Najlepsze filmy kina skandynawskiego !

ostatnia wypowiedź: syl12345
Corleone_ Corleone_
ocena: 10

Proszę podawajcie tytuły filmów które wg Was sa najlepsze jesli chodzi o kino skandynawskie!dzieki z góry

• Klee Klee
    ocena: 9

Wszystkie filmy Bergmana, Anderssona i Fridrikssona.

• lapkaKot lapkaKot

A jeśli chodzi o młode kino, to "Noi Albinoi" jest dla mnie numerem jeden.

• None200 None200

"Wszystkie"
      troszkę się zagalopowałeś kolego.wczesne bergmany to oczywiste porażki.

• just_ex just_ex
    ocena: 7

polecam gorąco Jabłka Adama i Sztukę płakania ! Zakochani widzą słonie również można zobaczyć :)

• Catherine Catherine
      ocena: 8

Sztuka płakania - mistrzostwo! Jeden z bardziej walących po głowie filmów

• oszust1 oszust1

Oglądałam kilka dni temu i taka złość mnie ogarnęła...mnie laika-tzn.film bardzo dobry-polecam

• edi12 edi12

Zakochani Widzą Słonie nie przemówił do mnie, ale Jabłka Adama i Sztukę płakania naprawdę polecam :-)

• greenbag greenbag

Zło
    Idioci
    Księga Diuny
    Medea
    Kłopotliwy człowiek
    Europa
    Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
    Dziewczyna, która igrała z ogniem
    Jak w niebie

to o czym pomyślałem od razu

pozdrawiam

• Catherine Catherine

* Księga Diny :) świetny film
      * Kłopotliwy człowiek - pierwsza scena rozwala, ogólnie również bardzo polecam
      * Millenium --> cała trylogia, mimo iż mistrzowskim kinem nie jest, to jednak mnie zachwyciła aktorstwem, szczególnie Naomi Rapace
      Jak dla mnie - Elling, Tuż po weselu, Większość ludzi mieszka w Chinach, Strasznie szczęśliwi, Aberdeen, Historie kuchenne.

Ogólnie polecam chomika Mirabelki, dziewczyna ma kopalnię filmów, dzięki niej się dokształciłam z powyższych

A no i klasyka - von Trier prawda?

• greenbag greenbag

jasne, że Diny :))))

• edi12 edi12

Zgaddzam się, że Księga Diny, ale Zło i Jak W NIebie - rewelacyjne. "Jak w niebie" trwa trochę ponad dwie godziny, a jak się kończy to człowiek jest zdziwiony, że tak szybko.

• chewbacca1991 chewbacca1991

"Pozwól mi wejść" :)

za kroootki

• grzeszq4 grzeszq4

"telenowela" i wejdz na imax jest tam sporo kina skandynawskiego i nie tylko i co najwazniejsze nie wszystko bylo w kinach a raczej lwiej wiekszosci prozno szukac w necie czy kinie no i bez limitu. pozdrawiam

• Wooster Wooster

gdzie niby na imaxie są filmy skandynawskie?

• roosz roosz

Elling, Historie Kuchenne.

• zglonowana zglonowana

Dobre serce
    Kłopotliwy człowiek
    Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
    Tuż po weselu
    Wilbur chce się zabić

moim zdaniem wszystkie skandynawskie filmy są lepsze od tych z góry nastawionych na komercyjny sukces.
    nie polecam tylko filmów młodzieżowych np. fish tank czy fucking amal, bo gra aktorska stoi tam na naprawdę niskim poziomie a fabuła również nie jest porywająca.

• dany_s dany_s

Fish Tank nie jest skandynawski i jest pierwsza klasa.

A a'propos polecanek, to miniserial "Królestwo" von Triera jest świetny i , uhm, bardzo skandynawski ;-).

• damianeskuu damianeskuu

"101 Reykjavik"

• sveg sveg

reprise
    farval falkenberg
    man tanker sitt
    poza wczesniej wymienionymi, na pierwsza mysl wlasnie te mi przychodza do glowy.

• Leukon0e Leukon0e

Ja od siebie dodam jeszcze norweskich "Kumpli" naprawdę bardzo przyjemny film, który zostaje długo w pamięci.

• BUNCH BUNCH

http://img1.vpx.pl/up/20100905/a34.jpg
      ... do tego oczywiście takie arcydzieła jak "Jabłka Adama" czy "Sztuka płakania" czy "Kłopotliwy człowiek".

• Lusesita Lusesita

"Kolor mleka"

• vuko_84 vuko_84

"Zło" i "Jabłka Adama"

• _MasterPain_ _MasterPain_

1. Jabłka Adama
    2. Jabłka Adama
    3. Jabłka Adama
    ...
    patrz. Mads Mikkelsen

• pan_cogito14 pan_cogito14

dla mnie chyba Persona, goscie wieczerzy panskiej, pieskie zycie czy psie zycie i fanny i aleksander, głód (z muzyką komedy)

• Fawn_ Fawn_

DeUsynlige ('Zniknięcie'). Mój ulubiony norweski film. W ogóle filmy z Trodem Espen Seimem - 'Hawaii, Oslo' i seria Varg Veum.'När mörkret faller' też jest bardzo dobre, jeśli chodzi o współczesne kino skandynawskie. 'Fish Tank' to dobry film, ale nie ma nic wspólnego ze Skandynawią ;)
      Aha, no i islandzka komedia Sveitabrúðkaup. Niesamowite widoki.

• celtikmeister celtikmeister

uno na pierwszym miejscu (zdecydowanie)

• tzb tzb

Musta jää

• sagrada_g sagrada_g

zdecydowanie Klopotliwy czlowiek :)

• drjak drjak

'Do ciebie człowieku', 'PIeśni z drugiego piętra' (wymienionego wcześniej Anderssona) oraz absolutnie genialny 'Kłopotliwy człowiek'. To z tych nowych, z Bergmanów: Godzina Wilka, Persona, Milczenie, Siódma Pieczęć

• just_ex just_ex

"W drodze do domu"
    "Nie bój się mnie"
    "Otwarte serca"
    "Błyskające światła"
    "Zieloni rzeźnicy"
    "Bracia"

• Catherine Catherine

Czy jest jakaś pozycja książkowa tylko i wyłącznie o nowym kinie skandynawskim? Chętnie bym sobie poczytała...

• kaczka_svs kaczka_svs
    ocena: 10

Polecam "Factotum" - hollywoodzka obsada ale jest to film Benta Hamera (Historie kuchenne itd) i cały klimat filmu pozostal bardzo skandynawski. genialny film!
    Jeszcze 101 Reykjavik i Elling!!

• vigdis vigdis

Svidd Neger
    Człowiek który pokochał Yngvego
    Elling/Matka Ellinga
    Millenium - całość
    Przełamując fale
    Księga Diny
    Zło
    Jabłka Adama
    Tuż po weselu
    Historie kuchenne
    Kumple
    Pozwól mi wejść
    Nasza klasa (naciągając, bo estońska)
    Szepty i krzyki
    Siódma pieczęć

• klejstos31 klejstos31

"Siódma Pieczęć"
      "Elling"

• klejstos31 klejstos31

oraz "Zło"

• sten44 sten44

mój top 10 z "nowszych" filmów:

1. Dogville
    2. Tylko razem
    3. Fu*king Amal

4. Jabłka Adama
    5. Haevnen
    6. Elling
    7. Tańcząc w ciemnościach
    8. Zakochani widzą słonie
    9. Noi albinoi
    10. Przełamując fale

ale jeszcze upatrzone mam do obejrzenia takie petary jak Dróżnik, Historie kuchenne, Tuż po weselu, Sztuka płakania i ładnych kilka innych tytułów :)

• monia_filmaniak monia_filmaniak
      ocena: 6

1.Tańcząc w ciemnościach
      2.Jak w niebie
      3.Zło

• Resiunia Resiunia

Drodzy kinomaniacy, mysle ze moglibyscie mi pomóc.
    Chodzi o jeden film z pewnoscia kino skandynawskie, widzialam go kilka lat temu [mniej wiecej 2002-2004] w ramach DKF, za cholere nie pamietam tytułu.
    Film opowiada historię kilku ludzi, ktorych losy splataja sie w jednej chwili ukazanej pod koniec filmu. Chodzi o: [z tego co pamietam] rodzine, która czeka na przeszczep dziecka i nie ma na niego pieniędzy, mąż chyba znajduje je w jakiejs reklamówce na ulicy, chłopaka ktory jest na cos chory, przebywa w jakims zakładzie, miewa ataki paniki i w czasie jednego z takich atakow ucieka z zakladu [najwyraznie bieg go odstresowywal] oraz jego opiekuna ktory pod koniec filmu go ratuje przed zderzeniem z karetką wiozącą rodziców z dzieckiem na przeszczep.

POMÓŻCIE!

z góry dziekuje

• mab04 mab04

Hawaje Oslo

• Resiunia Resiunia

jesli bedziesz kiedys w gdansku, masz u mnie browara.

• monauta monauta

Mocne kino Nicolasa Refna:
          1. Trylogia : PUSHER (Dealer) - Nicolas Winding Refn - bardzo mocne
          2. Valhalla: Mroczny wojownik - Nicolas Winding Refn
          3. Bleeder (1999)
          Morten Tyldum:
          4.Łowcy głów ( na podstawie książki NESBO) bardzo dobry

i inne które bardzo lubię:
          5. Zieloni rzeźnicy
          6. UNO
          jeszcze z dogmy:
          7. Festen

i wiele wiele innych
          5.

• iamcassie iamcassie

W kosmosie nie ma uczuć (Szwecja) polecam, polecam, polecam! O 18 latku z zespołem Aspergera i problemami z przystosowaniem do otoczenia połączony z niebanalnym ukazaniem miłości braterskiej i nie tylko:) Jeszcze wymieniony wcześniej Kolor mleka, ewentualnie lżejsze filmy na wieczór Amors baller, Switch http://www.filmweb.pl/film/Switch-2007-459047 Jakoś to tak jest, że kino skandynawskie z tematów, z działu "dla nastolatków" potrafi zrobić ciekawy film inny ot wszystkich amerykańskich produkcji. :)

• monauta monauta

w pełni się zgadzam bardzo przyjemy film!!! a rodzime produkcje leżą i kwiczą

• iamcassie iamcassie

O jej, muszę poprawić niewybaczalną literówkę: OD, od od, amerykańskich produkcji oczywiście :D

• Eine_Tolle_Hexe Eine_Tolle_Hexe
              ocena: 6

super byloby gdyby wszyscy podawali od razu linki, tak jak ty (dzieki bardzo), ulatwia to szukanie :).

• Galder Galder

Oprócz wymienionych wyżej: Vegas, Lilja 4-ever, Paha maa, Brodre, Nattevagten, Reykjavik-Rotterdam, En ganske snill mann, Kandidaten, Prag, Insomnia.

• kasandra_21 kasandra_21

"szef wszystkich szefów" larsa von triera..

• MAKARON MAKARON

wszystko co pana N.W. REFNa,zwlaszcza BLEEDER

• skowdan skowdan

NIe pamietam tytulow ale 2 lata temu obejrzalem przypadkiem fim ktory wlasnie byl filmem dunskim. Nastepnie przeszukalem polski google. Mozna znalezc okolo 15 tutulow naprawde ciekawych. Filmy "skandynawskie" charakteryzuja sie niesamowitym klimatem pozbawionym amerykanskiego "silenia sie". Sa naturalne i bliskie codziennych problemow. NIe sa wymyslone. Polecam rowniez zapoznac sie z filmami z pod znaku dogmy.. JEsli chodzi o komedie to powala film pt IDIOCI, superprawdziwy i szokujacy jest Festen.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
WTF:false,ads:true