PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229072}
6,3 2 767
ocen
6,3 10 1 2767
6,0 6
ocen krytyków
Nightwatching
powrót do forum filmu Nightwatching

byłoby idealnie. Piękny, dobrze zagrany (z powyższym wyjątkiem), ani przez chwilę nie nudzi. Mądry traktat o wyborach artysty, o wielości sztuk, które w rzeczywistości są jedynie przejawami tej jednej -Sztuki (obraz jest tu teatrem w kinie) a przy tym coś z pogranicza thrillera i filmu biograficznego. Trzeba zobaczyć. 9/10

ocenił(a) film na 8
Davus

Obserwowałem film uważnie i odniosłem wrażenie, że Zakościelny musiał mieć jakieś problemy z grą na planie, bowiem wszystkie sceny z jego udziałem są bardzo pocięte, podczas gdy reszta filmu wyróżnia się właśnie długimi statycznymi ujęciami.

karlolek91

Ja widziałam wywiad z Greeneweyem w telewizji chyba tvn kilka lat temu i reżyser był niezadowolony z obsady. Oczywiście nie powiedział dokładnie o co chodzi, ale nie podobało mu się kogo dostał na plan.

ocenił(a) film na 8
Davus

Też mi Zakościelny przeszkadzał :) Ale to niejedyny mankament filmu. Odniosłem wrażenie, że Greenaway chciał "za dużo srok za ogon złapać", za dużo tu wątków zmieścić i niestety nie podołał, pogubił się w nich. Jak zwykle jednak pięknie jest to zrobione i dzięki temu nadrabia klimatem. No i kilka scen udało się bardzo, np. wszystkie rozgrywające się na dachu są poruszające.

PS No i Bilbo w głównej roli dobry :)

Sqrchybyk

W sumie ciekawa sprawa, bo ta moja wypowiedź wyżej jest sprzed 8 lat, a przy filmie tkwi teraz u mnie ocena 7/10, a chyba nigdy go po seansie w kinie nie powtarzałem. :P
Czyli pewnie doszedłem do wniosku po jakimś czasie, że też mi przeszkadzało więcej rzeczy, choć już nie pamiętam co. :P

Davus

Zakościelny w każdym filmie razi swoją obecnością.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones