PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=513277}

Niewygodna prawda

The Whistleblower
7,4 20 462
oceny
7,4 10 1 20462
Niewygodna prawda
powrót do forum filmu Niewygodna prawda

O tym powino sie mowić

ocenił(a) film na 10

Tym czasem film widziało raptem 5,5 tys osób.
Tak to działa, nikogo to nie obchodzi. Wydaję się im, że obojętni są niewinni, ale tak nie jest.
"You don’t let things happen. You make a stand. You say ‘no’. You’ve guts to do what’s right when everyone else just runs away"

sZZZefo

Zgadzam się całkowicie

ocenił(a) film na 2
sZZZefo

mówic powinno sie o tym, że niedługo ZUS zbankrutuje, Publiczna Służba Zdrowia leży a ceny paliwa i żywności idą w góre.

ocenił(a) film na 10
lord_slayer

To nakręć film o tym i porozmawiamy ;)

lord_slayer

No tak, aktualnie dla wielu ludzi historia to tylko niepotrzebne dyrdymały - „Ważne jest to co dzieje się teraz”- bla bla bla.
Tylko że takie postępowanie na dłuższą metę, powoduje w społeczeństwie znieczulice, czy nie zrozumienie własnych korzeni. Zamiast wyciągać morał z historii, łatwiej jest popełniać podobne błędy.

Nie wiem gdzie widzisz w historii opartej na faktach gatunek SF (odsyłam do innego wątku założonego przez Ciebie- „mydlane sci-fi”). Wiadomo że film kieruje się innymi prawami niż życie (wzmacnianie problemów, skracanie odstępów czasowych, przerysowane postacie)
- jednak to nieznaczny że dany problem nie istniał i nie istnieje

ocenił(a) film na 2
Luna_Jones

Masz rację, to nie jest tak, że wszystko ukazane w filmie zostało wymyślone. Ale przerysowanie w wielu scenach robi z tego filmu bardziej groteskę niż wiarygodny dokument, ja tak to odebrałem

ocenił(a) film na 8
lord_slayer

Przerysowanie zabawny jesteś, wręcz przeciwnie mało drastyczne, to co tam się tam działo naprawdę było jeszcze z 15 razy gorszę ludzie w jakimś świecie w żyjecie. Człowiek to najpodlejsze ścierwo, okrutniejsze rzeczy ludzie robią i robili z bardziej błahych powodów.

ocenił(a) film na 2
Szarlej01

Kolejna osoba, która "wie, co tam się działo" . . .
Zejdz na ziemie, powtarzam: zejdz na ziemie ! :€

lord_slayer

A ty otwórz szerzej oczy kolego, bo z niewiadomych przyczyn uważasz, że film jest przerysowany. Skoro są rodzice, którzy własne dzieci zabijają, to tym bardziej będą tacy co będą na czyimś poniżeniu i ciele zarabiać. Ty zejdź na ziemię, bo chyba za długo nosiłeś różowe okulary. Nie odbieraj tego jak atak, ale kurcze jak można być tak znieczulonym. Poczytaj trochę o tej kobiecie, a później się wypowiadaj, bo ja po tym wstrząsającym filmie na prawdę spędziłam sporo czasu, by dokopać się do jej biografii. Osobiście uważam, że film właśnie delikatnie temat potraktował. Prawda jest taka, że gdyby autorzy mieli ukazać to tak jak wygląda w rzeczywistości, to prawdopodobnie nikt nie dał rady by tego filmu obejrzeć, chyba że lubowałby się w takim okrucieństwie. I tak jestem jedną z tych co 'wie, co tam się działo', bo wystarczy tu uruchomić swoje zwoje mózgowe. Na każdym kroku słyszy się o gwałtach, pobiciach i morderstwach, więc czego oczekiwać po takim miejscu, które tak na prawdę wszyscy mają gdzieś??

lord_slayer

A co do: "ZUS zbankrutuje, Publiczna Służba Zdrowia leży a ceny paliwa i żywności idą w góre". To powiem ci, że masz rację oczywiście, jest to tragiczne, ale ja w tym nie widzę takiego okrucieństwa. Takie są czasy. Wszystko idzie w górę, więc ceny też. Co do PSZ to nawet się wypowiadać nie będę, bo aż żal dupę ściska za przeproszeniem, że w takim kraju przyszło nam żyć, gdzie ludzie poważnie chorzy miesiącami czekają na wizytę lekarską. Co nie zmienia faktu, że wolę już to niż znaleźć się w sytuacji bohaterek filmu.

ocenił(a) film na 10
lord_slayer

kolego gdyby ktos ci z kopa butelke wbił w d... tak było... tak robili w wielu instytucjach tego typu.. robia to! i gorsze rzeczy! I to ty! zejdz na ziemie..albo moze lepiej nie..bo prawda cie zmiażdży...

ocenił(a) film na 10
joanoa

to do pana lorda było:)\

ocenił(a) film na 2
joanoa

tak sie smiesznie składa, że jestem na ziemi już troche i skoro już tak precyzyjnie wymieniasz te "tortury" z butelkami to chyba ktoś Ci to musiał zrobić, stąd ta trauma. Jesli było inaczej to skąd masz takie dane ? znasz kogoś, kto miał taką sytuację albo raczej osoby, które tego doświadczyły ? pytam, bo piszesz, że "tak robili w wielu instytucjach tego typu.. robia to! i gorsze rzeczy!" . .

ocenił(a) film na 10
lord_slayer

Zyj w nieświadomości ....pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
sZZZefo

Film widziało o wiele,wiele więcej ludzi.Nie wszyscy mają konto na FB,wielu ma,ale nie wystawia ocen...

sZZZefo

i to wszystko by żyło nam się lepiej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones