PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108116}

Noi Albinoi

Nói albinói
7,3 15 258
ocen
7,3 10 1 15258
6,7 10
ocen krytyków
Noi Albinoi
powrót do forum filmu Noi Albinoi

Obraz Islandii

ocenił(a) film na 8

Czy oglądając film też rzuciło wam się w oczy, że taka rzekomo bogata Islandia wygląda jak za
PRL, albo raczej polskich lat 90 ?

Wostock

Normalnie wygląda, tam ludzie żyją inaczej. Biedna Polska wygląda jak USA z tymi reklamami i bolboardami na każdym kroku, już nie można wyjść normalnie na ulicę.

ocenił(a) film na 5
TheNaturat_2

Polska ze swoimi szmacianymi reklamami i bilboardami przypomina raczej kraj trzeciego świata, a nie USA :)
A Islandia, choć bogata, właśnie tak wygląda - surowy klimat, więc i zabudowa surowa. Podobnie jak i Svalbard. Nie ma co porównywać do Polski, bo to zupełnie inne realia.

lotr

No trochę popłynęłam :)
Takie realia jak w Islandii bardzo mi się podobają.

ocenił(a) film na 7
lotr

Na svalbardzie to mieszka 2500 ludzi...Zupełnie złe porównanie. To jest prowincja i tak bardzo prowincjonalnej Islandii, która wcale nie jest taka bogata jak sobie wyobrażacie. Zbaknkrutowało to państwo kilka lat temu totalnie.

ocenił(a) film na 5
kool83

Owszem Svalbard jest prowincją, ale bogatej Norwegii. Na pewno nie jest to biedna wyspa. Spędziłam tam kilka tygodni, więc trochę poznałam poziom tamtejszego życia.
Zabudowania są podobne do tych, które można zobaczyć w komentowanym filmie i tego w sumie dotyczyła moja wypowiedź.

lotr

a od kiedy to USA jest jakims wskaznikiem maga-dobrobytu i synonimem bogatego kraju? USA to potezny kraj i tylko niektore okolice sa bogate i luksusowe - reszta to przeciez takze mogla by robic za kulise do filmu o trzecim swiecie... Brod, smrod i ubostwo tak samo jak gdzieniegdzie u nas, w Albani - a nawet i w Niemczech sie takie cos znajdzie... W USiech to niekiedy przejezdzalem przez takie slamsy, ze myslalem ze jestem w Somalii... Zlomowiska, opuszczone fabryki, smietniska, trailer trash, ruiny domostw, siedlisk, blacha falista i klebowiska drutow elektrycznych - ludzie PRL jest wszedzie, a nie tylko u nas...

ocenił(a) film na 8
Wikus_Van_De_Merwe

No cóż wbrew pozorom życie w polsce, usa, niemczech czy japonii jakoś strasznie się nie różni. Bardziej jednak zszokowały mnie te jednakowe domki na przedmieściach i zaprojektowane od podstaw centra miast. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy jak niewygodnie się tam żyje, już wolałbym mieszkać w typowym polskim bloku.

ocenił(a) film na 9
Wostock

Cała skandynawia tak wygląda. Tam wszystko jest proste i praktyczne, bez nadymki jak w Polsce ;)

TheNaturat_2

Biedna? :)

skalp_el

Powinnam dać w cudzysłowie ;)

Wostock

Wiele polskich wsi wygląda tak jak PRL.

ocenił(a) film na 8
Szarobure

Uwierz mi wiem o tym doskonale. Czasami jest nawet gorzej.

ocenił(a) film na 10
Wostock

Kolejna sprawa, że od momentu powstawania filmu, do zakładania tego wątku minęło 11 lat. Wbrew pozorom spory kawałek czasu ;)

ocenił(a) film na 8
ikon

Te 11 lat było dla islandi raczej na minusie vide kryzys w 2008.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones