PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108116}

Noi Albinoi

Nói albinói
7,3 15 256
ocen
7,3 10 1 15256
6,7 10
ocen krytyków
Noi Albinoi
powrót do forum filmu Noi Albinoi

Skandynawskie kino ma swoją specyfikę i od czasu do czasu można faktycznie utrafić na jakąś perełkę. Wśród nich niestety nie ma Noi Albinoi ! Ogólnie rzecz ujmując film z pozoru wciągający, jednak czym później, tym bardziej wieje nudą, aż do ostatnich 15tu minut filmu. Reasumując nie jest to jakieś kino wybitne, jednak poniekąd skłaniające do refleksji nad własną egzystencją i postawieniem się w sytuacji głównego bohatera. Tak czy siak na kolana nie padłem. 5/10 za islandzki mega hit

ocenił(a) film na 5
Adash

Świetnie to ująłeś, mam podobne zdanie na temat tego filmu. Oczekiwałem po nim trochę więcej.. U mnie mimo wszystko egzystencjalnych przemyśleń nie wzbudził. Raczej zadawałem sobie pytanie, o czym do cholery był ten film. :)

natan_

Hehe. U mnei aż tak skrajnych emocji nie wywoływał. Gdybym nie wiedział o czym jest film to ocena była by znacznie niższa niż Twoje ... 5/10. Niemniej jednak kino ciężkie, lecz proste w przekazie ...

ocenił(a) film na 5
Adash

No w porządku ja też zrozumiałem albo wydaje mi się że rozumiem ;)... że chodziło o to jakie te nasze życie ludzkie jest kruche ? jaki los potrafi być okrutny.. lub jak karma odpłaca się za popełnione błędy, naiwność, lenistwo, lekkomyślność, brak pokory wobec życia ? Takie jest chyba przesłanie końcówki... spoko. Tylko moim zdaniem to ma się troszeczkę nijak do całej reszty, bo oczekiwałem czegoś zupełnie innego.

ocenił(a) film na 7
natan_

Ale to przecież tak wygląda życie. Zmierzamy donikąd i nie mamy z góry ustalonego celu. W filmie mamy depresyjny klimat miasteczka i chłopaka, którego perspektywa przyszłości skłania się ku pracy na cmentarzu czy innych mało wymagających fuch, bez możliwości zmiany tego. Przy empatycznym podejściu, można się postawić na jego miejscu i zrozumieć, że próba ucieczka z miasta wyszło mu bokiem, bo to jego bliscy od niego "uciekli". To przede wszystkim nie jest kino akcji, mamy mało dialogów, trochę muzyki, wszystko się ciągnie, nie mamy rozpoczęcia, rozwinięcia i zakończenia wątków, a nagłe ucięcie. I to jest BARDZO życiowe. Film można rozumieć na wiele sposobów, Ci mniej dociekliwi wyciągną jedynie to, jakie nasze życie ludzkie jest kruche, nikomu nie ujmując oczywiście.

ocenił(a) film na 5
pinker_2

Łooo Panie ale odkopałeś 10 letni wątek. Nie pamiętam zupełnie tego filmu. :) Kiedyś może jak na niego trafie postaram się odnieść na świeżo.

ocenił(a) film na 7
natan_

Aj przepraszam, zazwyczaj nie patrzę na datę z myślą, że nie tylko osoba, której odpisuję to przeczyta. Film ogólnie mi się podobał od dawna, choć nie uważam go za arcydzieło. Jako facet równie zagubiony co Noi mogłem się utożsamić z jego położeniem. Dziś, mimo, że daleku mu do mnie to nadal porusza jakąś cząstkę mnie. Film do pobrania na cho****, choć w słabej jakości - tak tylko piszę :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones