PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=132450}

Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Before the Devil Knows You're Dead
6,9 15 254
oceny
6,9 10 1 15254
7,1 12
ocen krytyków
Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz
powrót do forum filmu Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz

Nie mam słów, mam prosbe do niektórych ''znawców'' przestancie oceniac film, tak po prostu...

ocenił(a) film na 7
GhostFace

I znowu GhostFace masz rację. Jak w przypadku "Mgły" ocena (jak na ten portal) zdecydowanie za niska.

GhostFace

no wreszcie ktoś, o przepraszam KTOŚ kto ogląda film nie dla samej akcji ale szuka ukrytego sensu (nie zawsze on jest, ale ...). Też bym chciał prosić "znafcuuf kinematografii" o nie wypowiadanie się o filmach, skoro nie rozumiecie o co w nich chodzi. Każda opinia powinna być poparta odpowiednim argumentem. Nie toleruje argumentów w stylu "brak akcji", albo "straszna nuda" bo to są wnioski a nie argumenty. GLEBA :P

chitan

po prostu cholernie mnie boli gdy oglądam film i mnie totalnie powala(ma czym-samo aktorstwo to sczyty swiatowe), a ocena jakby to jakis gniot nieudany był. Bo na filmłbie 7 to juz porazka jest i kazdy to wie. Fajnie ze sie ze mna zgadzacie, ale takich jest niestety niewielu.

Poza tym, co sobie pieprzo.. akademia myslała olewajac ten film w kategoriach aktorskich. Postac grana przez Hawke'a to moim zdaniem wręcz materiał na serial - najlepszy nieudacznik jakiego widziałem w kinie jego gra w kazdej scenie wzbudza niesamowite emocje. Przede wszystkim scena w klubie/pubie z ''gangsterem'' jak daje mu swoje prawko(smiech ogarnia) i odbioru CD. Hawke najbardziej mnie bawił i kręcił, ale w żadnym wypadku Hoffman i Finney nie byli gorsi. Co mi sie jeszcze podobało - iesamocie gęsta atmosfera widac było że mamy do czynienia z twórca ''Dog Day Afternoon'', z minuty n minuty napiecie rosnie i nie ma moim zdaniem zadnych przestojów,Lumet doskonale prowadzi akcje.

POLECAM LUDZIOM KTÓRZY LUBIĄ DOBRE KINO

GhostFace

klawiaturka daje ciała

ocenił(a) film na 6
GhostFace

7 to ocena dobra, oznacza że film nie jest zły, lecz warty obejrzenia! Może brakuje mu do arcydzieła, ale jest dobry!

ocenił(a) film na 10
GhostFace

Zapomniałeś o muzyce, też jest świetna

GhostFace

dla ciebie rewelacyjny a dla mnie słaby "znawco"

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
chitan

Ej chiton czy ja pisze tu do ciebie, nie nazwałbym cię znawcą bo widzie,po twoim stylu że znasz się absolutnie na niczym a najmniej to chyba na filmach skoro podniecasz się takim gniotem. No może trochę na obrażaniu i darciu japy "DZIECIAKU NEO", "krzyczę na Ciebie"

konopni

Sam się prosiłeś abym się zniżył do Twojego poziomu. Chcesz dyskutować na poziomie, proszę bardzo, ale s Pamiętaj o jednym, skoro coś komentujesz to podaj argument a poza tym "de gustibus non est disputandum".
A co do mojej znajomości kina, to troszkę za mało o mnie wiesz, aby mnie oceniać. Po jednym komentarzu odnośnie filmu .... to świadczy o Tobie i Twoim ograniczonym podejściu do życia. Skoro uważasz powyższy film za kmiota to pochwal się co Ciebie zachwyciło ... wtedy będzie śmiechu co niemiara. Pozwól nam, jak to wyraziłeś się, "znawcom" pośmiać się z Twojego gustu. Poza tym pisząc na forum piszesz do wszystkich i każdy ma prawo skomentować Twój post, podając oczywiście ARGUMENTY. Ah, i jeszcze jedno: dam Ci buzi Mój Ty "Krytyku Kinowy" jak znajdziesz choćby zdanie, słowo, gdzie zachwalam powyższy film. Odezwałem się do Ciebie, bo mnie trafia jak ktoś nie potrafi sklecić choćby jednego zdania tylko wcina swoje 3 grosze, nie mając pojęcia co pisze czy mówi. Temat uznaję za zamknięty !!!

chitan

Widzę, że powoli i z trudem odrabiasz lekcję. Twój wywód jest jak ten film po prostu słaby.

ocenił(a) film na 6
konopni

Ciekawy film, pokazany z punktu widzenia roznych osob duzo lepiej niz 8 czesci prawdy, ale dla mnie czegos zabrakło, troche nudny był juz pod koniec.

ocenił(a) film na 7
justysia_6

A konopni dalej nie podał żadnych argumentów,bo po co...
Gra aktorów na najwyższym poziomie,muza w tle niczego sobie no i temat: spierdolone życie głównych bohaterów(nie każdemu się ułoży).

aronn

"A konopni dalej nie podał żadnych argumentów"
A konopni to, a konopni tamto, proszę pani a Wojtek znowu je na lekcji...

ocenił(a) film na 7
konopni

Mnie ten film zdołował... Tak bardzo go zachwalacie, a ja jak go obejrzalem to mialem dosyc rozkminkowo-dobijajacych filmow z ciezkim zakonczeniem... Ten film nie jest piekny, nie jest niesamowity, tylko przytlaczajacy i degradujacy czlowieka... Nie uwazam, ze jest przecietny, ale przez forme i tresc sprawia, ze nie ma sie ochoty nawet myslec o nim... Lubie filmy z "dobrym" zakonczeniem, ale ten sprawil, ze naprawde znienawidzilem takie kino. Wywolal we mnie troche emocji a to chyba mimo wszystko dobrze swiadczy... I nie kierujcie sie oceną na filmwebie ze 7 to dno, bo to tylko wasza wina, ze tak sie przyjelo. Ze film z ocena 5-7 (bo nizszych raczej nie ma) to film kiepski, a 8-9 nawet niezly. Na imdb.com z tego co kojarze ma ocene 7.5 i mysle, ze wlasnie ocena 7-7.5 jest obiektywna i nie krzywdzaca... Dobre kino z ciekawym zakonczeniem, dobrze poprowadzona historia, ale na pewno nie arcydzielo, ani kamien filmowy w dramatach...

ocenił(a) film na 9
Golan

Ludzie, patrzycie na gatunek, czytacie co to jest za film - widzicie, ze to nie spiderman, ani inny holiłudzki hit, to dajcie sobie spokój i nie oglądajcie.

Jeśli taki film nazywa się "slabym" albo "nudnym" to znaczy ze tylko kino typu transformers i american pie jest w stanie Was bawić... to nie jest nawet zarzut. Nie wszystkim przy filmie chce sie myslec - i ja to rozumiem, nieraz tez puszczesobie cos lekkiego, albo ide do kina na efekty.

ale do jestnej cholery - ten film jest naprawde dobry. Hawke wymiata, zreszta wszyscy aktorzy są świetni. mega akcji tu nie ma, bo nie miało być. to jest pokazanie dramatu ludzkiego, tego jak mozna miec w zyciu pecha, do czego mogą doprowadzic nieodpowiedzialne decyzje, a nie rozrywka z niesmiertelnym superhero w akcji.

KAwał dobrego kina, polecam gorąco (podobnie jak np. Wristcutters, Regin Over Me, Things We lost in fire, 21 Grams i kilka innych równie "nudnych filmow"

Nie psujcie ocen, po prostu nie klikajcie jak nie jest w Waszym stylu i tyle ;)

a tam kolega, ktory zaczął wyjazd z dziecmi neo, niech sobie przeczyta najpierw definicję kto to jest dziecko neo, bo jak na razie to sam najbardziej podchodzi ;]

julius_6

Tak i wtedy każdy film miałby średnią 10/10 bo ludzie którym się podobał pisaliby:

"Nie psujcie ocen, po prostu nie klikajcie jak nie jest w Waszym stylu i tyle ;)"

A tym mnie dobiłeś:

"Jeśli taki film nazywa się "slabym" albo "nudnym" to znaczy ze tylko kino typu transformers i american pie jest w stanie Was bawić"

Czyli dla Ciebie jest to film powiedzmy pokroju Obywatela, Skazanych czy Ojca Chrzestnego?- podważając ich kunszt narażamy się na śmieszność, mimo to mogą się nam one nie podobać.
Otóż wyobraź sobie, że są ludzie którym film się nie podobał a nie bawią ich tylko transformery... Mi np nie za bardzo podobał się "To nie jest kraj" i jego fani wysyłali mnie do podobnych produkcji będąc na tyle ograniczonymi żeby zrozumieć, że jeśli ktoś ma inne zdanie na temat ich ulubionego filmu niekoniecznie jest debilem albo ogląda tylko "kino lekkie"...

Btw. 7 to nie taka zła ocena, tylko chory wyścig i fetysz top 100 spowodował, że wielu używa tylko jedynek i dziesiątek- to dopiero debilizm ("o nie! muszę dać mu 10 mimo, że zasługuje na 7- może wtedy podskoczy z 73 na 72 pozycję")

Pozdro

ocenił(a) film na 9
z8k

Jasne, rozumiem, ze film nie musi sie podobac, mi np. no country.. tez srednio przypadl do gustu, po prostu jakos mi nie podszedł, ale generalnie czuc ze to dobre kino. Podobnie jest zreszta tutaj... moze sie to nie podobac, ale po prostu trzeba dostrzegac wiele pozytywnych aspektow tego filmu...

co do ocen to zgadzam sie - skala jest mocno rozregulowana gdyby to był 7 imdb byloby ok, 7 w skali filmwebu to mocny przecietniak...

ocenił(a) film na 6
GhostFace

ghostface, 7 to wg fw film "dobry",taką samą ocenę zobaczysz na imdb, gdzie oceny prawie zawsze są trafne. chociaż ja osobiście nie dałbym mu więcej niż 6.

dlaczego to akurat ty musisz mieć rację?

GxZas

na imdb podchodzi pod 8 i słusznie, ale imdb i filmweb to inne bajki.

GhostFace

Inny przedział wiekowy po prostu. Może kiedyś polski FW też będzie miejscem celebrowania kina, a nie placem zabaw po szkole. Biorąc jednak pod uwagę jak niechętnie starsi biorą się za net (chociażby tacy nauczyciele, którzy niby powinni się szybciej uczyć) to długo trzeba będzie czekać.

ocenił(a) film na 10
GhostFace

Podobny tematycznie "Sen Kasandry" spotkało dokładnie to samo.

ocenił(a) film na 7
GhostFace

Nie rozumiem jednej rzeczy, może czegoś nie doczytałem. Mówisz, że jest za niska średnia na filmwebie ( 6,9 ) ale sam dałeś 6, z takich ocen więcej jak 7 to nie będzie :P

użytkownik usunięty
senna94

Ja patrzę na średnią... jak na średnią. Jedni oceniają tak, drudzy inaczej i stąd wynik końcowy. Średnio Polak pije tyle a tyle; są jednak tacy co piją znacznie więcej, a są też nie pijący. Ci nie pijący powinni się oburzać jak to możliwe - my nie pijemy?!A ci pijący/ chlejący - co?!Ja tyle w weekend wypijam. Średnia, to statystyka i nie widzę sensu bić piany. To jakby się złościć na pogodę, że jest taka, a nie inna. Tak po prostu jest i tyle. Dla mnie ten film był na 9; ale nie mam zamiaru ani potrzeby udowadniać komuś kto dał, np. 4, że tak nie powinno być, bo... . Moja ocena 9, jego 4 i tyle. Jedna rzecz mnie jednak irytuje - mianowicie łamanie zasad, np. dzyniu notorycznie to robi, bo film ocenia.... we własnej skali. Gdybyśmy tak wszyscy robili, to faktycznie średnia byłaby zupełnie przypadkowa.

ocenił(a) film na 7

Ja wiem o co chodzi w średniej, tylko nie rozumiem komentarza typu " ten film zasługuje na grubo ponad 7 ! " po czym ta osoba daje 6. Gdybym uważał że film zasługuje na średnią powyżej 7 to dałbym 8 a nie oczko w dół ;)

użytkownik usunięty
senna94

:) wiem, wybacz nieporozumienie; to był tekst do ghostface, tylko kliknęło mi sie na dole-jakby do Ciebie-a juz nie dało sie usunąć. Widocznie użytkownik usunął "6", bo na tę chwilę nie ma on żadnej oceny przy tym filmie.

ocenił(a) film na 5
GhostFace

to jest nielogiczne rozumowanie, bo jeśli wychodzi się z założenia, że film jest genialny to powinno się uwzględnić, że nie każdy go zrozumie i przez to będzie mieć niższą ocenę niż zasłużona. w odwrotności - ludzie nie potrafią docenić dobrego filmu, ocena jest zaniżona, więc wszystkie parametry się zgadzają. gdyby film miał wysoką ocenię, można byłoby go uznać za przeciętny.

Dekafonia

ludzie kochani, proszę Was, nie podbijajcie tematów z przed 10 lat :)

ocenił(a) film na 8
GhostFace

Kweh! Sprawdzam forum pod filmem i na pierwszym miejscu...Duszek! Co jest? Aha, post sprzed 11 lat :)
Złota łopata się należy.
"sprzed" :P

ocenił(a) film na 8
GhostFace

"Nie mam słów, mam prosbe do niektórych ''znawców'' przestancie oceniac film, tak po prostu..."

Popieram!
Film wybitny.
Dla mnie do oglądania w kółko, a takich filmów jest niewiele.

ocenił(a) film na 8
GhostFace

Film przekozak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones