PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=134}

Obcy: Przebudzenie

Alien: Resurrection
7,0 99 776
ocen
7,0 10 1 99776
5,6 15
ocen krytyków
Obcy: Przebudzenie
powrót do forum filmu Obcy: Przebudzenie

Ogólnie rzecz biorąc bardzo podoba mi się seria obcy, a w szczególności 8 pasażer nostromo, Jednakże oglądając
kolejne odsłony zauważyłem tendencję spadkową jakości. Jedynka była rewelacyjna, tak dwójka troszeczkę odstawała
od poprzedniczki, aż obejrzałem obcego 3 i wtedy przyszło rozczarowanie. Wielka przepaść między dwójką, a trójką. Obcy
3 był nudny jak flaki z olejem, a na moje nieszczęście również koszmarnie długi (to tylko moja opinia, nie zjedźcie mnie
za to). Miałem głębokie obawy, że z Obcym przebudzeniem będzie jeszcze gorzej. Na szczęście się nie sprawdziły.
Nadmienię, że oglądałem wersje reżyserskie (w 3 pasożyt wyłazi z woła, a elen rzuca się w lawę)
Obcy 4 oglądałem z przyjemnością, wciągnął mnie swoją fabułą, ludzie, którzy przywieźli nosicieli też byli w miarę
ciekawi. Pojawiły się jednak sceny nielogiczne i chciałbym je przytoczyć, abyście mogli przyjrzeć się temu sami i ew
wyprowadzić z błędu.

-ciekawym jest, że na stacji, gdzie trzymają obcych nie ma żadnego zabezpieczenia na ich zabójczy kwas, przez co obcy
poświęcają jednego ze swoich i z łatwością wydostają się ze swojego więzienia (jestem gotów spojrzeć na to z
przymrużeniem oka, w końcu badaczom przez 4 części nie udało się wytłumaczyć, że nad obcym nie można zapanować,
a "alieni" w 4 przejawiały się większą inteligencją niż wcześniej,

-nie spodobała mi się scena w stołówce, gdzie przyjezdna ekipa rozwaliła żołnierzy z własnej broni i to nie schowanych
noży, tylko mnóstwa broni ciężkiej, a przecież było przeszukanie zaraz po pojawieniu się na statku (???) Pytanie skąd oni
to wzięli? Vriess miał części ulokowane na wózku, ale co z resztą?

-nie rozumiem sceny kiedy murzyn się odpina i umiera gdzieś w głębinach, przecież koleś był sprawny fizycznie (tylko
twarz miał oblaną kwasem), mógł spokojnie zejść z małego i samemu złapać się drabiny, a samego (martwego zresztą)
alena strącić

-koleś w okularkach z obcym w środku.. jak ten koleś mógł przeżyć do czasu ich przybycia, kiedy został zainfekowany w
tym samym miejscu, w tym samym czasie co reszta, każdy był już martwy, dlaczego on dożył tak długo z obcym w
środku?

Oprócz tego nie zrozumiałem w filmie motywu ewakuacji. Dlaczego, w przypadku zagrożenia, zostają ewakuowani
żołnierze? Wg mnie powinni zostać i walczyć z obcymi, nie mam racji? I jeszcze bardziej nurtujące mnie pytanie,
dlaczego gen. Perez wrzuca granat to kabiny ewakuacyjnej pełnej żołnierzy i go detonuje?

Czym jest ten brzydal, który zabił królową, i dlaczego wyglądał tak, a nie jak pozostali Aleni? Jeżeli dobrze zrozumiałem, to
był on pierwszym obcym zrodzonym z nowego układu rozrodczego królowej z mieszanką genów jej i Ripley, przez co
wygląd miał inny niż pozostali obcy, czy tak?

I na koniec pytanie odnośnie fizyki, czy scena z wyssaniem przez obcego ma teoretyczne prawo bytu? Czy szyba nie
powinna się rozwalić zaraz po zrobieniu tego maleńkiego wylotu? Obcy nie byłby wtedy rozsiekany, a co najwyżej
wciągnięty przez szybę w pół, gdzie dalej dryfował by sobie w przestrzeni kosmicznej.

Troszkę nazbierało się tych pytań, mam nadzieję, że znajdą się ludzie, którzy bd w stanie mi pomóc i poświęcą chwilę,
aby odpowiedzieć na te pytania. Wydaję mi się, że zapisałem ten zlepek myśli w miarę przejrzyście. Za błędy
przepraszam, chętnie przeczytam uwagi na temat pisowni, ale przede wszystkim odpowiedzi na moje pytania. Z góry
dziękuję!

ocenił(a) film na 5
Qbn

Pytania o fizykę, kwestie bezpieczeństwa przy filmie gdzie biegają 3-4 metrowe potwory rodzące się poprzez wchłania się do organizmu ludzkiego następnie wyskakując danemu nosicielowi przez klatę, mające kwas zamiast krwi i wybuchające jak się do nich strzela. Tak ogólnie to lubię serię Obcy ale ta część powiedzmy odbiega sporo od poziomu pozostałych nie ma co się zastanawiać tak już sobie to scenarzyści wymyślili to jest połączenie horroru i sci-fi, więc jakby dwa gatunki często odbiegające od normalnego stanu rzeczy:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones