PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627352}

Obłąkani

Eliza Graves
7,0 45 130
ocen
7,0 10 1 45130
5,7 6
ocen krytyków
Obłąkani
powrót do forum filmu Obłąkani

Film dobry, ale jedna rzecz mi sporo napsuła w ostatecznej ocenie. W sumie to dwie, ale ta druga niech będzie.

Chodzi mi o sytuację, kiedy jedna z pielęgniarek (o ile pamiętam), rozpoznaje naszego bohatera jako dr Newgate. Wtedy wszystko się zgadzało, ale pod koniec filmu dowiadujemy się, że nasz dr był pacjentem na wykładzie, więc jakim cudem pielęgniarka widziała w nim wspomnianego dr? Może coś pomyliłem, ale z tego co pamiętam nie chodziło tylko o list, bo była wyraźnie mowa o wykładzie z początku filmu.

Druga sprawa to ten naciągany motyw w zrozumieniu umysłu Silasa Lamba. Pielęgniarka zaczyna niczym wyrocznia z matrixa prowadzić naszego bohatera
do rozwiązania. "Idź tam gdzie gdzie trzymano Limba (czy cierpiał - już nie pamiętam), tam znajdziesz odpowiedź", no i oczywiście znajduje. W innym filmie może by i przeszło, a le w tym przypadku wywołuje tylko uśmiech na twarzy. Niby mogło się zdarzyć, ale można było to inaczej rozegrać.

ocenił(a) film na 8
esese

tak, chodziło o ten list

ocenił(a) film na 8
esese

pielęgniarka przypomniała sobie ,że taki list otrzymali i po prostu skojarzyła fakt. Film całkiem dobry choć jak juz kilka osób zauważyło do Wyspy Tajemnic mu trochę brakuje

ocenił(a) film na 7
esese

Faktycznie w scenie, gdy pielęgniarka w piwnicy woła do odchodzącego bohatera 'Dr Newgate?" to wygląda, jak by rozpoznała kogoś, kogo dawno nie widziała. Jakiegoś dawnego znajomego. Ja tez to tak odebrałem.

Ale faktycznie znała go z listu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones