PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=507626}

Nieznajomi: Ofiarowanie

The Strangers: Prey at Night
4,8 10 258
ocen
4,8 10 1 10258
Nieznajomi: Ofiarowanie
powrót do forum filmu Nieznajomi: Ofiarowanie
ebolafasola

Też mam taką nadzieję.

ocenił(a) film na 2
ebolafasola

Moim zdaniem, niektórym postaciom nie trzeba przypisywać ideologii i właśnie tak się to ma w tym przypadku.

ocenił(a) film na 8
ebolafasola

Siłą pierwszego filmu była właśnie zabawa w kotka i myszkę, więc Twój wpis jest bez sensu. Nie zawsze wszystko musi zostać dopowiedziane, ani tym bardziej wykrzyczane.

ocenił(a) film na 3
ebolafasola

bardziej mnie martwi to, że recenzje są raczej niezbyt przychylne. ;/

ocenił(a) film na 8
conti01

Horrory w 80% zbierają złe recenzje i tutaj nie ma wyjątku. Ja dzisiaj napiszę pozytywną, bo film jest bardzo udany.

#hisnameisdeath

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Wg mnie poziom absurdu i głupoty osób w tym filmie sięgnął zenitu... Po za tym na plus to muzyka i klimat. Poza tym klapa

ocenił(a) film na 8
miodek557

To jes slasher, nie traktat filozoficzny. Ogarnijcie sie ludzie - w slasherach bohaterowie zawsze podejmuja glupie decyzje.

MyNameIsDeath

Ale po co ty to im mówisz? Nie zrozumieją. Oni chodzą na Avengersow, Obecności, więc każdy slasher w kinie dostanie po dupie od "mas" . Czekam na Twoją recenzję na blogu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
JohnStyles

Wczoraj na przedpremierowym pokazie slychac bylo tylko tepe komentarze i puste rechotanie. Szkoda, bo to zaskakujaco udany sequel - sam sie zdziwilem ;) Recenzja juz jest na blogu: hisnameisdeath wordpress com

MyNameIsDeath

Recenzja już przeczytana, na pewno zachęciłeś mnie jeszcze bardziej do seansu, a już i tak byłem pozytywnie nastawiony po zwiastunie. Niepokoi mnie tylko ten spoiler, który ominalem, ale odnosi się chyba do negatywnego aspektu Nieznajomych. Będę wiedział po wizycie w kinie.

ocenił(a) film na 8
JohnStyles

Staram się unikać spoilerów, ale i tak zawsze je poprzedzam komunikatem. ;) no mam nadzieję, że dasz więcej niż 6/10, bo jak na razie wszyscy rzucają jedynkami chyba.

ocenił(a) film na 9
MyNameIsDeath

Właśnie jestem po seansie w kinie. Nie znałam 1 części, nie widziałam trailera, ogólnie poszłam w ciemno. Nie spodziewałam się niczego wybitnego, ale o dziwo, film mnie mocno zaskoczył. Bardzo wczułam się w postaci (tych torturowanych) i bardzo przeżywałam to co się działo. Świetny klimat, trzymał mnie w napięciu od początku do końca. Irytowało mnie to, że nie dowiedziałam się o mordercach niczego, więc wróciłam do domu i obejrzałam 1 część. Bardzo podobne są. Schemat niemal identyczny. Ale również nie dowiedziałam się kim była Tamara i o co z nią chodziło, ani nie poznałam twarzy pozostałej dwójki.. Jednak uznaję to za zaletę, taka doza niepewności dodaje klimatu całej historii. Do tego fakt że film oparty na prawdziwych wydarzeniach... To mi wystarczy. Oceniam film na bardzo dobry. Choć nie przepadam za horrorami z krwią i mordem, tak ten był zrobiony bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 8
Priya12

Tamary zadnej raczej nie bylo i o to chodzilo ;)

Priya12

Ponoc te fakty to było na podst morderstwa dokonanego przez sekte rodzina w rezydencji R. Polańskiego. W 1 nawet była ukazana religijność mordercy...

ocenił(a) film na 9
MyNameIsDeath

Ja tam na nieznajomych 2 dałem 9/10 według mnie bardzo udany sequel nie rozumiem tych jedynek... może dlatego że ludziska nie rozumieją na czym polegają slashery :)

ocenił(a) film na 8
Bartek38

Zdecydowanie nie rozumieją ;)

ocenił(a) film na 3
MyNameIsDeath

Przeczytałam Twoją recenzję. Fragmenty, które dotyczą "możliwych nawiązań" są trafne i mega ciekawe.

Niestety uważam, że mówienie o nim jako o "nienagannym" to trochę przesada. Film ma przeciągane sceny (choćby ta jak jadą samochodem na początku), jest nudny i przewidywalny. Ani razu się nie przestraszyłam właśnie z tych dwóch względów. Pół sali siedziało niewzruszone, tak jak wspomniałeś gdzieś "podśmiewało się", czego nie uważam za złe (skoro widzą totalną bzdurę na ekranie) i tylko kiwało się do fajnych, starych piosenek.

Wspomniałeś już, że w takim filmie, bohaterowie zawsze podejmują głupie decyzje. Jest ich od groma i widza, który szuka czegoś więcej w horrorze/thrillerze, wszystkie one wkurzają. Jak SPOILER np scena z bronią (kiedy nie strzela, bo nie wie jak) - film dzieje się w Ameryce, gdzie powszechność broni jest tak duża, że nie ma opcji, że nie wie i nie widział. Poza tym na takim poziomie adrenaliny, nie miałby żadnych skrupułów, żeby strzelić.

Jeśli taki jest jednak "gatunek", to trzeba wszystkich logicznie myślących ludzi "uprzedzać", a nie pisać, że coś jest super, kiedy taki nie jest. Jest mnóstwo slasherów na bardzo wysokim poziomie, a ten im nie dorasta do pięt.

Dla mnie film zawsze musi być bardzo logiczny, doszukuję się wielu błędów, więc stąd moja ocena i opinia. Dlatego nie rozumiem fascynacji. Tak samo jak był film "coś za mną chodzi" - no porażka.

ocenił(a) film na 7
ebolafasola

Spiler!!!!
No więc chodzi o to że "dlaczego nie?". Czyli to po prostu głupia zabawa psycholi.
Film udany. Ja się dobrze bawiłem, mimo głupoty bohaterów. Daję mocne 7/10. Dobry sequel

ocenił(a) film na 5
ebolafasola

Jak wejdzie " najscie : poczatek" ( a nie wejdzie) to sie bedziesz dowiadywac .

ebolafasola

Raczej nie będzie nic wyjaśnione bo to są prawdziwe historie niewyjaśnione po dziś dzień.. po wielu dochodzeniach wyszło że prawdopodobnie byli to ludzie z sekty Mansona. Można bardzo dużo poczytać o tych wydarzeniach.

ocenił(a) film na 7
ebolafasola

Bardzo dobry horror. Lepszy od innych, gorszy od oryginału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones