nic nie przeżywam tylko stwierdzam fakty.

alfabecik123

Faktem można nazwać tylko to, że ten film zajmują 2 miejsce. A czy to jest dobra, czy zła pozycja, to już każdego indywidualne przemyślenie.
Jego miejsce w rankingu, mnie w ogóle nie interesuje. Ta produkcja mogłaby być nawet poza 1000 miejscem i nie robiłoby mi to różnicy. - Jak widzisz, nie "przeżywam" statystyk. A ty, w porównaniu ze mną, sprawiasz wprost przeciwne wrażenie.
Gustomierz jest dla mnie tym "czymś", co służy mi przy wyborze filmu.

ocenił(a) film na 7
Slaught

Pozory mylą

alfabecik123

To daj temu dowód i przestań gorączkować się nad miejscem "Nietykalnych" w rankingu.

ocenił(a) film na 7
Slaught

Nie muszę Ci tego udowadniać. Skoro tego nie pojmujesz to nie jest mój problem.

alfabecik123

Mój też nie jest, gdyż rozwikłanie twojego toku myślenia, nie jest mi do szczęścia potrzebne.

ocenił(a) film na 7
Slaught

Napisz to w pamiętniku, bye.

alfabecik123

Nie jesteś tego godzien. Bye.

ocenił(a) film na 7
Slaught

A pier**lisz pan głupoty.

ByrekK

Naucz się wyrażać, chamie.
Jestem kobietą.

ocenił(a) film na 10
alfabecik123

Dlatego... że ludzie tak ocenili. NOKAUT!

herbatkowy

Niektórzy nie są w stanie tego przeżyć ;) moim zdaniem 10/10 to w pełni zasłużona ocena. Świetny scenariusz, świetna gra aktorska, wzruszająca historia, czego chcieć więcej?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
RustyRyan

Jest w większym stopniu niż Nietykalni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones