PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=526405}
7,4 10 685
ocen
7,4 10 1 10685
Niezwyciężony Secretariat
powrót do forum filmu Niezwyciężony Secretariat

7/10

ocenił(a) film na 6

Myślę, że 7/10 to lekko zawyżona ocena. Momentami bardzo się nudziłam i nie chciało mi się oglądać. Szczególnie pod koniec. Ogólnie w porównaniu z Ruffian wypada kiepsko, mimo, że reżyser miał ciekawą historię do wykorzystania.

ocenił(a) film na 10
CiasteczkOo

Ale Ruffian miała całkiem inną historię niż Secretariat. Ona w ogóle była inna. W tym filmie nie zobaczymy jak koń sobie łamie nogę. Myślę że Ruffian nie miałaby z nim żadnych szans. Dla mnie film 10/10

ocenił(a) film na 6
CiasteczkOo

Mnie także nie wzruszył mocno. Choć uważam że takie przygodne spokojne historie są o wiele głębsze niż inne masowe szokujące i kontrowersyjne w tych czasach hity.

ocenił(a) film na 4
seismic

jestem w trakcie oglądania. naprawdę NUDA, zobaczymy co będzie potem... ;x 44 min już i zastanawiam się czy pociągnąć to dalej, bo żadnej ciekawej akcji...

CiasteczkOo

też na koniec juz nie mogłem wytrzymać bo chcialem przełączyć na mecze Real - barcelona a mama chciała zobaczyć finałowe sceny :D

ocenił(a) film na 4
espe2h

NUDA ! oglądałam ze względu na obecność Nelsan'a Ellis'a (ale jego rola w tym filmie naprawdę ZNACZĄCA ! :D:D:D ) oraz że był w TV. ale tak się nudziłam....ooooooh ! ale za aktora i konika niech będzie 5/10

ocenił(a) film na 10
Gagisa

CO?! Przecież film jest cudowny ! Trzeba być nie wiem kim, żeby się nudzić na takim filmie!

ocenił(a) film na 4
kamguz55

a kto się nie nudził to na prawde mało w życiu widział... :D

ocenił(a) film na 8
Gagisa

Kto się nudził, jeszcze mniej.

ocenił(a) film na 7
CiasteczkOo

Mnie najbardzie podobała się końcówka filmu, bo reszta strasznie się ciągnęła.

ocenił(a) film na 10
CiasteczkOo

Widać, ze nie znasz jego historii i wgl nie znasz się na koniach. Ruffian była wspaniałą klaczą ale Secretariat był dużo lepszym koniem. Łączył w sobie 2 cechy których osiągniecie w hodowli to prawdziwy cud. Był zarówno niebywale szybki i bardzo wytrzymały [a jego rasa jest bardzo słaba jeśli chodzi o choroby, przeciążenia itp] Folbluty są chorowite i podatne na urazy a Secretariat przetrwał, bił rekord za rekordem i wygrał wyścig [najważniejszy] mimo osłabienia. Jeżdżę odkąd skończyłam 14 lat więc powiem nieskromnie, że wiem o koniach sporo. Mnie osobiście film bardzo się podobał i [co zdarza się rzadko] nie odbiegał od faktów i nie był koloryzowany. Dlatego 10/10 i ląduje w ulubionych!

użytkownik usunięty
HardRomance

Konie, które wygrywają Belmont Stakes są i wytrzymałe i szybkie.... a Ruffian swoją kontuzję zawdzięczała właśnie obciążeniu genetycznemu jej rasy, dzielności jej nie brakowało, co też trzeba wziąć pod uwagę porównując te konie ...

ocenił(a) film na 6
HardRomance

Oceniasz moją wiedzę o koniach, tylko po mojej ocenie filmu? Film to tylko i wyłącznie mój własny, indywidualny gust, jakim się kieruje. Mnie po prostu zanudził. To znaczy, że nie znam się na koniach, według ciebie. No cóż, bardzo inteligentne. W przeciwieństwie do ciebie nie będę się tutaj rozwodzić, jak ja to dużo wiem o koniach, bo to nie ma najmniejszego sensu. Szczególnie po twoim błyskotliwym poście. Ale żeby nie było, że moja styczność z końmi to przejażdżki na kucykach na festynach, to powiem Ci, że moi rodzice prowadzą własną hodowlę koni i z tego żyją, mam widok z okna na konie i muszę objeżdżać 2-3 z nich codziennie. Więc proszę, nie mów mi, że nic nie wiem na temat koni...

CiasteczkOo

Ja uważam że i Ruffian i Secretariat to wspaniałe konie (no i jeszcze Seabiscuit oczywiście) i wyniki wszystkich tych koni są imponujące, ale jeśli chodzi o FILM to bardziej podobała mi się Ruffian. Secretariat momentami mi się nudził, ale ogólnie dobry.

ocenił(a) film na 10
CiasteczkOo

Moim zdaniem film bardzo super.W filmie nie zobaczymy jak koniu się cos dzieje złego i to jest duży plus i na prawdę rzadkość we współczesnych filmach o koniach.Mnie Ruffian nie wzruszyła ani trochę,kocham konie,ale na filmach akurat nie płaczę,bo wiem,że to jest udawane.Natomiast jak oglądałam Secretariata po raz setny i wciągnęłam się w oglądanie to ciarki mi przechodziły na takich scenach jak chociażby początek z tym Hiobem,narodziny Secretariata,no i ten finałowy wyścig jak zrobiło sie tak cicho.Gdyby postawić ja jednym torze Secretariata i Ruffian to sorry,ale moim zdaniem ogier miałby nad nią przewagę.

ocenił(a) film na 9
MovieStar22

I masz rację ... wypowiedziami tych co piszą w czasie oglądania i myślą o meczu Realu z Barceloną nie można się sugerować ... Ja polecam, film naprawdę super

ocenił(a) film na 10
CiasteczkOo

Jak możesz porównywać dwa całkiem inne filmy. To tak jakbyś porównywała kawę z herbatą, albo wodę z sokiem.. :DD Ten film to piękna historia, tylko trzeba ją zrozumieć ... Film jest świetny.

ocenił(a) film na 6
CiasteczkOo

Ten film?
http://www.filmweb.pl/film/Ruffian-2007-336813
No to na liście do nadrobienia :)

ocenił(a) film na 8
CiasteczkOo

Dla mnie Ruffian jest niestety zwyczajnie nudny. Obejrzałam go i dopiero jak złamała sobie druga nogę po operacji to przypomniałam sobie, że już to kiedyś widziałam. Ani tytuł ani sam film najwyraźniej nie zapadł mi w pamięć. Szkoda, bo Ruffian to wspaniała klacz z dramatyczną historią (uśpienie jej było decyzją na wyrost, no ale tak to jest kiedy rządzą pieniądze). "Ruffian" bardziej opowiada o ludziach, a nie o koniu. Co dziwne, nawet nie bardzo wiadomo o kim konkretnie, bo nie ma tam jakiegoś głównego bohatera. Jak dla mnie "Niezwyciężony Secretariat" (mimo historii z happyendem) jest o wiele bardziej dramatyczny. Po prostu lepiej nakręcony. No i więcej tam konia...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones