PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32598}

Niewierna

Unfaithful
7,2 36 378
ocen
7,2 10 1 36378
Niewierna
powrót do forum filmu Niewierna

Pamiętam jak Mariusz Grzegorzek w jednym z odcinków "Mojego gustu filmowego" wspominał o - wspaniałej zresztą - kreacji Daniela Day Lewisa w filmie "Aż poleje się krew". Mówił, że dla niego jest to "metarola, rola niedościgła". Ja takie właśnie odczucia mam odnośnie roli Diane Lane, która w tym obrazie jest absolutnie wszystkim. Jest seksem, niepewnością, strachem, kłamstwem, szaleństwem i rozdarciem. Napięcie między nią, a obydwoma mężczyznami wprost wbija w fotel i przytłacza, jest tak przejmujące, że aż momentami nieprzyjemne. Sama kompozycja filmu to też mistrzostwo, niczym sztuka w dwóch aktach, zresztą ten film to świetny materiał na sztukę. Owszem, pojawiło się kilka kiczowatych scen, niektóre dialogi wydawały mi się lekko nierzeczywiste, ale to już kwestia wrażliwości i może nawet kwestia tego, jak samemu doświadcza się pożądania. Jednak te drobne mankamenty zupełnie nikną, kiedy otrzymujemy tak kompletną, choć nie pozbawioną niedopowiedzeń, całość. Od kiedy wystawiłem ostatnie 10/10, minęło prawie 5 lat i dokładnie 719 filmów. Warto było czekać.

ocenił(a) film na 8
madcaddie

Zgadzam sie, mam takie same odczucia co do gry Diane Lane, jest tak cudownie naturalna, widac kazde jej odczucie na twarzy i na ciele, jest cudowna w tej roli, w ogole film zrobil na mnie wrazenie, moze nie na 10, ale jednak, ogladalam go jednym tchem...

ocenił(a) film na 8
Ewiatko

Przyłączam się

ocenił(a) film na 8
madcaddie

Fakt, bardzo dobry film

madcaddie

Bez przesady z tą niedościgłą rolą. Tak powinni po prostu grać aktorzy, od tego oni są, od tego są oni ;) Zagrane tak jak trzeba i tyla.

ocenił(a) film na 6
chwilozof

Oj, oj. :) Aktorzy są od grania? Zgoda. Tyle, że lista kończy nam się na kilkuset nazwiskach. Jak zatem nazwać wielesettysięczną resztę? Z szacunku dla zawodu aktorskiego?

geekgda

A jak nazwać słabego nauczyciela, słabego tokarza, słabego informatyka, słabego mechanika, itd.? Ich też są wielotysięczne rzesze, a tylko niewielu jest fachowcami w swoim zawodzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones