PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8149}
7,1 3 557
ocen
7,1 10 1 3557
Nikodem Dyzma
powrót do forum filmu Nikodem Dyzma

że zagrał w nim Dymsza{ostatni podryw znakomitego aktora},film ten nie może dorównać wspaniałej roli Romana Wilhelmiego w wersji z roku 1980.

Drago94

Myslę, że ciężko porównywać... zarówno film jak i serial bardzo dobre, każdy w swoim stylu.

Drago94

zgadzam się, wilhelmi w tej roli jest wiele bardziej przekonujący jak i sama reżyseria

ocenił(a) film na 7
number_nine

Jego 2 największe roe. Dyzma i Anioł

Drago94

Fakt - rola Wilhelmiego, to moim zdaniem ścisła czołówka najlepszych ról filmowych w historii polskiej kinematografii. Dymsza jako Dyzma był niezły, ale mnie tak jak Wilhelmi nie "porwał".

ocenił(a) film na 7
Egon_Olsen

Po prostu idealnie do tej roli pasował i genialnie zagrał

ocenił(a) film na 2
Drago94

Mimo...tego, że w filmie zagrała czołówka ówczesnych tuzów komedii, to zaangażowanie wiekowego już Dymszy (wiek widać na każdym kroku) i równie niemłodych kolegów z obsady spowodowało, że film okazał się słaby.

ocenił(a) film na 8
Drago94

Wilhelmi to Wilhelmi, a Dymsza to Dymsza. Film z 56 roku, a ogląda się go jak przedwojenny i to jest w nim najlepsze. Wilhelmi jest dla mnie nr 1, ale jako aktor powojenny i nie ma nic wspólnego z tamtą (przefwojenną) kinematografią

Drago94

nie wiem czy ktoś zauważył, że obydwie wersje Dyzmy wyreżyserował Rybkowski.

ocenił(a) film na 8
Drago94

Będzie to odpowiedź ponadczasowa, ponieważ dzieli, te komentarze, ponad 9 lat. To są dwa różniące się od siebie filmy. Różnią się scenariuszem i tymi całymi, organizacyjnymi, pierdołami. Ale przede wszystkim różnią się aktorsko. W filmie z, mistrzem, Romanem Wilhelmim, zagrał fan, a w filmie z, mistrzem, Adolfem Dymszą, zagrał idol. Ot i cała różnica. Pozdrawiam z "przyszłości". Kocham ten portal.

ocenił(a) film na 7
Drago94

To fakt

Drago94

Film bardzo dobry i Dymsza też, ale Wilhelmi był po prostu boski i genialny. Nic mu nie dorówna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones