PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5409}

Nowe szaty króla

The Emperor's New Groove
7,4 75 585
ocen
7,4 10 1 75585
7,9 10
ocen krytyków
Nowe szaty króla
powrót do forum filmu Nowe szaty króla

W porównaniu z "Królem Lwem", ta animacja Disney'a jest słaba. Nie ma tam nic, co by urzekało. Film nadaje się do obejrzenia raz, bowiem nie ma do czego wracać. Można się trochę pośmiać tylko.

ocenił(a) film na 10
Rataplan

Dla mnie właśnie na odwrót, mógłbym oglądać tą bajkę na okrągło, ale kazdy lubi to co lubi^^

ocenił(a) film na 8
Rataplan

dlaczego każdy film animowany porównuje się do "Króla Lwa" ? Co te filmy niby mają wspólnego oprócz tego że oba są ze studia Disneya

użytkownik usunięty
Rataplan

KRÓL LEW TO ZUPEŁNIE INNA HISTORIA. DLA MNIE "NOWE SZATY KRÓLA" TO NAJLEPSZY FILM DISNEYA Z OSTATNICH LAT.

ocenił(a) film na 4

Zupełnie nie podzielam tej opinii. W tym filmie naprawdę nie ma do czego wracać.

Rataplan

Może parę trafnych argumentów? Powtarzasz się kolego.

Rataplan

Tego się nie da porównać. to tak jakby sie oceniało, który film jest lepszy. Dramat czy komedia.

ocenił(a) film na 8
lach

Co za głupia opinia. Król lew to całkiem inna kategoria w porównaniu do Nowych Szat Króla. Do Nowych Szat wracam regularnie i za każdym razem od lat łzy mi lecą ze śmiechu, z kolei na Królu Lwie też płaczę ale z innych oczywistych powodów. Cusco na prezydenta:P

ocenił(a) film na 10
Fanek_3

Popieram w 1000 % jak można być tak ograniczonym umysłowo aby porównywać tak świetną komedię do króla lwa który ma kilka śmiesznych tagów ale sam w sobie komedią nie jest.
Ps. Gdyby Kuzco nami rządził to byśmy już dawno byli straceni ;D

ocenił(a) film na 9
TheLejdis

Jest to wyjątkowy film ze studia - i komedia w pełnym znaczeniu tego słowa - slapstick i humor sytuacyjny, są narratorem całości. Ten film nie powstał dla jakiejś idei - jest zwariowany, a miejscami nielogiczny. Humor absurdalny i zżynka z popkultury. Po prostu jest to najlepsza komedia Disneya i jedyna taka animacja z jajami, jeśli idzie o oficjalny kanon.

Rataplan

"Nie tykać! " ;D

ocenił(a) film na 8
agrest001

Oglądałam te bajka kilkadziesiąt razy, rewelacja :)

ocenił(a) film na 10
Rataplan

jeden raz? widziałam już chyba z 10 i znam teksty na pamięć :D

ocenił(a) film na 4
maga164

No niestety. Dla mnie ten film był pusty i nudny. Kto co lubi.

ocenił(a) film na 7
Rataplan

Obie bajki są dobre, ale 'Król lew' jest przereklamowany i za bardzo nudzi. Wybieram 'Nowe szaty króla' bo wolę się pośmiać a nie popłakać.

Rataplan

Dla mnie jest na odwrót. Lubię czasem wrócić do wspomnianego przez Ciebie Króla Lwa (czytaj raz na parę lat) natomiast Nowe Szaty Króla Oglądam parę razy w roku.

ocenił(a) film na 10
ewebat

Nie dokarmiajmy już pana Trolla który się nie zna.

ocenił(a) film na 9
Rataplan

Dla mnie w porównaniu z Królem Lwem jest rewelacyjny. Można się pośmiać, można wyciągnąć coś głębszego, nie ma kolejnego love story i niby wzruszających scen na siłę (patrz śmierć Mufasy, na której podobno wszyscy płaczą, a która przy kunszcie filmów Ghibli leży i żenuje)

Rataplan

Król lew nie ma Yzmy ;) W ogóle uwielbiam jej głos!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones