PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138916}

Ośmiu wspaniałych – straż przyboczna małego szoguna

Shôgun Iemitsu no ranshin - Gekitotsu
5,9 122
oceny
5,9 10 1 122
Ośmiu wspaniałych – straż przyboczna małego szoguna
powrót do forum filmu Ośmiu wspaniałych – straż przyboczna małego szoguna

film leciał wtedy dość często na niemieckich stacjach typu RTL czy PRO7. pamietam że całkiem mi sie wtedy podobał. takie lekkie kino przygodowe.

ocenił(a) film na 9
Caligula

Szczerze mówiąc, to pierwszy raz też natknąłem się na ten film na niemieckiej stacji RTL. Byłem wtedy chyba jeszcze w podstawówce. Film mi się spodobał, chociaż praktycznie nic nie rozumiałem z dialogów:p

Jakiś czas temu udało mi się zdobyć ten film i obejrzeć go ponownie. Okazuje się, że na RTL puszczali film poobcinany - wyciętych było 15 ostatnich minut filmu + jakieś 10 minut fragmentarycznie przy początku filmu. W pełnej wersji jest bardziej złożona intryga. Ciekawy film. Ma owszem trochę niedociągnięć przy scenach walki, niektóre sytuacje są wręcz komiczne, ale zdecydowanie nie przeszkadzało mi to w zachwycaniu się filmem.

Polecam :)

ocenił(a) film na 7
Davidoff

Już wkrótce film ten zostanie zaprezentowany w Polsce przez Wydawnictwo POLMEDIA pod tytułem "Ośmiu wspaniałych - straż przyboczna małego szoguna". To, że niektóre sytuacje w tym filmie są komiczne jest to efekt zamierzony, albowiem film jest pomyślany jako komedia i film rozrywkowy (nie wszystkie filmy o tematyce samurajskiej muszą być poważne i kończyć się tragicznie :).
To , co mogło ci się wówczas podobać to całe mnóstwo brawurowych popisów kaskaderów z Japan Action Club. To, co się na pewno wielu widzom nie spodoba, to potraktowanie koni przy realizacji tego filmu! To, co mnie w tym filmie najbardziej nie pasowało to ... muzyka.
A propos przygotowywanego wydania: wszystkie filmy z serii samurajskiej Wydawnictwa POLMEDIA maja być wydane w postaci książeczkowej. W tej mają się znaleźć m.in. biografie aktorów Kena OGATY i Shinichiego "Sonny" CHIBY (ponieważ odgrywają w nim główne role), prezentacja Japan Action Club oraz trochę informacji historycznych: o szogunach Iemitsu i Ietsunie TOKUGAWA.

ocenił(a) film na 8
daruma_irl

Co się stało z tym filmem? Miał być wydany pod koniec lipca,a tymczasem mamy początek września i próżno go szukać w kioskach.Jest to bardzo niepokojące,czyżby wydawca potknął się na tej serii? Byłaby to ogromna strata i niesprawiedliwość,zapowiedziano sporo bardzo ciekawych i niedostępnych u nas tytułów...

ocenił(a) film na 7
hellboyjr

Film ten pojawi się w sprzedaży we wrześniu, ale niestety już bez książeczki. Wydawca potknął się tylko przez to, że dystrybucja zawiodła. Materiał przeznaczony do książeczki, jaką tego filmu przygotowałem (ponad 20 stron komentarzy historycznych, biografie aktorów i reżyserów) trzeba było zredukować do tej ilości, jaka mogła się zmieścić na ... odwrocie tekturki. Pozostałe filmy z tej serii również będą się ukazywały, prawdopodobnie w podobnej, okrojonej postaci, natomiast materiały dodatkowe (opisy i ilustracje) pojawią się zapewne tylko w sieci, np. na moim blogu http://filmsamurajski.blogspot.com oraz na witrynie internetowej wydawcy http://www.filmydalekiegowschodu.pl

ocenił(a) film na 8
daruma_irl

Dziękuje za informacje,mimo wszystko dobre,bo już się obawiałem że to koniec serii.

ocenił(a) film na 6
daruma_irl

Coz dobre i to... A czy Twoje materialy nie moglyby sie pojawic jako dodatki tekstowe na plycie DVD? To w sumie czesty zwyczaj dolaczac krotkie notki biograficzne lub historyczne na temat filmu w formie tekstowej, np. Vision tak robil dosc czesto.

ocenił(a) film na 7
hellblazer

Owszem, taka koncepcja jest brana pod uwagę, jednak dopiero w odniesieniu do dalszych edycji ...

ocenił(a) film na 6
daruma_irl

domyslam sie ze Osmiu juz sie 'wytloczylo' wiec ta opcja odpada ;)
Wrzesien dobiego konca... Gdzie mam tego filmu szukac? W kiosku? w Empiku? W hipermarkecie? Wiadomo cos wiecej?

ocenił(a) film na 7
hellblazer

W kioskach, ale niestety nie we wszystkich. Myślę, że lada dzień, nie wiem dlaczego są opóźnienia w dystrybucji

daruma_irl

Na stronie kolekcji jest napisane: Dodatkowy film GRATIS! Co to będzie za film?

matimat17

Najpewniej jeden z poprzednich tomów kolekcji dodany losowo.

http://dodatkidogazet.pl///film/rid,21631,dd,osmiu-wspanialych.html

ocenił(a) film na 8
Mieloneq

Znowu opóźnienie,cóż mam nadzieję,że już na pewno 15go się pojawi.

ocenił(a) film na 8
hellboyjr

Kupiłem w końcu.Film w mojej ocenie znakomity,jakość obrazu już dużo mniej znakomita,natomiast bardzo zaniepokoił plan wydawniczy z którego zniknęło kilka tytułów,między innymi bardzo przeze mnie oczekiwany IP MAN 2.Mam rozumieć że zrezygnowano z wydania wcześniej zapowiedzianych tytułów ?

ocenił(a) film na 7
Caligula

Bardzo dobre kino samurajskie. Ciekawa intryga, dobre walki i niełatwa droga do celu. Warto zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Kupiłem w Saturnie za 17 zeta i teraz oglądam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones