PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629764}

Niezgodna

Divergent
7,0 212 192
oceny
7,0 10 1 212192
4,9 13
ocen krytyków
Niezgodna
powrót do forum filmu Niezgodna

że tak się bała pyknąć z 4 ?

ocenił(a) film na 4
Wypasiona_Foczka

Jeśli brać pod uwagę wygląd to tak o połowę mniej niż on ;>

ocenił(a) film na 8
Wypasiona_Foczka

Miała lat 16

ocenił(a) film na 6
LipnyProfil

a 4 w książce?

ocenił(a) film na 6
Wypasiona_Foczka

*a ile lat mial czwórka w ksiązce?

ocenił(a) film na 8
Wypasiona_Foczka

W książce Tris miała 16 lat, a Four 18.
Na filmie oboje wyglądają na starszych i uważam, że faktycznie książkowi bohaterowie też powinni mieć więcej lat, bo ich zachowanie nawet wskazywało na większą dojrzałość.

ocenił(a) film na 7
Wypasiona_Foczka

To być może lekki troll, ale ja osobiście też się nad tym zastanawiałam...

Normalnie bym o tym nie pomyślała, ale... Halo, dziewczyno! Jesteś w grupie tych niby odważnych, czyli jesteś odważna nie? Skakałaś z pociągu na dach? Później do środka budynku? Napiep... biłaś się z laską dwa razy większą? Potem z chłopakiem? Tak? To dlaczego nie jesteś wystarczająco odważna żeby iść do łóżka z facetem, w którym jesteś zakochana (ze wzajemnością), którego podziwiasz itd.

Może to się komuś wydawać nieistotne, ale według mnie to zaprzecza wszystkiemu, co ona wcześniej próbowała udowodnić. Oczywiście nie twierdzę, że każda dziewczyna powinna tak robić itd., no ale...? Nie czytałam książki, ją oceniłam na 18 lat, jego na jakieś 30. Odpowiedni wiek (pełnoletnia), normalny na seks, a tu... "Nie śpieszmy się". Dobre dla przeciętnej nastolatki, ale dla takiej z grupy nieustraszonych, i to do tego niezgodnej? Załamała mnie po prostu :)

ocenił(a) film na 5
MissMary

stawiałabym, że właśnie na tym polega jej niezgodność. nie reprezentuje tak naprawdę żadnej grupy, czyli nie jest w stu procentach nieustraszona. to chyba dość oczywiste

ocenił(a) film na 7
down_the_rabbit_hole

Mogłabym sobie z tym zgodzić :)

ocenił(a) film na 5
MissMary

W książce zostało to wytłumaczone tak, że w Altruizmie ludzie nie okazywali sobie uczuć publicznie a sama Tris nigdy w życiu nie miała z nikim bliższych relacji. Bała się tego uczucia i dziwiła się kiedy widziała gdy ktoś się całuje, co np. dla Christiny było normalne.

Polecam książkę, bo film nie jest tak emocjonujący.

ocenił(a) film na 4
MissMary

Tak, tak. Nie oglądałam filmu, ale kończę książkę i jest po prostu genialna! Wszystko pięknie wytłumaczone, nie wiem, czy oglądać film, bo boję się, że słabo wypadnie przy książkach, jak "Igrzyska Śmierci" w pierwszej części - brakowało mi wielu scen, postaci i właśnie wyjaśnień.
A w książce ta część symulacji jest trochę przenośnią - sama Tris usprawiedliwia się potem tym, że nigdy nie była zakochana, a tym bardziej w związku. Bała się jakiegokolwiek okazania czułości i partnerstwa ;) Przy okazji Cztery wyjaśnia, iż nie da się być w pełni Nieustraszonym, bo każdy posiada jakieś lęki. I do tego dochodzi jeszcze niezgodność Tris, więc proszę bardzo, misz-masz gotowy :D

proxbiala

Niedawno przeczytałam trylogię - i niestety nie mogę się zgodzić z tą "genialnością". Według mnie autorka nie dojrzała do stworzenia takiej serii. Pomysł jest ciekawy, ale bardzo niedopracowany, a język.... szkoda gadać. Chyba, że tłumacz tak zawalił sprawę.
Mam 30 lat, czułam, że książka jest pisana językiem dla 12-latków...

ocenił(a) film na 4
vingamo

Ja mam 16 i jedyne, do czego mogę się przyczepić w tym wypadku to ekranizacje ;) Ale to już kwestia gustu ;)

ocenił(a) film na 4
proxbiala

To nie oglądaj. Tu jest filmweb, a nie ksiazkaweb.

użytkownik usunięty
Wypasiona_Foczka

Bała, nie wiem jak ty ale może nie każdy puszcza się na lewo i prawo? ;o

ocenił(a) film na 6

nie wiem jak ty, ja puszczam się tylko na prawo.

Wypasiona_Foczka

yyy, z chłopakami z ONRu?

ocenił(a) film na 4
Wypasiona_Foczka

taka prawilna, fuuu ;p

Wypasiona_Foczka

Raczej chodzi o to, w jaki sposób została wychowana. Oglądałam tylko film, ale wydaje mi się słusznym założenie, że Four mógł być pierwszym chłopakiem z jakim się całowała, więc trochę rozumiem, że nie chciała od razu iść na całość.

ocenił(a) film na 6
Wypasiona_Foczka

Dla tych nie wtajemniczonych w treść książki. Jednym z jej lęków była bliskość drugiego człowieka, gdyż wśród Altruistów panowała zasada nie ukazywania uczuć w obecności osób trzecich. Tris na początku bała się nawet dotyku cztery, zwykłego podania ręki a co dopiero mowa o seksie.

ocenił(a) film na 6
darusia234

i takiej odpowiedzi szukałam, dzięki wielkie!

ocenił(a) film na 6
darusia234

szkoda że lepiej nie wytłumaczyli tego w filmie, ale teraz już wszystko rozumiem :D

ocenił(a) film na 6
Wypasiona_Foczka

Dla mnie to była "niezgodność" faktów: 1/ Tris lat 16 a Cztery lat 18; 2/ dwa lata różnicy, pochodzą oboje z Altruizmu na dodatek ojcem Cztery jest przywódca całej dystopii. Ojciec Tris też jest kimś ważnym w rządzie. Czyli Tris i Cztery/Tobias/ nie znali się dorastając w tej samej frakcji? Gdyby różnica w latach wyniosła z 8 do 10 to bym się nie zdziwiła, ale tak? Przecież Tobias będąc w Altruizmie nie ukrywał się przed innymi, a przez dwa lata tak się fizycznie zmienił, że Tris nie wiedziała z kim ma do czynienia? No nie wiem - może to przez jego dietę zmieniły mu się rysy twarzy :-P.
Moja ocena 6.

narya2

Ja to odebrałam tak, że w Altruizmie oni nie formowali bliższych więzi z nikim spoza rodziny bo to by powodowało, że kogoś by "faworyzowali" a mieli być równie dobrzy dla wszystkich. Na dodatek pamiętaj, że Tobias miał zrytego ojca. Może nigdy nie wychodził poza dom;).

ocenił(a) film na 6
salammbo90

Książki nie czytałam, ale chyba mieli obowiązek uczenia się/chodzenia do szkoły. Trochę to przerażające, jeśliby Tobias przez 16 lat miał nie wychodzić z domu i nikt tym by się nie zainteresował? Poza tym taka bezproduktywna jednostka w Altruizmie??? Niemożliwe i jak dla mnie bardzo egoistyczne zachowanie biorąc pod uwagę frakcję. I nie chodziło mi o to że Tris i Tobias mieliby być parą, ale powinni znać się chociaż z "podwórka". Film sam w sobie (podobnie jak i Intruz S.Mayer) bardzo pobieżny, płytki, czasami brakowało mi jakiś spójników co z czego wynika. Rzeczywiście bez przeczytania książki ciężko się połapać dlaczego to albo tamto miało miejsce i ktoś się zachowuje tak a nie inaczej. Jedna rzecz na plus fajnie się patrzyło na aktorów :-))

narya2

Obowiązek chodzenia do szkoły mieli, ale sądzę, że szkoła mogła być na tyle duża, że go nie kojarzyła. Ja sama pewnie nie byłabym w stanie rozpoznać niektórych ludzi którzy chodzili do tej samej szkoły, ale dwie klasy wyżej, szczególnie po upływie dwóch lat. Tyle, że z drugiej strony, ja mam koszmarny problem z rozpoznawaniem twarzy i zapamiętywaniem ich;).

salammbo90

Kurcze, nie można edytować posta:(. A właśnie znalazłam odpowiedni cytat: "Nigdy nie spotkałam Tobiasa. Rzadko brał udział we wspólnych uroczystościach naszej społeczności i nigdy nie przychodził do nas z ojcem na kolację.". Znalazłam go gdzieś na początku książki, jeszcze przed ceremonią wyboru.

ocenił(a) film na 6
salammbo90

No i wszystko jasne :-) - przynajmniej dla mnie. Dzięki :-)) Może to nie był problem najwyższej wagi ;-), ale takie drobiazgi świadczą o jakości filmu (wg mnie) dla tych co nie czytali, nie lubią czytać itp. itd.

ocenił(a) film na 8
Wypasiona_Foczka

miała lat 16. W tym wieku wybiera się nowe frakcje :)

ocenił(a) film na 8
Wypasiona_Foczka

Nie wszystkie dziewczyny chcą od razu się z kimś "pykać" i to nie zależy od wieku.

ocenił(a) film na 5
brudna91

Baaa...i nie wszyscy chłopcy.

ocenił(a) film na 10
Wypasiona_Foczka

Ciekawe czemu do roli nie wzięli takich co mają 16 lat. 23-latka gra 16-latkę, a 30-latek gra 18-latka.

ocenił(a) film na 10
Wypasiona_Foczka

Ale film fajny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones