PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=386431}
6,2 3 571
ocen
6,2 10 1 3571
Nora Roberts Niebo Montany
powrót do forum filmu Nora Roberts - Niebo Montany

Kiedy czytam komentarze typu: "książka genialna, ale film do kitu", to mam ochotę roztrzaskać takich ludzi o chodnik! Ludzie! Przecież film jest kręcony NA PODSTAWIE książki! Film to NIE KOPIA książki, więc to logiczne, że film różni się od książki!!! Czy tylko ja to czuję??? Film jest jedynie ZBLIŻONY do fabuły, bo przecież w filmie nie znajdziemy identycznych dialogów jak w książce. Wiadomo, że w książce jest wszystko lepiej opisane, ale jeszcze raz powtarzam: FILM TO NIE KOPIA KSIĄŻKI!!!

Mnie osobiście film bardzo się podobał.Czytałam książkę zanim obejrzałam film. Rzeczywiście fabuła, akcja i postacie niemal identycznie odwzorowani na książce, jednak ogólnie film jest piękny. Dałam 8/10 ;)

ninusiowa

nie ma to jak tolerancja - roztrzaskać o chodnik...
co zrobiłabyś ze zdradzającym mężem - wiwisekcję?

ninusiowa

Nie rozumiem, czemu wydaje ci się, że zdanie "książka genialna, ale film do kitu" oznacza rozczarowanie tym, że są jakieś różnice. Po prostu film jest kiepski sam w sobie. Nie trzyma w napięciu. Związki omówione pobieżnie, przedstawione jakby na siłę (chyba po to, żeby pozostać przy treści książki, ale zmieścić się w czasie filmu- w każdym razie efekt kiepski). W ogóle cała ta historia wydaje się jakby okrojona, wciśnięta na siłę w półtorej godzinny film.

ocenił(a) film na 8
ninusiowa

Zgadzam się z tobą, film jest świetny i nie wydaje mi się aby historia była wymuszona. Uważam, że idealnie zawarli każdy wątek i skupili się na kilku ważnych szczegółach. W ogólnym odbiorze może mi zabrakło odrobinę dynamiki, która jest w książce, ale uważam, że i tak jest świetny ;)

ocenił(a) film na 7
ninusiowa

Pełna zgoda. Film jest fajny. Całkiem dobra gra aktorska i wiernie oddany klimat amerykańskiej prowincji sprawiają, że film z pewnością należy do udanych. Mnie też się podobał, choć nie czytałem samej powieści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones