PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736746}

Niewinne

Les Innocentes
6,8 23 044
oceny
6,8 10 1 23044
6,0 12
ocen krytyków
Niewinne
powrót do forum filmu Niewinne
marianesti

Właśnie czytam o tym zachwycie. Czy może ktoś widział ? Czemu mam przeczucie że jest motyw biednych Żydów zabijanych przez złych Polaków ....

ocenił(a) film na 6
magik30

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1945, więc na pewno nie traktuje o Zydach. Prędzej o Polkach gwalconych przez Sowietow.

magik30

Ja widziałam. Jest tam jeden wątek żydowskiego lekarza.

ocenił(a) film na 10
magik30

Widziałam dzisiaj, jest wątek Żyda- lekarza o mocno antypolskich poglądach, jednak te poglądy są przedstawione jako prywatne zdanie bohatera filmu. Film ogólnie nie uważam za antypolski.

ocenił(a) film na 7
magik30

Boś durny magik i pojęcia nie masz o kinie, recenzjach i filmie, który mimo to juz opluwasz Pudło ! Niestety, zero Żydów i zero krytykowania Polski. Łyso ci matołku? :-(

justykob

oddychaj, co się tak spinasz ?. Masz korzenie ze tak przeżywasz ?

ocenił(a) film na 7
magik30

W przeciwieństwie do Ciebie mam wiedzę. Rozumiem, że to towar deficytowy w twoim przypadku. :-( I na tyle .

justykob

No obejrzałaś film :). W kazdym razie bardzo fajnie jeśli nie jest antypolski.

justykob

moze masz wiedze ale rozumu niestety zabraklo

justykob

Widzę, doświadczenie rodziny z Izraela chyba, lustra nie oszukasz, prawda?...:-)

ocenił(a) film na 1
justykob

Mylisz się - jest Żyd i ma wybitnie antypolskie nastawienie.

ocenił(a) film na 1
justykob

Widać że filmu nie widziałeś/widziałaś

pluszek_644

I ze względu na to że w filmie jest jeden Żyd, który ma złe zdanie o polkach, jest według Cibie filmem antypolskim ?

justykob

Nie, szczególnie tekst o tym, że cytyje"...Polacy zasłużyli sobie na to co ich spotkało ze strony Niemców i Rosjan, a Ci wartościowi żyli w getcie", żelazna logika leminga...:-)

ocenił(a) film na 7
marianesti

Czyli film nie dla Beaty Szydło, która, podobnie jak w przypadku Idy, nie będzie wiedziała dlaczego film zbiera nagrody.

Lotta_Rosie

Oglądałem Idę i szczerze się przyznam, ze nie widziałem w tej produkcji nic co zasługiwalo by na takie wyróżnienie jak Oskar. Chociaż z drugiej strony, jak sie popatrzy kto te statuetki rozdaje to można zrozumieć...

ocenił(a) film na 7
marianesti

Tak? Oświeć mnie, bo Akademia ma grubo ponad 5000 członków. Co chcesz więc powiedzieć przez "jak sie popatrzy kto te statuetki rozdaje"?

Lotta_Rosie

Odpowiedź jest bardzo prosta. Są to ludzie określonej narodowości, której wolna Polska zawsze stała ościa w gardle. Liczbą członków nic tutaj nie zmienia, bo komitet który tych członków wyznacza to bardzo waskie grono o mocno sprecyzowanym światopoglądzie i oczywistym pochodzeniu.

ocenił(a) film na 7
marianesti

A czy mogłabym prosić Cię o źródło tych informacji?

Lotta_Rosie

Proszę bardzo: www.google.com i jeszcze www.bing.com

marianesti

Mistrz :D

marianesti

Hahahah

ocenił(a) film na 7
Lotta_Rosie

Czyli mamy kolejnego Janusza judaizmu, co? ;)

Lotta_Rosie

Janusz czy nie Janusz. Fakty mówią za siebie. Brać żydowska nas nienawidzi.
A co do judaizmu to przyznaje się, że o tej religii wiem tyle co nic.

ocenił(a) film na 7
marianesti

Tak? A ja o judaizmie wiem sporo. Nawet w Izraelu dwa razy byłam i nikt mnie tam nie nienawidził. Znam za to wiele przykładów nienawiści Polaków do Żydów.

Lotta_Rosie

Jak Żyd ma nienawidzić Żydówkę? To tak jak bym ja nienawidził Polaków.
Żydzi mordowali/wydawali Polaków, Polacy mordowali/wydawali/ Żydów, ale to nie Żydzi ratowali Polaków przed Niemcami czy ruskimi tylko raczej na odwrót.

ocenił(a) film na 7
marianesti

"Jak Żyd ma nienawidzić Żydówkę?" Powiedz, że żartujesz.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 7
marianesti

Jest jeszcze trzecia opcja. Bronię oskarżanych niesłusznie. Z zajadłością bym nie przesadzała.

marianesti

Tak wiemy wszyscy na świecie MUSZĄ zwrócić uwagę na "polskie cierpienie". Nie ważne jest że na świecie są inne topowe tematy, które zdobywają kino międzynarodowe.

Polska jest krajem na obrzeżach Europy, jakie TOPOWE polskie problemy mają zdobyć świat? Żydzi byli w każdym kraju i z wielką pasją byli tam zwalczani. Odbiorca za granicą interesował się przez ostatnie kilka lat czemu? gdzie? w jaki sposób?

użytkownik usunięty
Beryl2

Polska jest krajem w centrum Europy; leży w Europie środkowej.

I co w związku z tym?

Beryl2

To, że z twoją geografią jest coś nie halo. A tematyka żydowska jest już dawno wyeksploatowana i maksymalnie wtórna. I jak nie odpowiada ci "polskie cierpienie", to sobie pooglądaj produkcje z motywem "ave america!" i "żydowskie cierpienie". ;)

IGNACYKARPIO

My na Ty jesteśmy?

Beryl2

Nie jesteś dla mnie żadnym autorytetem, żeby zwracać się do ciebie na per pan. :P

IGNACYKARPIO

Zatem żegnam

Beryl2

I wzajemnie ;)

Europa to tylko kontynent? Stany Zjednoczone są w jakiej kulturze?

Beryl2

kulturze USA

IGNACYKARPIO

kulturze United State of America jak poprawnie ... nawet nie chce mi się komentować dalej z panem.

Żegnam

Beryl2

W skrócie USA, O WIELKI, OŚWIECONY AMERYKANINIE :)
A forma Stany Zjednoczone Ameryki też jest poprawna.
Popisz sobie z ludźmi na imdb, jak ci tak Polska nie odpowiada.

IGNACYKARPIO

Nie mam ochoty na dziecinną g@wnoburze.

Żegnam Pana

PS: co do "pan" polecam przeczytać słownikowe definicje http://sjp.pwn.pl/poradnia/szukaj/pan.html

ocenił(a) film na 6
Beryl2

W necie posługujemy się "nickami" oraz mówimy sobie na "ty", bez "panowania", savoir-vivre dotyczy tylko kultury wypowiedzi. Albo się to akceptuje, albo nie ma sensu wypowiadać się na forach. Bo w ten sposób 9-latek gdy zechce się dowartościować, będzie żądał by mu mówiono na "pan", a to nie ma sensu...

jjarek_filmweb

Nie wypada mi dyskutować ze zdaniem pana jjarek_filmweb, każdy żyje zgodnie z prawami savoir vivre jakie uzna za słuszne. Mi Pańskie są obce więc po prostu napiszę to do czego mam prawo.

Żegnam, proszę do mnie nie pisać więcej.

ocenił(a) film na 6
Beryl2

Zgadzam się z tym, że w necie nie "paniujemy", ale pozwolę sobie Ciebie poprawić. Nie używa się Mi na początku zdania. Pozdrawiam

Beryl2

Good bye :D

ocenił(a) film na 3
Beryl2

Dla przypomnienia tylko. Druga wojna światowa zaczęła się w Polsce. Straciliśmy 6000000 obywateli. Masz rację, nikogo to nie obchodzi prócz części Polaków.
Za to Holocaust to jedyna ważna sprawa, tym się interesuje cały świat! Bo tylko Żydzi ginęli! Nik inny! Oczywiście o ludobójstwie na Ormianach też nie ma co wspominać, co tam jakieś 1500000 ludzi, tylko Holocaust się liczy! A w Rwandzie? Tam tylko 1000000 (w pół roku, ale co tam...) zarżnięty maczetami, też w sumie nieważne, ważne tylko to, co Żydom się przytrafiło, a reszta się nieliczy...
Znasz może jakiś film, w którym pokazują, jak francuskich Żydów ładują do francuskich wagonów i wywożą do obozów zagłady, a francuskie PKP wystawia Niemcom faktury za przewóz, które przez skrupulatnych Niemców są równie skrupulatnie płacone? A może podasz mi jakieś filmy o francuskich, belgijskich, holenderskich czy duńskich oddziałach SS? Jakoś te historie im nie w smak, ale żeby w jakikolwiek sposób przywalić narodowi, który jako jedyny (sorrym chyba jeszcze Serbowie i Czesi) w Europie nie miał swoich jednostek SS i na terenie którego za jakąkolwiek pomoc Żydowi groziła karą śmierci (również w Serbii) nie tylko temu co pomógł, ale bardzo często całej rodzinie lub np. sąsiadom.
Zaiste, nikogo to w świecie, a już szczególnie w Europie nie interesuje i nie zainteresuje...
Kogo interesuje kraj na peryferiach, nie?!

ocenił(a) film na 7
Rajska_Chwila

O francuskich żydach polecam film Obława z 2010 r

ocenił(a) film na 5
Rajska_Chwila

Są takie filmy jak ,,Pan Klein" czy ,,Arkady Luwru", które właśnie poruszają te kwestie.

marianesti

dokładnie, oskary obecnie to narzędzie polityki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones