PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=804}

Nigdy nie mów nigdy

Never Say Never Again
7,0 27 113
ocen
7,0 10 1 27113
6,2 4
oceny krytyków
Nigdy nie mów nigdy
powrót do forum filmu Nigdy nie mów nigdy

Niekanoniczny i nieoficjalny Bond, który z reguły jest pomijany m.in wydaniach DVD itd. Jednak nie odstaje on poziomem od tych oficjalnych - klimat został zachowany i jeśli ktoś nie wie, że "Nigdy nie mów nigdy" to część osobnej wytwórni to pewnie nawet nie skapnie się. W filmie jedynie grają inni aktorzy no i muzyka jest nieco inna, bardziej w stylu lat 80., ale specyfika i elementy serii zostały zachowane. Film ten jest remake "Operacji Piorun", ale jedynie pierwsze minuty są podobne - w drugiej połowie filmy mają niewiele wspólnego raczej. Sean Connery gra nieźle i chyba nawet wygląda mniej staro niż w "Diamenty są wieczne". Sypie całkiem niezłymi tekstami itd. W filmie jest sporo dobrych momentów i jest solidnie zrealizowany. Fajna była też scena jak Bond i Largo grają w grę wideo - dodaje to klimatu lat 80. i to lekka nowość.

Orientuje się ktoś jak było z emisjami tego filmu w TVP? Zawsze myślałem, że był powtarzany razem z innymi, ale jak wczoraj czytałem, to okazało się, że gdzieś dopiero od ok. 2007-2009 emitowany jest. Chociaż można znaleźć też jego fragmenty z TVP ze starym logo, które było gdzieś do 2003 roku.


ocenił(a) film na 8
Goro_Gondo

No i to chyba jedyny Bond, którego dla TVP nie tłumaczył Tomasz Beksiński, tylko Piotr Andrzej Majewski. Przynajmniej tą wersję panoramiczną - jak było dawniej, to nie wiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones