Książka "Chata" W. P. Young.

Czytał ktoś z Was książkę "Chata" W. P. Young'a? Pomimo, iż nieco inna historia, to mnie się skojarzyła bardzo z filmem "Nostalgia Anioła".

  • Nie oglądałam filmu, również nie czytałam książki (akurat to dziwne, zaraz sobie poszukam jej ), ale domyślam się, iż masz rację i dobrze Ci się kojarzy. W dzisiejszych czasach nie robi się już nic oryginalnego więc jest mnóstwo podobnych historii o zakotwiczonych duszach.
    Najlepszy film w podobnej konwencji to " What Dreams May Come" (Między piekłem a niebem), bardzo wzruszający i wartościowy - w niektórych momentach trudny - za trzecim razem zrozumiałam więcej niż za drugim . :)
    Lepiej sobie obejrzeć coś znanego i ładnego jak np. "Szósty zmysł", albo "Miasto aniołów" :P

    • Znaczy wiesz - podobieństwa jako takiego nie ma, ponieważ w książce pojawia się osoba Jezusa, który pomaga mężczyźnie - ojcu zamordowanej dziewczynki - pogodzić się z tą stratą. Jednakże patrząc na raj, który widziała Susie i ten, który oglądał główny bohater książki - jest to podobne. Polecam zarówno książkę "Chata", jak i film "Nostalgia Anioła" (notabene nie wiem, czy przypadkiem film nie jest na podstawie książki o tym samym tytule).

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: