PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=302450}

Niewygodna prawda

An Inconvenient Truth
6,3 2 171
ocen
6,3 10 1 2171
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

Skąd, tak naprawdę, mam wiedzieć, która strona barykady mówi prawdę? Czym się kierować, oprócz własnego rozsądku i które z faktów są prawdziwe i którym mogę tak naprawdę zawierzyć?
Może mam zbyt paranoiczne podejście, ale gdzie są źródła, które tak naprawdę mogę brać za pewnik?
Jakie filmy, dokumenty, artykuły polecacie jako kontr-argumenty na Niewygodną prawdę Al'a Gore'a? Rzeczowo, konkretnie.

ocenił(a) film na 1
Luki667

"The great global warming swindle" na youtubie jest, chyba nawet z napisami.
Warto zawsze sprawdzić co mają do powiedzenia na temat obie strony. Ja oglądałem jeden i drugi, generalnie naczytałem się trochę o tym temacie i osobiście uważam wpływ człowieka na zmiany klimatu za ogromny megalomanizm człowieka, jeśli myśli, że ma możliwość wpływania na klimat tej planety. Kiedyś o tym kręcono filmy science fiction :)
Pozdrawiam

Brian_6

No właśnie czytam artykuły, które ktoś podał z innym wątku i Great global warming swindle mam do obejrzenia.
Ciekawe na ile to wszystko co czytamy jest wiarygodne. Nie wiem czy moja postawa nie jest za bardzo paranoiczna, że wszędzie węszę przekupstwa, machloje, przekręty..

ocenił(a) film na 1
Luki667

Ja z dystansem podchodzę do wszystkich filmów czy materiałów które mogą być (skrótowo) określone jako teorie spiskowe.
Kiedy oglądam coś o 11 września, to widzę i zadaję sobie tak samo te pytania, ale nie słucham absolutnie ślepo podanych przez autorów.
Jeśli ktoś mnie ostrzega że inni mnie oszukują, to pierwsze na co powinienem uważać, to by nie zostać oszukanym.

Filmy takie jak Zeitgeist po prostu też rujnują opinię tym wszystkim, którzy uczciwie walczą o ujawnienie różnych prawd.

Co do efektu cieplarnianego wywołanego PRZEZ NAS, to jestem zdania, że to tylko fałsz. Ta planeta ma
5 000 000 000 lat. My mierzymy zmiany temperatury od
0 000 000 050 lat

To mam nadzieję daj nam pojęcie o rzetelności wyroków ferowanych na podstawie takiego okresu badań.

Czy tak proste fakty, jak to, że w średniowieczu przez określony czas (10 lat?) było tak zimno, że cały Bałtyk zamarzł, albo że we wczesnym średniowieczu skuta obecnie Grenlandia była od tego lodu w o wiele większym stopniu niż dziś uwolniona nie świadczą o tym, że zauważalne zmiany klimatu zachodzą nie tylko w czasie dziesiątek tysięcy lat, ale też mogą zajść bardziej dynamicznie?


BTW - "Grønland w językach staroskandynawskich to zielona ziemia" he he

Dziś raczej nie wygląda na ziemię, którą ktoś mógłby nazwać `zieloną`:
http://paranormalpl.files.wordpress.com/2009/12/greenland-map-large1.jpg?w=500&h =882
http://paranormalpl.files.wordpress.com/2009/12/grenlandia11.jpg
http://wiking.edu.pl/upload/geografia/images/grenlandia.gif



Dla mnie Efekt cieplarniany wywołany przez nas to zbiorowe oszustwo na społeczeństwie, błąd naukowców którzy wyciągnęli najprostsze wnioski, kłamstwo, ktore przez wielokrotne powtarzanie stało się prawdą objawioną. Dzis każdy wie, że mamy efekt cieplarniony, ze szkodzimy jak tylko mozemy, ze lodowce sie nam roztopią, ze dziura ozonowa etc itp.
Problemem tylko stają się takie fakty, jak to że dziura ozonowa, czli hit naukowy lat 80 i przebój medialnej ekologii bez naszych wielkich starań sama zaczęła znikać...
Temat szeroki. Tak wielkiej liczbie tak ważnych ludzi/instytucji/uniwersytetów ciężko jest wycofywać się z tej (czy aby tylko?) pomyłki
Film powyższy to super tendencyjna i nie mająca nic z nauką wspólnego propaganda eko-terrorystów którzy działają w jasno określonych celach-dla zapełnienia własnego koryta i dla interesu określonych ludzi/przemysłowców/koncernów.

Przykład choćby wycofywania żarówek tradycyjnych na rzecz energooszczędnych - o wiele droższych w kupnie, tańszych w użytkowaniu tylko w określonych warunkach, równie nie trwałych jak te klasyczne. Dziś trzeba wydać od kilkunastu do kilkudziesięciu zł na taką żarówkę, a przecież kiedyś można było kupić ją za 1-2zł, której czas działania nie był przecież te kilkanaście-kilkadziesiąt krótszy od tych "energooszczędnych".
Póki z co z użytku wycofano żarówki 100W, mają też być następne.
Czyli płacimy więcej, w dodatku urzędowo (?) odebrano nam prawo do wyboru. UE się kłania, ale to już inna kwestia.

Ten film Ala Gora jest super nie rzetelny, zrobiony jak propaganda, ma żałosną formę `zmakdonaldyzownej` nauki. Zobaczcie prawdziwy program naukowy, posłuchajcie ludzi nauki, którzy sobą dają swiadectwo swojej wiedzy, nie musi robić tego biały kitel z plakietką, ani tło z regałem książek o umiejętnie ustawioną doniczką.
W filmie Gora np: pamiętam manipulację naszą percepcją, kiedy zmieniano kolor tła z niebieskiego na czerwony kiedy widzowie mieli nabrać negatywnych odczuć, były też np: pokazywane jakieś wykresy ale bez skali, bez podpisu, bez źródła danych.
Kto był na studiach ten wie, że jest to minimum które należy spełnić przy podawaniu czegokolwiek, tak żeby każdy wątpiący mógł to źródło sprawdzić. Na tym polega nauka. Teorie, twierdzenia, tezy, wszystko koniecznie weryfikowalne.

Film jest zwykłą promocją Ala Gora, który (o niebiosa!) został uhonorowany za swoją działalność ekologiczną Pokojową Nagrodą Nobla ... :<
Ale skoro prezydent kraju który prowadzi dwie aktywne wojny okupacyjne których liczba ofiar idzie przynajmniej w setki tysięcy, po pół roku kadencji dostaje tą samą Pokojową Nagrodę Nobla, to nic już nie dziwi.

Specjalnie po tym filmie zmieniłem moją skalę oceniania, tak by nawet najgorsza szmira dostala 3/10. 2 nie daję, a 1 są dla rzeczy wymykających się sprawiedliwej ocenie.
Teraz na ponad 800 filmów tylko dwa mają taką ocenę, w tym ten dokument.
Pozdrawiam.

Muszrom

BTW Gdy ludzie odkrywali Grenlandie to nie patrzyli na nia z satelity tylko ze statku. Stad nazwa

ocenił(a) film na 1
matys1987

No tak, ale czy dzisiaj płynąc statkiem i widząc brzegi Grenlandii nazwałbyś ją Zieloną Ziemią? Stad wniosek, że paręset lat temu klimat musiał być tam nieco łagodniejszy.

Muszrom

nie ma globalnego ocieplenia.jest cykliczne ocieplenie co może być przyczyną cyklicznego zlodowacenia.ponoć topniejący lód może spowodować że w oceanach będzie więcej słodkiej wody a ona ma inną gęstość. wyniku czego zmienią się prądy oceaniczne na chłodniejsze.czyli ocieplenie spowoduje epokę lodowcową.

Luki667

nie ma globalnego ocieplenia.jest cykliczne ocieplenie co może być przyczyną cyklicznego zlodowacenia.ponoć topniejący lód może spowodować że w oceanach będzie więcej słodkiej wody a ona ma inną gęstość. wyniku czego zmienią się prądy oceaniczne na chłodniejsze.czyli ocieplenie spowoduje epokę lodowcową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones