PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629764}

Niezgodna

Divergent
7,0 212 169
ocen
7,0 10 1 212169
4,9 13
ocen krytyków
Niezgodna
powrót do forum filmu Niezgodna

ujdzie?

ocenił(a) film na 4

daję "4" tylko dlatego, ze to adaptacja podobno kultowej książki. Nie sądzę, że należy stosować inne
kryteria oceny filmu dla młodzieży i inne do filmu dla dorosłych.
Młodzież w swojej większości jest dzisiaj bardziej dorosła niż się wydaje twórcom filmu.
Produkowanie dla nich pseudofilozoficznych, infantylnych bajeczek jest obniżaniem poziomu kina w
ogóle. W tym filmie nie ma nic godnego uwagi. No może poza rolą Sh.Woodley.
Schematyczny, naiwny, pozbawiony tempa. Wystarczy spokojnie siedzieć, patrzyć i nie myśleć.

Henry_4

A ja od czasu do czasu właśnie lubię zobaczyć sobie taki film gdzie usiądę spokojnie popatrzę i nie pomyślę. Właśnie idealny film na taki widzimiś ;)

ocenił(a) film na 4
mmaakkss

Zaczyna się interesująco. Moje pierwsze skojarzenie to "In Time", ze względu na nieco "totalitarny" charakter- frakcje, narzucenie pewnego reżimu, określonych zasad. Potem oczywiście z "Igrzyskami Śmierci". Niestety rozwój akcji jest związany tylko i wyłącznie z powielaniem określonych schematów, film nie jest w stanie zaskoczyć, przebić się przez inne, ale bardzo podobne wizje alternatywnej rzeczywistości. Banalne przesłanie "chcieć to znaczy móc", w połączeniu z kiepska grą aktorską cherlawej, bladziuchnej i niezbyt urodziwej Shailene Woodley jest śmieszne w złym słowa znaczeniu. Aktorkę widzę raczej w produkcjach typu "Mali Agenci" i przez chwilę miałam wrażenie, że to właśnie oglądam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones