PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6477}

Niezwyciężony

Invincible
6,3 978
ocen
6,3 10 1 978
Niezwyciężony
powrót do forum filmu Niezwyciężony

Czy to jest film Herzoga? Czy to jest w ogóle film? Na Cieszyńskim pokazie były tłumy - bo reżyser, bo ciekawy opis fabuły, bo zapowiada się ciekawie. Do końca dotrwała połowa. "Niezwycieżony" to zwykła bajka - bajka pełna banałów, uproszczeń, niepotrzebnego patosu. Postać Zishe jest wręcz groteskowa - głupkowaty Żyd, który ma wizję, objawienie - chcę uratować Żydów przed zagładą, ale nikt go nie chce słuchać. No, oprócz jego malutkiego, wpatrzonego w niego brata. Oczywiście kowal będzie miał rację. Tłum poniesie konsekwencje. Mało tu banałów? No to na dokładkę dodajmy jeszcze wybujałe metafory krabów i wreszcie - istny ulubieniec publiczności - latający kowal. Ja miałam dość już po pierwszych 30 minutach. Nie byłam jedyna. Co wiecej - nie udało mi się znaleźć na Festiwalu nikogo, kto byłby zadowolony. Bo to istny szok, ze cos takiego mogło w ogóle powstac.

Nusia

Kurcze, czekam na ten film od 2001 roku, a teraz to się normalnie boję iść do kina, po tym co się o tym filmie dowiedziałem. Może jest jakieś "drugie dno" tego filmu:) Herzog coś mówił, że to można traktować jako dokument, bo ten kowal naprawdę istniał i zachowały się jakieś dokumenty na których opiera się scenariusz.

subrealism

Niunia ma 130% racji. Rownież widzialem ten film w Cieszynie. Nigdy wiecej. pozdro.

Nusia

W sumie widziałem chyba z 50 filmów Herzoga i ten tutaj bije zupełne rekordy w szybkości usypiania widza. Dokładnie kiedy magik zaczyna hipnotyzować po raz pierwszy musiałem go wyłączyć, żeby nie zasnąć razem z tą Niemką. Film zupełnie kiczowaty w złym tego słowa znaczeniu.
Herzog powinien robić filmy na surowo bo jak dochodzą większe możliwości to zaczynają mu przychodzić do głowy zupełnie idiotyczne pomysły. Drewno.

ocenił(a) film na 10
nommosz_bola

Film genialny,wszystkim polecam jego obejrzenie,w pełni oddaje atmosfere lat 30,40tych w przededniu wojny.

ocenił(a) film na 8
Greg1_filmfan

Popieram!Ale młode pokolenie..ma może inne spojrzenie..Mnie ten film nie nudził..Świetnie utrzymane realia..Kowal "uświadamiający" ludzi-co ich czeka i co im zagraża-dlaczego miał być taki..banalny??Posmakował tego zagrożenia w Berlinie-a najświatlejszym umysłom nie przyszło do głowy-na jak skalę i jakimi środkami-Niemcy będą prowadzić proces ludobójstwa..Obozy koncentracyjne i komory gazowe-były szokiem dla większości ludzkiej wspólnoty..No;może z wyjątkiem Anglików.którym kurierzy z Polski wozili meldunki,wołające o ratunek-i zdjęcia;poza tym-sami mieli zdjęcia robione przez ich samoloty zwiadowcze..Odnosili to wszystko..skrzętnie do archiwum-udając,że sprawy nie ma..

użytkownik usunięty
dobbiacco_attersee

dla mnie herzog to usypiacz. wiekszosc jego filmow jest o tyle ciekawa o ile niektore sceny trzeba przewijac bo sprawiaja wrazenie ze rezyser chce zachowac jednosc czasu i miejsca. moze on mysli ze robi filmy dokumenty i to co sie dzieje sie dzieje.
ale slyszalem ze ten film jest mniej Herzogowski niz inne, a do teog nie za dlugi wiec zobacze. trzeba probowac bo u Herzoga czasem na fajne mozna trafic rzeczy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones