PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=736746}

Niewinne

Les Innocentes
6,8 23 049
ocen
6,8 10 1 23049
6,0 12
ocen krytyków
Niewinne
powrót do forum filmu Niewinne

maybe oscar...

ocenił(a) film na 7

może będzie nominacja do oskara dla filmu zagranicznego...

Igopogo

Może.. szkoda, że Polski nie będzie mógł reprezentować, ale jeszcze będzie "Wołyń" no i "Maria Curie" także jakiś porządny kandydat powinien być, tu szczególnie liczę na film Wojtka. A co do tego filmu to może polskie aktorki narobią szumu :)

ocenił(a) film na 7
dobryfilmowiec

Też czekam z niecierpliwością na nowy film Smarzowskiego. Do tej pory nie rozumiem jak "Róża" mogła nie być nominowana do Oscara. O twórczości Smarzowskiego nie da się zapomnieć.

Kaateee

A Róża była w ogóle wystawiona jako polski kandydat? Za rok pewnie pójdzie Maria Curie, jak będzie na poziomie przynajmniej przeciętnym, no bo jej postać jest powszechnie znana, a smarzowski, kogo z zagranicy interesują jego filmy...

ocenił(a) film na 7
dobryfilmowiec

Nie wiem czy "Róża" byla wystawiona jako polski kandydat, chociaz zasługuje na uznanie. Co do Marie Curie zobaczymy. Nie liczylabym jednak na wielkie uznanie. A co do Smarzowskiego to myślę, że jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczy i nie potrzebuję do tego zagranicznych statuetek ;)

Kaateee

Wszyscy mówią, że Oscary nie są aż tak ważne, że nie wyznaczają talentu, ale jednak każdy sie cieszy gdy go dostanie (no może oprócz Marlona Brando :P).

ocenił(a) film na 9
dobryfilmowiec

Nie była. I dobrze, uważam, bo to raczej film hermetycznie polski, jak zresztą wszystkie dotychczasowe filmy Smarza.

Sqrchybyk

I nic nie wskazuje na to, żeby "Wołyń" miał być inny. ;) Akurat Smarzowski jak dobrym reżyserem by nie był, tak poza Polską ciężko by mu zdobyć popularność.

ocenił(a) film na 9
domino

Smarzowski nie jest reżyserem dobrym, tylko wybitnym :) Ale też hermetycznie polskim... Niestety? Czy stety? ;)

domino

jak zacznie robić filmy o Polakach odpowiedzialnych za holocaust to o nim nawet w hoolywood usłyszą. Wtedy będzie hermetycznie wiadomo jaki

domino

talent zawsze się obroni - a w przypadku Smarzowskiego talent wybitny

ocenił(a) film na 7
Kaateee

a jakim cudem " Róża" miała byc nominowana do oscara skoro nie była nawet kandydatem

dobryfilmowiec

Akurat nie sądzę, żeby "Maria..." była dobrym filmem. Biografia filmowa to trudna sztuka i raczej dostaniemy zlepek scen z życia chemiczki.

ocenił(a) film na 7
dobryfilmowiec

A dlaczego nie może reprezentować Polski? Przecież Polska ma współudział w produkcji, dodatkowo dialogi są głownie w języku polskim. Co więcej, znowu Agata Kulesza... która i w tym filmie pokazuje klasę aktorską. Bez maniery, bez szarży....

Unibet_78

Film dostał tylko wsparcie od PISF-u nie ma nawet studia polskiego, które by go promowało za granicą.

ocenił(a) film na 7
dobryfilmowiec

To się chyba liczy, kto wykłada kasę? By the way.... wspaniały avatar, zawsze lubiłem Claire ;)

Unibet_78

Nie wiem dokładnie jakie są procedury, ale skoro film wyprodukowały francuskie studia to one mają pierwszeństwo go wystawić jako kandydata do przyszłego sezonu nagród, swoją drogą, to jakoś mnie nie powalił a i do oscarów trochę marny temat

Dzięki, jak tu nie lubić takiej wariatki :)

Igopogo

"Wołyń", jeśli uda się uzbierać resztę pieniędzy.

Igopogo

Jeszcze nie wiadomo. Jeżeli film będzie atakował KK a także Ważne dla Polski Symbole oraz subtelnie wychwalał żydów i tak na prawdę doceniał Komunizm a jedynie negował niektórych jego wykonawców to kto wie... Wtedy szykuje się materiał na OSKARA :D W trailerach film całkowicie tego nie zapowiada ale przecież IDA w trailerach też co innego zapowiadała... No zobaczymy ;D

Ps: Chyba każdy rozumie że bez założeń o których wspomniałem nie można zdobyć Oskara także jeżeli ktoś na prawdę liczy na Oskara to musi rozumieć że założenia o których mowa muszą być zrealizowane !

rafal_szczepanski

gdybym ja zaczął robić filmy wiadomo o czym to od razu by mnie całe usa doceniło. Tak już niestety jest. Niestety serwilizm jest cechą całe tego światka artystycznego

izaitalia

chodzi mi o to, że jest zapotrzebowanie na filmy antypolskie. Pokazuje to tegoroczna i zeszłoroczna gala oscarowa?

Shadow_dawnego_ggggggg

Obawiam się, że jednak nie. Najpierw warsztat, potem tematyka. Filmów chociażby o tematyce żydowskiej jest każdego roku kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt, a na Oscary udaje się dotrzeć jednemu. Podobnie z 'Idą' - gdyby film o tej samej tematyce i z tym samym scenariuszem nakręcił ktoś mniej utalentowany niż Pawlikowski, to tylu nagród film by nie zdobył.

Owszem, pewne tematy wyjątkowo podobają się na świecie, zwłaszcza w Hollywood (chociażby tematy związane z Żydami, imigrantami, homoseksualizmem), ale nikt nie nagradza filmów słabych warsztatowo tylko za to, że podejmują dany temat. Podobnie jak nikt nie nagrodzi np. 'Historii Roja' tylko za to, że film podejmuje słuszny temat, za który już dawno powinien wziąć się ktoś bardziej utalentowany niż Jerzy Zalewski.

domino

,,Najpierw warsztat, potem tematyka" - akurat
,,Filmów chociażby o tematyce żydowskiej jest każdego roku kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt, a na Oscary udaje się dotrzeć jednemu" - bo oskar jest tylko jeden (dla zagranicznego filmu oczywiście). Nie każdy film o żydach dostaje oskara, ale każdy film który dostaje oskara jest o żydach. Człowieku, ogarnij. Wszak nie mogą dać jednocześnie kilkudziesięciu filmom oskara za tę samą kategorię. A tymi technicznymi gorzej manipulować. Wszak gnIDA nie dostałaby oskara za dzwięk bo ludzie by się ze śmiechu pokładali. A TAK NA POWAŻNE: ,,Filmów chociażby o tematyce żydowskiej jest każdego roku kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt, a na Oscary udaje się dotrzeć jednemu" - ZE WSZYSTKICH FILMÓW O żydach wybierają ten który obraża Polaków.
gnIDA rzeczywiście była dobra ,,warsztatowo" - czy ty jesteś ślepy i głuchy? Bo ludzie się śmieją że ten film był dobry warsztatowo. Nie widzisz jak się ośmieszasz?

Shadow_dawnego_ggggggg

No proszę, nie wiedziałem, że każdy film, który dostaje Oscara obraża Polaków. Dobrze jest dowiedzieć się czegoś nowego. Ale rzeczywiście, jak by tak się zastanowić - nagrodzone w 2014 roku 'Wielkie piękno' niesamowicie obrażało Polaków, a co dopiero "Miłość" Haneke'go, nagrodzona rok wcześniej. W ogóle zastanawiam się, czy Oscary nie zostały wymyślone tylko po to, żeby co roku obrażać Polaków. Cała reszta to tylko taka otoczka.

Który z krytyków śmiał się z tego, że "Ida" jest dobrym warsztatowo filmem, bo akurat nie pamiętam?

domino

Raczek z pewością.

Igopogo

Bo co, bo m.in. polski ?
A to, że Polaków w tym filmie opluwają, to już nieważne ?

ocenił(a) film na 8
brzask_8

Jeżeli kogoś opluwają to Rosjan i w mniejszym stopniu Francuzów. Polacy wypadli zdecydowanie najlepiej.

ocenił(a) film na 9
brzask_8

A konkretnie to gdzie i jak opluwają?

ocenił(a) film na 9
Igopogo

Jeśli już, to raczej nie dla Polski... Ewentualnym kandydatem będzie mógł być chyba jedynie w barwach Francji.

ocenił(a) film na 1
Igopogo

Jak w filmie Polacy maltretują Żydów to Oscar murowany ;-)

ocenił(a) film na 6
Janekkowalski2011

Zgadzam się, akademia przychylnie patrzy na takie filmy o żydach.
A jeszcze jak prześladują ich polacy to nominacja murowana, a taki film przeleci bez nominacji.

ocenił(a) film na 6
Igopogo

na Wikipedii napisane, że Francja ten film rozważa zgłosić ;) (mają obecnie 4 typy)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones