PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1325}

Nieznajomi z pociągu

Strangers on a Train
7,4 11 281
ocen
7,4 10 1 11281
7,8 13
ocen krytyków
Nieznajomi z pociągu
powrót do forum filmu Nieznajomi z pociągu

Rewelacyjny

ocenił(a) film na 9

Mistrz pokazal klase,ogladalem ten film 4 razy i mam zamiar jeszcze raz zobaczyc.

zegan333

Co powiesz na scenę, gdy prześladowca obserwuje swą "ofiarę" stojąc wśród białych (wiadomo, że białych ;) ) kolumn budynku? Każdy film Hitchcocka ma dla mnie co najmniej jedną absolutną perełkę - ujęcie, które mnie kompletnie urzeka. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
meczys

Mnie tez urzeklo,mozesz mi powiedziec jaki jest twoj ulubiony film Hitchcocka???

zegan333

Niestety nie moge, bo jednego nie jestem w stanie wybrac.. Wlasciwie kazdy lubie ze wzgledu na cos innego, najczesciej ciekawe ujecia (scena z parasolami w "Korespondencie...", zblizenie na trzymany w reku klucz na przyjeciu w "Oslawionej", duzo ich jest..). Bohaterowie bedacy uroczymi "lekkoduchami" tez uatrakcyjniaja film ("Polnoc-...", "Korespondent..."), sama nieraz lekkosc, z jaka toczy sie akcja, przy istniejacej zagadce do rozwiazania powoduje, ze film mi sie podoba ("Starsza pani..). Wiekszej zawilosci intrygi niz w "M jak .." chyba nie bylo.. Trudniejsze filmy, "ciezsze", jak np. "Sznur" tez pozostawiaja wrazenie, tu chyba urzekla mnie rola Jamesa Stewarta, postac j jej zadanie w tym filmie. "Ptaki" - tajemniczosc i napiecie, od ktorego mistrz nas na koniec nie uwalnia, wiec nie wiemy, co myslec, czego mamy sie bac lub boimy... Nie. Probuje i jednego nie wybiore :) Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
meczys

Racja kazdy film mistrza jest wyjatkowy

ocenił(a) film na 9
zegan333

A co powiesz na scenę z policjantem debilem strzelającym w tłum ludzi i karuzelą-rollercoasterem? ;]

ocenił(a) film na 8
plywak_zoltobrzezek

Ostatnia scena z karuzelą była bardzo dobra w ogóle cały film jest świetnie zrealizowany cały Hitchcock

użytkownik usunięty
zegan333

Tak. A ja coraz już rzadziej zastanawiam się, dlaczego filmy geniusza - i to tak wpływowego - zbierają tu słabe oceny i komentarze w rodzaju "chyba się zestarzał"... Coraz mniej dziś filmów, w których tak misternie kreuje się aurę, atmosferę, coraz mniej w kinie p i ę k n a, potrzeby zachwycenia widza. Alfred Hitchcock to dla mnie Rembrandt kina. Pozdrawiam.

meczys

Moje ulubione cesarza suspensu to Ptaki, Okno na podwórze, Zawrót głowy, Wyznaje, 39 kroków i Szał a najsłabsze to Topaz, Rozdarta kurtyna.

Koneser_Kielce

Mogłabym się podpisać pod tą opinią. Nigdy nie zastanawiałam się, które są dla mnie najsłabsze, ale też bym tak oceniła - Rozdarta kurtyna i Topaz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones