PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=583390}

Nietykalni

Intouchables
8,6 678 144
oceny
8,6 10 1 678144
6,6 45
ocen krytyków
Nietykalni
powrót do forum filmu Nietykalni

Obniżać noty tego filmu !!! To jest skandal że jest tak wysoko w rankingu. Film nawet dobry nie ma co... ale jego miejscu w rankingu to jednak wielka porażka.

ocenił(a) film na 8
mateuszgraniczka

Hahaha :) Dokładnie, film nawet dobry, ale staram się wystawiać noty, na jakie film zasługuje. Ale masz stuprocentową rację, że jest za wysoko w rankingu - jest mnóstwo znacznie lepszych filmów!

ocenił(a) film na 5
magdallenka1

JUŻ WIEM DLACZEGO jest tak wysoko w rankingu.
Ten film to ewenement ! Idealnie trafił w gust skrzywionych telewizyjną popkulturą widzów, a wiadomo, że są ich miliony i to oni oceniają go na 8-10. Stąd właśnie taka wysoka pozycja w rankingu. Tak bardzo się podoba bo w swojej stylistyce jest jak pełnometrażowa telenowela w której wszystko podane jest jak na tacy - nie trzeba wgryzać się w zawiłości fabuły. Poszczególne sceny szyte są grubymi nićmi a całość okraszona jest niezłą łopatologią - tak jak w telenoweli.
Ten film sprawia wrażenie zabawnego, mądrego i ambitnego ale to tylko takie wrażenie. Niemniej jednak jest wielu widzów którym to wystarcza.

ocenił(a) film na 10
mateuszgraniczka

Co to w ogóle za argument? 274 tysiące osób uważa, że film zasługuje na taką ocenę i koniec kropka.

Dla mnie jest to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem, świetny humor (czego w dzisiejszym kinie ze świecą szukać), dobra gra aktorska i ciekawy scenariusz. Co ważne - jest to film oryginalny! Nie jest to kolejny obraz o więzieniu, wojnie, straconej miłości albo agencie który już nie chce być agentem, ale musi.

kuba132

haha koleżko, matematyka się kłania. to, że 274 tys osób głosowało, to przecież jest to średnia tym samym nie każdy uważa, że film na taką ocenę zasługuje bo będzie dużo tych co głosują 10/10, i tacy co 1/10. film niezły, ale nie jakiś wybitny

ocenił(a) film na 9
Erigone13

To nie matematyka, to demokracja... koleżko.

Carlitos

matematyka głupku

ocenił(a) film na 9
Erigone13

Demokracja koleżko.

ocenił(a) film na 8
Erigone13

Pogodzę was - to jest i demokracja i matematyka - ludzkość znalazła na to specjalną nazwę którą jest..
uwaga uwaga:
statystyka
nazywana królową kłamstw - bo częsciej więcej zataja niż ukazuje ;)

ocenił(a) film na 10
TruR

Ale przecież "statystyki nie kłamią" :O

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Rochefoulcauld

Heheheheheh post wszech czasów :D uśmiałem się.

ocenił(a) film na 10
mateuszgraniczka

Jeżeli film jest tak wysoko w rankingu, to znaczy, że ludziom się podoba i wystawiają wysoką ocenę i zasłużenie, bo film jest naprawdę bardzo dobry. A ty masz z tym problem.
Poza tym, jakikolwiek film byłby tak wysoko w rankingu, ZAWSZE znajdą się tacy, którzy będą uważać, że film nie zasługuje na tak wysokie miejsce i nawoływać do obniżania ocen. Przestań się tak bulwersować, bo to nie ma sensu. Jak komuś się spodoba film, to mu wystawi wysoką ocenę i guzik będzie go obchodzić to, czy jest na 3 miejscu czy na 3000.

ocenił(a) film na 7
Roksolana_13

Zgadza się, ale nie było jeszcze takiego filmu, który zebrałby tak ogromną falę krytyki co do swojego miejsca w rankingu. I nie ma się co dziwić, bo na TOP 100 nie zasługuje. Kropka.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Według ciebie nie zasługuje, ja uważam, że zasługuje (może nie na 3, ale na top 100 jak najbardziej). I teraz będziemy się spierać, kto ma rację? Bezsens i strata czasu. Lepiej odpuścić, bo nikt tu zdania nie zmieni. Kropka.

ocenił(a) film na 7
Roksolana_13

Wg przytłaczającej większość nie zasługuje.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

No i co? I tak jest trzeci.

ocenił(a) film na 7
Roksolana_13

No i to śmiech na sali.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Chyba nie rozumiesz co znaczy słowo średnia. Ze średniej (przytłaczająca większość) wszystkich głosów wynika, że zasługuje. To, że tobie to nie odpowiada to wyłącznie twój problem.

ocenił(a) film na 7
empol

Ten film zdecydowanie nie zasługuje na miejsce wśród TOP 100. A o przytłaczającej większości mówiłem w kontekście tego, że nie było jeszcze tak wielkiej fali krytyki co do pozycji w rankingu jak w przypadku nietykalmnych.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Nie widzę żadnej fali krytyki. Przeceniasz znaczenie swojej opinii.

ocenił(a) film na 7
empol

Zobacz ile tematów i wypowiedzi jest związanych z tą pozycją. TO po prostu kpina, że taki film jest 3.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

"Jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził"

Chyba każdy film ma swoich zwolenników i przeciwników. Z średniej tego filmu wynika, że zwolenników jest znacznie więcej (i nie dziwię się, bo film jest IMO znakomity).
A już osoby, które celowo wystawiają ocenę inną niż naprawdę uważają aby "naprawiać rankingi" poważnie powinny rozważyć wizytę u psychologa albo i psychiatry.

Nie wiem czy zasługuje na 3 miejsce, ale jakie to ma tak naprawdę znaczenie. Świat ci się zawali jak ranking będzie nie po twojej myśli?
Pogódź się z tym a będziesz zdrowszy.

ocenił(a) film na 7
empol

Ja ten ranking mam gdzieś odkąd jest w nim taka kpina jak nietykalni. Można na szybko wymienić ze 100 wybitniejszych filmów niż ten. To jest tylko sezonowa komedia, nic nadzwyczajnego.

Ani nie nakłaniam do wystawiania 1, bo to głupie ani sam jej nie wystawiłem. Wg mnie film na 8, ale nie daję oficjalnie, bo to nie ma sensu.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Masz gdzieś, ale lamentujesz jaka to wielka niesprawiedliwość?

100 wybitniejszych? Avengers? Transofrmers? ;)
Nawet Władca Pierścieni (obojętnie która część) mimo że bardzo dobry to tylko solidna ekranizacja a nie żadne arcydzieło (tym bardziej jeśli wziąć pod uwagę, że większość do zasługa pisarza).
Widzę w twoim profilu, że gustujesz w zasadzie tylko w kinie akcji. To tłumaczy dlaczego nie doceniasz "Nietykalni".

Bliżej mi do przyznania, że Nietykalni pasują do TOP3 niż do tego, że Avengers czy Transformers pasują choćby do TOP500. Ale to wszystko kwestia gustu. Mi to nie przeszkadza, ale tobie najwyraźniej tak.

ocenił(a) film na 7
empol

Władca Pierścieni to arcydzieło kina i znacznie wybitniejsza produkcja niż jacyś tam Nietykalni, każdy obiektywny krytyk ci to powie.

Transformers niekoniecznie, bo to w sumie tylko i wyłącznie świetna rozrywka z wielkim rozmachem i efektami i genialnym soundtrackiem i nikt nie mówi, że jest to film ponadczasowyj(w każdym razie ja), ale Avengers np. tak. Ten film na pewno bardziej zapisze się w historii niż Nietykalni. A poza tym chyba źle przeczytałaś mój profil, bo komedie lubię, wszelkiego typu, a Nietykalnym bym postawił 8. No więc coś ci się chyba pomyliło.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

A moim zdaniem zupełnie odwrotnie. I udowodnij, że twoja opinia jest ważniejsza od mojej. :D
Nie ma czegoś takiego jak "obiektywny krytyk".

Twój profil "przeczytałEM" bardzo pobieżnie, ale wszystkie 12 "najwyżej ocenianych" u ciebie to filmy akcji (w zasadzie to nawet do fantasy to można ograniczyć). Jest to aż nadto oczywiste.
Tak jak już pisałem rozumiem dlaczego tak oceniasz ten film. Natomiast nie rozumiem dlaczego uparcie chcesz przekonać wszystkich dookoła, ze to twoja ocena jest jedyną właściwa?

ocenił(a) film na 7
empol

Ocena większości i tyle. Co z tego, że ludzie powystawiali masowo wysokie noty? Ja też dałem wysokie noty paru filmom, które nie należą do arcydzieł. Każdy się zgodzi, że pozycja tego filmu w rankingu to czysta kpina.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Nie każdy się zgodzi. I ty najwyraźniej masz duży problem z tym, ze nie każdy się z tobą zgadza.

ocenił(a) film na 7
empol

Każdy normalny się zgodzi, że pozycja tego filmu w rankingu to kpina. Nie sam film. Chyba nie rozumiesz, o co mi chodzi.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Rozumiem. Nie zgadzam się z tobą. Twierdzisz, że jestem nienormalny?

ocenił(a) film na 7
empol

Nieobiektywny. Wykorzystujesz czysty zbieg okoliczności. Nietykalni nie dorastają nawet do pięt filmom jak np. Ojciec Chrzestny. Ale ten ranking i tak ogólnie jest śmieszny, przecież Nietykalni też mają ciekawe otoczenie, np. Zieloną Milę. No ale Nietykalni to zdecydowanie największe nieporozumienie w tym rankingu, ale jako film jest spoko, nawet bardzo dobry chwilami. Ocena samego filmu jest subiektywna.

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Każdy jest nieobiektywny/subiektywny.

Rzecz w tym, że zdecydowana większość która oceniła ten film uznała, że to jeden z najlepszych filmów jakie widzieli.
Dla mnie to jest ten sam poziom co właśnie Zielona Mila czy Skazani na Shawshank.

Kończę dyskusję bo i tak nie dojdziemy do porozumienia.

Ryloth

Jasne, że można wymienić 100 filmów wybitniejszych niż ten. Nawet więcej niż 100. Ja też uważam, że w rankingu jest za wysoko. Piszesz, ze masz ranking filmwebu gdzieś, ale chyba jednak nie, skoro nie wystawiasz temu filmowi oceny. A ja mam ten ranking gdzieś. Wystawiam mu 8 bo jest bardzo dobry. Zresztą wystawiając taką ocenę i tak mu średnią obniżam. Oceniam filmy dla siebie i w ogóle nie przejmuję się rankingiem filmwebu, który ani mnie ziębi ani parzy. I Tobie również takie podejście polecam.

ocenił(a) film na 7
arti2807

NO ale to nie ja zacząłem tę dyskusję. Ktoś odgrzebał mój dawny post i teraz przypominam sobie, o co wtedy mi chodziło. Ja już dawno zapomniałem o tym filmie, jak większość zresztą:) Nie przejmuję się rankingiem, stwierdzam jedynie na spokojnie fakt:)

Ryloth

Aaaa to wszystko jasne. :) Pozdrawiam. :)

ocenił(a) film na 10
Ryloth

Wymień, proszę, 100 lepszych filmów - dokładnie 100. Nie rozumiem jak w ogóle można na siłę szukać wad w tym filmie... jak można nadawać mu łatkę pretensjonalności, podczas gdy jest jej pozbawiony. Jasne, trzeba być nadętym bucem, który uważa się za konesera kina, nie trawić francuskiego kina lub... boże - człowiek ten ma wszystkie mainstreamowe produkcie wysokobudżetowe, ekranizacje komiksów Marvella itp ocenione na 10? Poważnie? Po prostu powiedz, że to nie twój typ filmu, a nie silisz się na jakieś teorie... z dupy.

ocenił(a) film na 7
moov

Ogarnij się, to po pierwsze.

A po drugie, to nie szukam wad, tylko stwierdzam jedynie fakt, że żadne z tego filmu arcydzieło => jego pozycja w rankingu to czysta kpina.

Po trzecie, nie, nie uważam się za znawcę kina, jedynie, jak wspomniałem, stwierdzam fakt, że to nie jest arcydzieło. Francuskie kino jest takie jak europejskie - brak kasy, ale akurat to nie ma znaczenia dla filmów komediowych. Lubię wszystkie gatunki, jedynie nie trawię horrorów i nie przepadam za dramatami, chyba że mają w sobie "to coś" jak Ojciec Chrzestny i nie są opowieściami o tym, jakie to życie jest trudne itd.

Cztery, na 10 mam ocenione jedynie 10 filmów bodajże, z czego tylko jedno to ekranizacja Marvela - Avengers. W swoim gatunku to rewelacja, więc koniec tematu. A pozostałe 9 filmów to przykładowo filmy znacznie lepsze niż nietykalni. Nie chce mi się wymieniać reszty, czyli 91 produkcji, ale nie byłby to problem.

mateuszgraniczka

Mówisz, że film dobry i wystawiasz mu 2/10? OK...

eguaroc1

Napisał przecież że mamy "obniżać noty tego filmu" Po co oceniać wysoko dobry film który mu się podoba, skoro można zaniżać mu ocenę, bo "aż tak dobry to nie jest" -,- To jest filmweb, tego nie pomalujesz ;)

paulina25174

No cóż, niektórych bardziej niż sam film obchodzi ranking na jakimś portalu ;)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
mateuszgraniczka

Dzisiaj obejrzałam film drugi raz i muszę zmienić ocenę z 7 na 9. Jak do tej pory nigdy bym nie pomyślała, że tak mogłabym zrobić, a jednak. Trzeba obejrzeć jeszcze raz! :)

ocenił(a) film na 7
mateuszgraniczka

Tak, to skandal, ale nic na to nie poradzisz, odpuść sobie.

ocenił(a) film na 8
mateuszgraniczka

Zasługuje na 8, ale idąc za twoją radą dałem mu 1. Zatem conajmniej dwie osoby mają teraz satysfakcję. Hurrraaa!!!

ocenił(a) film na 8
mateuszgraniczka

przynajmniej ten film nie dostał oscara jest się czym cieszyć.

ocenił(a) film na 10
mateuszgraniczka

Wśród współczesnych komedii to istna perełka, daaawno się tak nie uśmiałem, niech sobie będzie w rankingu gdzie chce :) Rankingi tworzą ludzie, po co chcesz na nich wpływać skoro podobał im film i wysoko go ocenili? Tobie też się podobał ale oceniasz na dwa łośku, sam siebie oszukujesz.

ocenił(a) film na 10
eM_Giea

Popieram. Tez dawno sie tak nie nasmialem i chetnie wracam do tego filmu i bede wracal. Tak jak mowisz, rankingi tworza ludzie i nie ma co sobie zaprzatac glowy znawcami filmowymi ktorym dana produkcja sie podoba i oceniaja ja na DWA.

ocenił(a) film na 10
mateuszgraniczka

Po prostu - demokracja...

ocenił(a) film na 7
mateuszgraniczka

dobry a dałeś dwa...

ocenił(a) film na 10
mateuszgraniczka

Kolejny idiota który nie rozumie co to filmweb...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones