PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35019}

Nieznośna lekkość bytu

The Unbearable Lightness of Being
7,2 13 329
ocen
7,2 10 1 13329
6,8 9
ocen krytyków
Nieznośna lekkość bytu
powrót do forum filmu Nieznośna lekkość bytu

Końcówka

ocenił(a) film na 7

Teresa i Tomasz zginęli? Czy raczej Tomasz sam napisał ten list do Sabiny, żeby się od niej odciąć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie?

ocenił(a) film na 9
uki4539

[spoiler, spoiler, spoiler] Teresa i Tomasz giną dosłownie. Tako rzecze książka, a i film nie z takich, które miałyby wprowadzać ten rodzaj zamieszania u odbiorców :-) Tak myślę :-P [/spoiler, spoiler, spoiler]

ocenił(a) film na 7
qosieq

Ah, szkoda :) Liczyłem, że Tomasz w końcu porzuci tę swoją lekkość i odda się całkowicie Teresie. Jednak zostanę przy tym, że nie zginęli. Lepiej się z tym czuję :P

ocenił(a) film na 9
uki4539

Esz, kurde, teraz mam wyrzuty sumienia i nawet nie mogę skasować swojej wypowiedzi ;-P W takim razie zostań przy swojej wersji, a co! :D

ocenił(a) film na 7
qosieq

Przez ciebie muszę żyć w kłamstwie :D Tak, bez żartów to moja wersja jakoś wpisuje się w moje ideały miłości. Dosyć naiwne, patrząc na współczesny konsumpcjonizm i bezmyślną pogoń. Nawet można powiedzieć, że staromodne :)

ocenił(a) film na 9
uki4539

:O Ale....ale....to nie ja tak wymyśliłam! To Kundera, to jego wina! Ewentualnie twórców filmu, że nie zmienili zakończenia. I teraz co bardziej staromodni widzowie muszą żyć w kłamstwie ;P

Staromodność jest czasem urocza, o. ^^

ocenił(a) film na 10
qosieq

Nie pamiętam, że Kundera napisał, że zginęli poza wspomnieniem o liście do Sabiny...

Zapamiętałem książkę tak jak film czyli Sabinę czytającą list o tym, że oni zginęli w wypadku.

Bardzo ciekawa interpretacja... może faktycznie ten list był chęcią odcięcia się od Sabiny. Uwolnienia się od przeszłości w sumie obojga.

Jakieś cytaty z książki ? ;-)

ocenił(a) film na 9
uki4539

Jak Sabina czyta list, tam widać podpis: Pavel

ocenił(a) film na 4
OOO_OOO

Gdyby Tomasz żył i chciał się odciąć od Sabiny i gdyby nie żył, nie podpisałby się chyba swoim imieniem. Podpis nie ma znaczenia

ocenił(a) film na 9

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones