PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622318}
5,6 102 987
ocen
5,6 10 1 102987
4,8 24
oceny krytyków
Noe: Wybrany przez Boga
powrót do forum filmu Noe: Wybrany przez Boga
pozman

absolutnie szanuję Twoją opinię chciałbym jednak dopytać w sprawie nieścisłości historycznych. O które fragmenty filmu Ci konkretnie chodzi?

ocenił(a) film na 1
bagrov

O wszystkie. Cały ten film to bajka fantasy na podstawie innej bajki fantasy, bo Biblia to jedno wielkie fantasy. Równie dobrze mogło się tam pojawić UFO i by mnie nie zdziwiło.

pozman

Wszystkie? Widzę, znawca Biblii.

ocenił(a) film na 1
bagrov

Poza tym, armaty na proch, metalowe narzędzia, stroje (spodnie z rozporkiem na zamek), i ta idealność w wyglądzie wśród ludzi, którzy niewiele jedli, nie myli się (chyba, że piaskiem), a fryzury jak z katalogu. Kicz i tyle.

pozman

ciężko kłócić się o historyczność w ekranizacji baśni.

ocenił(a) film na 1
bagrov

Skoro baśń - mogło się dziać ciekawiej, a stwór z kamienia, który przeprasza stwórcę, że umiera - to kwintesencja kiczu rodem z lat 80-tych.

pozman

oczywiście, szanuje twoją opinię i nawet się z nią zgadzam ale z historycznością bądź jej brakiem nie ma to nic wspólnego.

pozman

Ta historia nie miała miejsca w rzeczywistości, więc nie można pisać o nieścisłościach historycznych a jedynie o niezgodności z wersją biblijną. A nawet tego zarzucić nie można, bo film został stworzony na podstawie komiksu o Noe, w którym wydarzenia przedstawiono inaczej.

ocenił(a) film na 1
qqqaaazzz

Dobrze, zgadzam się, wiem że to historia bajkowa, ale dlaczego jest taka kiczowata i tandetna? Na to nie mam usprawiedliwienia.

ocenił(a) film na 9
pozman

To film fantasy bazowany na komiksie a nie film historyczny, trzeba wierzenia odłożyć na bok.

ocenił(a) film na 1
mgaak

W takim razie komiks jest du d*py a film jeszcze bardziej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones