PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4679}

Nieugięty Luke

Cool Hand Luke
7,7 12 736
ocen
7,7 10 1 12736
7,8 10
ocen krytyków
Nieugięty Luke
powrót do forum filmu Nieugięty Luke

nierealistyczny

użytkownik usunięty

nie możliwe jest zjedzenie 50 jajek w jedną godzinę.

Moim zdaniem ogólnie mocno naciągany i nie wiem czemu chwilami mi się kojarzył z "Lotem nad kukułczym gniazdem".

ocenił(a) film na 10
neo_angin

tez nie wiem,nie widze absolutnie zadnego zwiazku.

sanczopansa

Mi się wydawał trochę podobny.

ocenił(a) film na 10
użytkownik usunięty
neo_angin

Luke powstał pierwszy

Serio? Bądź co bądź książka "Lot nad kukułczym gniazdem" 1962 rok, a książka "Nieugięty Luke" 1965.

użytkownik usunięty
neo_angin

liczy się kiedy ekranizacja była

W przypadku np. podejrzeń o plagiat liczyłaby się data powstania książki. Przecież tak Cameron tłumaczył "Avatara" (znaczy że scenariusz powstał wcześniej.).

użytkownik usunięty
neo_angin

Wcześniej, niż Pocahontas?

Wcześniej niż animacja disneya.

użytkownik usunięty
sanczopansa

Główne związki to postać buntownika zabijającego czas w zamkniętym otoczeniu i władza systematycznie niszcząca takiego.

ocenił(a) film na 10

niezle dorabianie ideologii;]

użytkownik usunięty
sanczopansa

Prawda?

ocenił(a) film na 10

jasna jak slonce.

ocenił(a) film na 10

tylko luke potrafi zjesc 50 jajek!

ocenił(a) film na 10
sanczopansa

zaklad?!

Jeżeli Amerykanie zjadają ponad 50 hot dogów w 10 min to zjedzenie 50 jaj w 1h jest chyba nie tak wielką sprawą. Rozciągnąć żołądek za pomocą mleka i wody może każdy.

ocenił(a) film na 7
doc_holliday_3

Moja babcia lata temu zjadła jaj 20. A była zawsze szczupła.
Po całodniowym dniu układania bruku na drodze (ciężkie czasy, zaraz po wojnie)

addam23

bez jaj

Można zjeść 50 jaj. Musisz sobie tylko wyobrazić, że są to małe przepiórcze jajeczka:)

REKORDY W JEDZENIU WYCZYNOWYM

"....A więc temat akurat na święta.........W filmie „Nieugięty Luke” z Paulem Newmanem w roli Luke”a Jacksona, pojawia się scena, w której Jackson zakłada się, że w ciągu minuty zje 50 jaj na twardo. Do 2003 roku rekord w tej dziedzinie wynosił 38 jaj pochłoniętych w 8 minut. Potem Sanya Thomas, drobny Amerykanin koreańskiego pochodzenia zjadł 65 jajek na twardo w 6 minut i 40 sekund. Nie zbliżył się do Nieugiętego Luke”a pod względem szybkości, ale liczba zjedzonych przez niego jaj robi wrażenie. Zawody w jedzeniu stały się sportem......"

ocenił(a) film na 9
MARCINEKSS

50 jaj w ciągu godziny a nie minuty

ocenił(a) film na 6
pumpernikiel_2

Palanty! Hej!

ocenił(a) film na 10
MARCINEKSS

"w ciągu minuty zje 50 jaj na twardo"
- 50 jaj w godzinę, a nie w minutę

"drobny Amerykanin koreańskiego pochodzenia"
- Sanya Thomas to nie mężczyzna tylko kobieta
http://en.wikipedia.org/wiki/Sonya_Thomas

ocenił(a) film na 9

Nie no da się, ale musisz mieć żołądek jak krowa. Widocznie on taki miał.

ocenił(a) film na 9

Napiszcie do Pogromców mitów z Discovery, niech sprawdzą :D

ocenił(a) film na 9
Nie_pytaj

w 40 jeszcze bym uwierzył - tak czy inaczej film świetny :)

ocenił(a) film na 10
nybatteri

Sonya Thomas
"Eggs
- 65 hard boiled eggs in 6 minutes and 40 seconds"
http://en.wikipedia.org/wiki/Sonya_Thomas

ocenił(a) film na 6
Nie_pytaj

Może... ;] Nie takie rzeczy robili.

W sumie - to jest interesujące pytanie... W szczytowych momentach głodu jestem w stanie zjeść jajecznicę z 10-12 jajek i jestem obżarty na pół dnia. Bądź co bądź - 50, to pięć razy tyle. Hmmm... ja myślę, że są na świecie ludzie, którzy daliby radę : ). Pogromcy raczej by się porzygali w połowie ^.^

ocenił(a) film na 8
bbbosa

Przepraszam, czy ten film jest o jedzeniu 50 jaj/godzinę? Bo mój ojciec przed wojną zjadł w konkursie 60 pierogów i wygrał... następne 60!
Baaaaaaaaaaaaardzo "misię" taka surrealistyczna dyskusja. Może ktoś to da w konkursie na nowoczesną poezję?

ocenił(a) film na 6
jak45

bardzo misię? lubisz misie? ;]

o jedzeniu jajek nie wolno dyskutować, jak rozumiem? nie przystaje to do filmu, czy do filmwebu? możliwe też, że niechcący uraziliśmy czyjeś uczucia religijne (wegan?).

ocenił(a) film na 8
bbbosa

Mi się podoba.
Ależ wolno - a nawet szybko.
Weganizm to religia? To obżarstwo też? Misię!

użytkownik usunięty
bbbosa

Tak, to prawda. Wystarczy wpisać na yt Furious Pete 50 eggs i macie dowód na to, że można zjeść 50 jajek na twardo w 10 MINUT!

Pragnę rozwiać wszelkie wątpliwości. Można zjeść 50 jajek w czasie krótszym niż godzina. Dowód zaprezentuje nam odważny i głodny młodzieniec: https://www.youtube.com/watch?v=mI9B9M8bpdA

wookie_5

wypić to nie to samo co zjeść, tym bardziej na twardo...
ale Luke mógł być w tym dobry od małego i na pewno już wcześniej tego próbował ;]

ocenił(a) film na 9

6 minut 20 sekund

https://www.youtube.com/watch?v=vnYSnuUcxwk

ocenił(a) film na 8

Sekret jest dość oczywisty... poniekąd - taki paradoks.
Nie trzeba być ogrem 2,00m/150kg (choć to może pomóc).
Należy być wytrenowanym w odpowiednim sposobie żywienia - jeść konsekwentnie RAZ dziennie (co robi ta azjatka hardcorowa). Wtedy żołądek nie jest wcale jakiś ogromny, ale przystosowuje się do gigantycznych porcji.

Sam tak często jadam. Potrafię na raz pochłonąć patelnię 12 jaj na twardo, na kiełbasie, pokrytą makaronem i ostrymi przyprawami. Do tego 8 kromek chleba z masłem + jakiś kubek kakao. I później coś słodkiego dla kontrastu wrzucam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones